Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Jelqzkov

НАРЕДБА No Н-3 от 18.02.2013 г.

Recommended Posts

Първо сензацията: click-me.gif

После на кратко:

Според наредба влязла в сила през март 2013, щом променим нещо подлежащо на вписване трябва в 14 дневен срок да обявим промяната.

В случая промяната на типа гориво, с което работи автомобила е такова обстоятелство.

Видях снимки на талони и прочетох мнения на колеги, които са регистрирали автомобили с АГУ и са вече с такива талони.

Ако забелязахте, в новината се цитират глоби, но "не налагаме глоби" е това, което политика е казал в интервюто.

Това е така, защото принципно закона има действие за напред, освен, ако не предвижда друго (ретроспективно действие). Т.е. в момента, практически Аз и всички като мен, които караме на газ без да сме сменили талона, практически нарушаваме тази наредба, без значение, че когато сме монтирали АГУ-тата си такова нещо не се е налагало.

Не налагат глоби по-простата причина, че тази наредба обхваща доста голямо количество автомобили, а не предлага гратисен период, в който да се извърши промяната, защото практически тя е издадена през февруари и няколко дни по-късно вече е в сила и милиони водачи са в нарушение, защото отдавна е минал 14 дневния срок от монтажа на АГУ-то...

Та драги съфорумци, пригответе се и за този гърч.

По цял свят двигателя е консуматив от векове, а при нас скоро ще трябва да обявяваме и новия си ароматизатор.

Кой е виновен за това? Аз и вие, разбира се!

Аз за момента не смятам да плащам за подобна щуротия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами поредната недомислица е това :blink: КАкво става с автомобили които са с фабрично монтирани уредби и са внесени ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистрират се, като в талона пише Бензин/Газ.

А представи си ситуацията, в която решиш да махнеш газовото. Отново подменяш талон, защото практически колата ти е претърпяла промяна, която подлежи на обявяване.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой минал по процедурата?

Доколкото разбрах от тук от там : до нова година може да се подменят талоните срещу посочената в статията сума , а след това технотест за да се подмени талона :blink:

Тия дни смятам да мина през КАТ да проверя как стоят нещата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини през министерски съвет и прегази министъра.

"НАРЕДБА № Н-3 от 18.02.2013 г. за изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни

средства и индивидуално одобряване на пътни превозни средства, регистрирани извън

държавите - членки на Европейския съюз, или друга държава - страна по Споразумението за

Европейското икономическо пространство"

Спекулира... ама неграмотните се налага да четем два пъти и забравяме да публикуваме това, което сме видели.

Колкото и да сме бавно развиващи или по-скоро бързо деградиращи, все още, сме член на ЕС.

Аман от шменти капели...

Ама... прост народ - слаба държава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жо не ми стана много ясно за какво иде реч :blink: Чета, че колеги от София са сменили вече талоните си , а вече 2 човек ми казва че в КАТ Варна не са и чували за подобно нещо , ха сега де :newsm69:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:yuck: значи сега сменяме талоните 20кинта ,а после технотест за 50 кинта? И това ако не е лобистка история някой да изкара мноооого пари :newsm69:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не цитира точната наредба и аз не я намирам.

В КАТ Бургас също нямат никаква идея...

Единствената наредба, която влиза от март е тази и съгласно нея, нашите коли не подлежат на такава регистрация - те са в страни от ЕС.

За мен е брутална спекулация!

Не знам, но с кеф бих паркирал на жълтите павета и да ги питам какви европейски норми ми налагат, при положение, че по белия свят колата се продава с договр от 5 думи и два подписа, а тук се плаща нотариална такса, оценка и данък...

По цял свят двигателя е консумати, а тук (в европейска българия) ще трябва скоро да си обявявам и смяната на ароматизатора...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не им се сърдете на господата в бялата къщичка на жълтите павенца със сгрешения девиз на нея.Просто толкова могат да мислят :newsm69: :dummy: и за това мислят такива глупави закони.Да те верно мислят за народа,но в грешна посока.Мислят как да откраднат и последната стотинка от хората от които им зависи заплатката.Значи баща ми също ще олекне със 70 кинта за цялата тая идиотщина :yuck:

Редактирано от cross

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от два дни научих от moreto.net и от телевизията за тази новина. И сега, по последни данни, ще се сменя ли талона, няма ли да се сменя. Никой нищо не знае и не казва. Защото ако трябва да се сменя, да ходя до КАТ-Варна и да действам. Willy, ти какво научи от КАТ-Варна?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новини по случая click-me.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи всичко е спокойно за момента, нищо няма да сменяме.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Новини по случая click-me.gif

И виждам, че Бат Уили ме е изпреварил.

1-во Наредбата е тази, но заглавието очевидно е сбъркано.

2-ро Пзадължението да пререгистрираме автомобилите е още от 2012, както намекват в съобщението.

3-то Проблема не е в многото автомобили, както изтъкват озбранниците ви, а в това, че практически няма кой технически да проверява газовите. Според наредбата няма сертифицирани хора, инстутиция, регистър и въобще някой, който да удостоверява, че всичко по системата ти е ОК. Точно това е, което ще се случи след 2-ри март - Ще се налеят едни пари в един регистър.

4-то Точно заради 3-то извършените до момента пререгистрации практически са незаконни, защото протоколите за монтаж на газови не са издадени от компетентен орган.

5-то съобщение на страницата на МВР не е юридически акт. То няма законна сила. Още повече - то е престъпление, защото въвежда в заблуждение гражданите и възпрепятства изпълнението на правните им задължения. Именно защото е способ за обявяване на информация, а не за отмяна/промяна/въвеждане на правни норми.

Практически задължението си стои, просто защото живеем в България за нас тъпия закон е закон и съобщението на сайта на министерството пак е закон.

6-то Ако съобщението все пак отмени задължението ни (което е пълен скандал) Какво правим с измамените от министъра на вътрешните работи хора? Те имат права! И повярвайте ми, ако решат да си ги потърсят вината ще е в нас! И последиците ще са за наша сметка!

За мен въпроса не е приключен.

Аз не смятам, обаче, все още, да сменям талона си. И смятам ако настъпи нещо неблагоприятно за мен да си търся законните права. Ако някой от вас желае бих съдействал, стига да имам смислената му подкрепа.

Писна ми да съм част от безхаберното българско общество, което не желае да живее в нормална държава и не желае да разбере, че трябва да служи на себе си!

Редактирано от Jelqzkov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден един приятел е ходил в КАТ-Варна за смяна на талона. Опашка, чакане, моткане... Много хора, всичко е ставало бързо, но просто катаджийте много са се моткали. Даже не са гледали има ли газова или няма. Само документално, сверка на номера, вдигнали капака за малко и това било. И като пари 22 лева взели...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Септември месец си купих Астрата (с газовата на нея), отидох в КАТ Разград да си сменя софийските номера, човека видя, че имам газ и ме попита дали газовата има документи. Казах му, че има и без да провери нищо на талона изписаха газ-бензин. За всичко платих около 120лв, не знам дали включва нещо допълнително за газовата. Иначе и аз съм на мнение, че това е абсолютно безсмислен процес...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от гледна точка на управляващите не е безмислица-800 000 коли х22лв=17 600 000лв.Направи си сметка дали няма смисъл(за управляващите)?

Редактирано от titan22

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване