Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
bo4eto

Astra H (2009) - СВЕТНА И ЛАМПИЧКАТА

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От около 7-8 месеца съм много доволен собственик на Астра H 2009, 1.7 DTR, 125к.с.

В самото начало и смених ангренажа, масла и филтри. Пускам темата, след като прегледах форума,

но не разбрах какво означава светналата оранжева лампичка,която представлява кола с гаечен ключ?

Свети ми от около една седмица, като не забелязвам нищо различно по работата на автомобила.

Ще Ви бъда много благодарен, ако ме посъветвате какво да правя и да правя ли нещо въобще?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е чек лампата, съветвам те да отидеш на диагностика или някъде където да закачат компютър и да видят какви грешки дава. Може да е от наистина много неща.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря ти, то и аз си мисля за диагностика, ама се успокоявам с това, че няма нищо видимо различно в работата на колата. Едни момчета ми казаха че имали такива астри за служебни(чисто нови) и след известно време светвала въпросната лампа, само за да подсети за регулярна проверка,

без да има никакъв проблем.Незнам това възможно ли е да е така? И освен в София-Ауто и Булвария, да препоръчате къде другате могат да я погледнат,ама да са от разбиращите :biggrin: ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,може да споменеш от кой град си,за да те насочат колегите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам пропуснал съм, от София съм. Да Ви споделя и днес какво забелязах, след като я покарах няколко

километра със светеща лампичка(кола с гаечно ключе) и реших да натисна бутончето - SPORT (не съм докрай сигурен,но май не всички Астри го имат).

Винаги гогато го натисна и колата излита, но не и този път. Карах и със натиснат и с ненатиснат бутон, разлика във вървенето нямаше.

След около 20 мин. загасих колата и когато я запалих отново, реших отново да натисна въпросния бутон - SPORT и тогава въпросната

оранжева CHECK - лампичка изгасна за пръв път от 10 дни, и колата започна да върви като бясна :dry: . Покарах я ръчкайки я няколко километра,

с цел да се продуха ако нещо се е запушила.При следващото гасене и палене, ланпичката пак светна и колата пак не вървеше и аз естествено пак и се поядосах. От както съм я купил и сипвам само дизела на OMV - с добавката, а от два месеца по препоръка на приятел сипвам от Петрола на бул. Т.Кабешков. Та това е, съжалявам че стана дългичко, но исках да съм изчерпателен. Така че ако имате идея и съвет, моля помагайте! Както и препоръка за сервиз.Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Въпреки че нямам отговори, реших и днес да споделя.По принцип я карам

предимно в София, днес обаче отидох до Банкя (7,8 км извънградско),

карах я на 5-та с около 100 км/ч, на връщане от Банкя лампичката изгасна и

бутона SPORT отново проработи.После се набих в софийския трафик и вечерта

лампичката отново светна. Прилича ли Ви на филтъра за твърди частици?

Моля за мнения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходи на диагностика. лампата, както казаха колегите е за много неща.Ако там ти кажат че няма грешки тогава пробвай да почистиш филтъра.

изкарай я някъде извънградско и я настъпи за поне 20-30 минути.

Редактирано от *Slavi_VectraB*

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,пробва ли самодиагностика с педалите на газта и спирачката?Имаше подобна тема и се оказа дефект в бутона SPORT,но не мога да я намеря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега,пробва ли самодиагностика с педалите на газта и спирачката?Имаше подобна тема и се оказа дефект в бутона SPORT,но не мога да я намеря.

Не знам дали всички Астри го имат, защото момчето, което дойде да купи моята се опита да направи тая магия, но не се получи. Дали той не го направи като хората е друг въпрос. Моя съвет е закарай я на диагностика, ако си от София на бул. Владимир Вазов срещу Баумакс съм чувал че работят много кадърни хора, които преди са работили в официално представителство на опел. Отивай някъде и направи диагностика. Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали всички Астри го имат, защото момчето, което дойде да купи моята се опита да направи тая магия, но не се получи.

При твоята,може да не се е получило,защото си нямал запаметени грешки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отзивите, в понеделник съм я записал за диагностика и после ще информирам.

Това с педалите за показване на грешката не го знам. Как се прави?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване