Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Powerplay

FM трансмитери срещу касетни адаптери

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Сдобих се преди време с Опел Зафира 1.8 16в 2001г.След , което почнах малко по малко да я постягам.Най-накрая стигнах до озвучаването , тъй като държа абсолютно всичко да е стоково , реших да купя фм трансмитер или касетен адаптер , няма да се гони някакво безумно качество - ще да е като това от самото радио (станциите).

Изчетох доста мнения за двете устройства и останах с впечатлението , че няма много доволни от качеството на звука.

Според мен тук въпроса опира до съотношението качество : пари.Има трансмитери за 7лв , но има и за 27.Молбата ми е , някой който ползвал подобна джиджавка да ми препоръча конкретена марка/модел.

Бюджет 80лв :)

Поздрави ,

Ивайло

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,какво ти е радиото на колата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравей колега,какво ти е радиото на колата?

Радиото е заводското , не е сменявано , няма аукс,усб или подобни алтернативи за свързване.Ако те интересува точен модел ,немога да кажа не помня , но ще погледна утре)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно че е заводско,но какъв модел е.CAR300,CAR400,SC202 и т.н.?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа имаше някакви факири -електрончици, които преправяха заводските радиота да работят с SD карта... май и като цена не беше скъпо.

Иначе за трансмитера нищо хубаво не мога да кажа... качеството на звука е 0, като попадне в честотите на друго радио нито едното нито другото работят и почва едно постоянно ръчкане,.... отврат....

За касетка съм си играл аз преди време да си правя за касетофона в жигулата... на онез времена си беше задоволително качеството, но сега... реално мнение не мога да ти дам...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина,трябва да са големи факири.Има такива устройства,но стават за по-новите Опели,които имат изход за CD changer: http://www.car-interface.com/vendita/en/op...e-xcarlink.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Погледни тази тема http://www.opelclub-bg.net/forum/index.php?showtopic=3477

Звукът е много по различен от този който се хваща през радиото когато се ползва трансмитер! Няма смущения и е доказано, че при CAR400,CAR300, CCR600 работи без проблем, запазва се опциите за управление на звука от волана и управлението на радиото, както и информацията на дисплея на колата за слушаната станция. Много прост, евтин и лесен начин да слушаш любимата си музика в mp3 на USB, Memory Card и дори вход за външно у-во. Много колеги сме с такива преработки и мога да твърдя, че работи перфектно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

много добри и изчерпателни отговори , благодаря :)

Има само една мъъничка подробност , държа всичко да ми е абсолютно стоково.Смисал без никакви промени , да знам 1 радио не е нищо , но просто е важно за мен да бъде така както са го направили в завода :)

Най-лесно е да отида до Техно- полис-маркет .. и да си купя едно плеърче с усб за 100-140лв , да решавам си проблема с музиката , но пак не е стоково.

Най-добрият вариянт касетка или трансмитер.

Чувал съм за хора , които си купуват двете и пускат сигнал към касетката през аудио изхода на трансмитера(аукс).Така подобрява ли се звука или просто не искат да се занимаат със мп3-ки,мп-4ки,ипад-и и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, купи си втора ръка оригинално опелско сд VDO/delco.

80лв ще ти стигнат ,а може да си продадеш и касетофона.

ето vdo и delco

Редактирано от *Slavi_VectraB*

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако искаш радио с вграден трансмитер на мястото на касетката,има в продажба готови по форумите,иначе както и колегата ти е писал-оригинално СД,но пък няма да можеш да ползваш флашка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със CD-то си е оферта няма спор , но аз нали съм си твърдоглав си купих една касетчица с кабелче и сега слушам с нея , звукът ми допада.

Някъде някой ме беше питал кой точно модел е плеъчето - CAR 400.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такъв модел се продаваше във един от 2-та форума със вграден трансмитер.А тази касета не изкарва много хубав звук.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със CAR 400 и адапторна касета - mp3 ги взимам от GSM -ма си. Звукът е повече от приличен .

А ,когато ме потърсят чувам през уредбата ,а говоря през микрофона на Нокията .

Gsm - ма го поставям на предното стъкло с обикновен държач от 3 лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване