Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
slavi2456

VDO CD 441 XED не стартира

Recommended Posts

Здравейте,

От скоро имам Опел Зафира А и след като е кола на старо имаше и няколко пеоблема. Мога да се похваля че повечето ги остраних :)

Така и проблема който ме тормози. Имам фабрично радио VDO CD 441 HEX за което мисля даже че и код имам, но не мога да стигна до момента на въжеждането му.

Първо проверих дали идва ток - ток има (даже като включа фаровете му се осветява бутона power)

После изавадих шината, огледах кабели - всичко изглежда добре и не изглежда някой гаден италианец да го е пипал

Цлед нямолко дневно ровене по наши и чуждестранни сайтове не намерих отговор на това как трябва да стигна до момента на въвеждане на кода. Като опитах всевъзможни комбинации от бутони и даване на контакт.

Отворен съм за предложения преди да го пратя към кофата. Ако има и някой който да ме упъти към читав майстор също ще е добре.

Благодаря предварително

Стани

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,този модел не би трябвало да има кодове.До колкото разбрах,за защита се сваля кръглото панелче.Това може да ти е от полза:

http://www.scribd.com/doc/61517121/VDO-CD-...-Manual-English

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах го, панелчето си го има и секюрити лампичката не мига когато го сложа. Ако наистина няма кодове проблема сигурно ще да се реши заначително по-трудно.

Аз не знам това копче май само затваря веригата между два пина, или има нещо повече в него? Възможно е да са го сменили с каквото им падне и за това да не сработва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HECTOR57

Провери дали добре си сложил копчето защтото и при мен се случи така.Но бях обърнал копчето,провери и дали добре е прилепнало.Защото може да не е сложено както трябва и да не разчита че е сложено,а то тва ВДО не иска никакви кодове .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Първо проверих дали идва ток - ток има (даже като включа фаровете му се осветява бутона power)

После изавадих шината, огледах кабели - всичко изглежда добре и не изглежда някой гаден италианец да го е пипал "

Малко тъпо ще ми е мнението но провери предпазителя на касетофона. При мен се беше случило така с оригиналния касетофон. Просто не контактуваше добре... Някой път проблемите са по-прости отколкото изглеждат....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно, но по-добре от никога.

Не успях да го подкарам проклетника, оставил съм го да отлежава в мазето. Ако има ентусясти да го ровят да казват :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не видях никъде какво и дали пише нещо на дисплея .

Ако пише CODE след вкл. ,въвеждането на кода е така :

Натиска се бутон "1" и надписа се сменя на "0 - - -"

Въвеждането на първата цифра е с band "up/down".

Като се въведе коректната цифра се натиска "1" за преминаване на следващата .

Въвеждането на става както предната с band "up/down".

След въвеждането на последната цифра от кода се натиска "1" - и радиото се вкл.

П.С. модела не е ли VDO CD 441 XED ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване