Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
mit

Реален разход на Астра J

Recommended Posts

Здравейте! Реших да споделя за реален разход на АстраJ 2011г. За 20500км. са дадени 2969лв. за дизел, на 50% е от горивото с добовки или 0,1448лв. за 100км. С тези средства са закупени 1136л. гориво или 0.0554- среден разход на гориво. Уточнявам, че това е за целия пробег на автомобила - лято, зима, градско, извънградско. Шофьор-100кг. и винаги от 1 до 3-ма пътници по 50кг. Рядко високи скорости. Градското не е в задръствания, а малко населено място. Разходът не е по книжка, но не е и за оплакване! :icon_smile:

Редактирано от mit

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за детайлното инфо за разхода! Аз в началото си правех статистика на телефона, но в един момент App'а който ползвах оплеска нещата и от тогава за мен нещата са ясни:

CDTi 1.7 (125) при мен - шофьор 100 кила (не рапара)

Градско - предимно сам като пътник

Без много трафик - 6,5

Софийски трафик - 7,2

Задръствания - 8,5

Извънградско - средно общо 3ма човека

С цел икономия - 4,8

Нормално каране - 5,4

Ако бързам - 7,2

Над 3000км София-Залцбург-Прага-София с 4 човека климатроник и натъпкан багажник на темпомат на 120-130 (според законите) разхода ми беше 6.1

В началото като взех колата исках да видя колко най-малко мога постигна (сам без багаж и резервоар на 1/2) резултатът 4.3 и изнервен и до безбожие уморен. Тогава се зарекох никога повече!!!

Освен разработването и познаването на автомобила е от съществено значение и какъв е трафика. Преди месец и нещо с пълен резервоар, климатроник, средна скорост 83км/ч, аз + 1 и багажник на пълен на 80% без да гоня разход постигнах 4.3. Това определено ме изненада, но нямаше да е възможно при равни други условия ако тафика беше различен.

Манталитета, пътищата и горивата ни ни качват доста разходите за път. 6.1 в чужбина нямаше да е такъв ако бях навъртял същите километри в БГ. Доста по-спокойно се шофира дори при по-скоростните им пътища на съседите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засекох едно ходене до Пловдив и обратно със зареждане на една и съща бензиностанция до горе при тръгване и връщане и съвсем малко градски километри в самия Пловдив. По магистралата съм карал на 140/120 според ограниченията в 80% от времето на темпомат.

Бордкомпютърът ме шокира с някакъв среден разход 7.0/100, реално според зареждането на горивото на бензиностанцията излезе 6.12/100.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво е положението при бензиновия A14NET:

Градско в София - 8.8 - 9.5, като по-ниските стойности се постигат през пролетта, когато двигателя загрява сравнително бързо и все още не се ползва климатик.

Извънградски пътища - 5.5 - 5.8 при скорост 90 - 100км/ч.

Магистрали - 6.5 - 6.7 при скорости до 130км/ч, 7.0 - 7.5 при скорости 140 - 150км/ч, 8.5 - 8.8 при скорости 160 - 180км/ч.

Като цяло, разходът при този двигател много силно се влияе от релефа на пътя и скоростта на шофиране.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско в София - 8.8 - 9.5, като по-ниските стойности се постигат през пролетта, когато двигателя загрява сравнително бързо и все още не се ползва климатик.

Магистрали - 6.5 - 6.7 при скорости до 130км/ч, 7.0 - 7.5 при скорости 140 - 150км/ч, 8.5 - 8.8 при скорости 160 - 180км/ч.

Като цяло, разходът при този двигател много силно се влияе от релефа на пътя и скоростта на шофиране.

Полезно инфо!

Понеже гледам, че имаш и Вектра 1.9 DTH, като динамика Астрата може ли да се сравни с дизела? Сега съм загледал едно J GTC 1.4 нет и се чудя дали няма да е много по тромава от сегашната ми астра, при все, че разходът като гледам си е по сериозен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай най-разумното е Astra A20DTH. Или евентуално А16LET. A14NET върви хубаво за ежедневни нужди, но не може да се сравни с Z19DTH.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
В твоя случай най-разумното е Astra A20DTH. Или евентуално А16LET. A14NET върви хубаво за ежедневни нужди, но не може да се сравни с Z19DTH.

Ясно, мерси! :th_up:

С риск да разводня темата, ето това е обявата http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...419101046577242

На мен ли ми се струва или цената е чувствително по-ниска, при положение, че нова излиза от салона на минимум 35 000 лв.?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ясно, мерси! :th_up:

С риск да разводня темата, ето това е обявата http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...419101046577242

На мен ли ми се струва или цената е чувствително по-ниска, при положение, че нова излиза от салона на минимум 35 000 лв.?

Тази ми се струва че се продаваше лятото за към 17к след градушката и сега са я оправили, иначе информативно 1.4Т 140 к.с. Спорт се продаваше за около 33к лв. от Булвария нова.

Edit:

И за да не е само спам малко copy/paste от другата с представянето на колата:

Зимата смесено каране и ОМВ нафта от скъпата около 6.4 - със 17-ки

Лято - климатик, старт-стоп, 18-ки в - София - 7.4 максимално

Лято - дълъг път - София - Унгария - 6.9 с 2 ма човека.

Унгария, Австрия, Словакия, Германия обиколки - 5 човека и багаж до горе - 6.3-4 предимно магистрално каране (около 140 км/ч) и около 20% в градовете.

София - Ситония (Гърция) - 5.4 с климатик и каране по табелите.

Разхода е перфектен и ако се кара нормално дава под 7 в София.

Редактирано от georgyg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнението на Swing. При мен разхода е почти същия. И аз съм забелязал, че този двигател е по-силно зависим от стила на шофиране.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Споделям мнението на Swing. При мен разхода е почти същия. И аз съм забелязал, че този двигател е по-силно зависим от стила на шофиране.

При мен разхода е същия при А14NET, както при колегите преди мен, моята е автоматик, но пък се кара и съответно зарежда главно в Германия, а при зарежданията си извън нея не съм забелязал разлики. Става дума за Чехия, Австрия, Сърбия и Бг.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих газ на A14NET и съм мега доволен :biggrin: Вярно, че сложих по-скъпи части, но комбинирания ми е 8.6 литра на 100 км газ... Двигателя си работи както преди, ако Ви интересува ще ви дам снимки от монтажа на ГИ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A13DTE Atra J 2011г. 95hp start-stop

градско 6,5/100 до 7/100. При много лоши зимни условия и задръствания от Дружба до студетнски град за 1час в София 7,5/100 с 2ма души общо към 140кг.

извънградско 4.5/100 до 5/100 с 3ма души общо към 190кг. по магистрала 120-130км/ч. първокласни пътища 90-100км/ч.

всички разходи са по борд компютър

Зареждам от марешки и еко слагам добавка за дизел МЕРКОЛ - супер концентрат за 500л. дизелово гориво

Редактирано от bisiu

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Opel Astra J седан, 1.6 CDTI - шептящия дизел / 110 к.с., Start/Stop - 2016г

23 000 км смесен разход по борд компютър от когато е купена 4,8 л / 100км  

50% градско в областен град - зимата около 5,5 л / 100км - лятото около 4,8-5,0 л/ 100км

25% магистрала - скорост 140км - разход към 5,0 л / 100км

25% извънградско - скорост 100км - разход към 3,8 л/ 100км

всички разходи са по борд компютър - зареждам от ЕКО - половината гориво е Авиодизел.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A14XER- 100 к.с. , средна скорост 23,6 км/ч, засичане на 400 км като това са около 40 студени старта. Разход 10,2 л бензин по борд компютър (на газ 10,9л/100- реален разход)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване