Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
BLShark

Десният фар свети по-високо от левия

Recommended Posts

Здравейте, забелязах, че десният фар свети една идея по-виското от левия, а ме убеждават, че би трябвало да бъде така, заради пешеходците. Има ли какпа истина или трябва да ходя да ми регулират фара?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете на нашите коли имат хоризонтална част и после една повдигната на нещо от сорта на 15градуса. Като в ляво са по-ниски. а в дясно по-високи. Хоризонталната част (d от снимката по-долу) и на двата ти фара трябва да е на едно и също ниво!

Ето една снимка:

2a9ba6aregulirovka4.jpg

Редактирано от Жоро

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дългите светят на едно ниво,значи крушката на късите е монтирана неправилно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е левия фар да свети по-ниско от десния. Причината за това е да се намали вероятността от заслепяване на насрещно движещия се. И при моята кола е така. Но вътре в фара имам едно лостче, което се мести нагоре и надолу. По този начин аз си избирам дали фаровете да ми светят в една равнина или левия да свети по-надолу.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоризонталният лъч,трябва да е на едно ниво на двата фара.Реглажът,става и без стенд: на 5метра-5см. по-ниско или на 10метра-10см.Регулира се от външните шестограми(шестограм 6мм.).

Редактирано от sokol1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване