Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
BLShark

Регистрация на автомобила в данъчното

Recommended Posts

Здравейте, налага се да регистрирам автомобил 74kw, Астра 2007г. в гр. София и по точно район Триадица. Правя тази тема, защото принципно в различните райони да не кажа и общини ги регистрират по различни начини. Някой ти искат документ, че имаш работещ катализатор, други се примиряват и без този документ и т.н. Та въпроса ми е дали някой е имал земане даване с този район и как стоят нещата там. Също така ми е интересно как стоят нещата с Евро стандартите на колите. Определят според годината им на прозиводство или пък изискват някакъв документ за това?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното е,да я регистрират като 74kW,защото правят някакви врътки и могат да я пишат 101кс и тогава няма значение дали имаш катализатор и данъкът от 35лв. скача на 153лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак да кажа как мина регистрацията. С две думи се разминах без документ за работещ катализатор (само се съгласи да погледне талона на колата и предполагам е видяла, че е от 2007 и заводски би трябвало да има) и фиш от 10лв. за просрочване на двумесечния срок. Фиша варира от настроението на служителките там, но е от порядъка 10-50лв. ако го платиш веднага, ако ли не се превръщал в акт и той стигал до 200лв. Дано съм бил полезен на някой.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече няма нужда да се регистрира автомобил в общината.Всичко става по служебен път.КАТ си пращат данните към общината по адрес от ЛК. Но пак проверете,защото бюрокрацията и абсурдите съществуват.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване