Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
kevin

Въпрос относно двигател 1.8е или с1.8NЕ

Recommended Posts

Колеги,много моля за съвет и то спешен.Изпадна ми единия от двата двигателя,все още не знам по талон кой е,но съм сигурен,че един от двата.Та питанката ми е като гледам с какво запалване са,без електрониката мога ли да ги подкарам на газ?Тоест запалването и горивоподаването могат ли да се разделят?Пак подчертавам-интересува ме дали могат да се карат само и единствено на газ,без да се използва електрониката и да се преработи запалването.Много моля зя съвет,защото имам саво 2 дни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мястото на дистрибуторната капачка слагаш делко от 16S,16SH,18S,18SH,стига да имаш канал в разпределителния вал,където се зацепва делкото.Някои от тия мотори имат малък електронен модул за запалването(зад двигателя)-ще търсиш от такъв без модул.Трябва делкото да го вземеш комплект с комутатора.Ще трябва да се затапи и централния канал в разпределителния вал,за да не се губи налягането на маслото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест ще мина без електрониката.

Редактирано от kevin

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос компа управлава ли искрата или не

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако твоят мотор е C18NE,компютърът управлява искрата и затова ти написах от кои мотори да търсиш делко и комутатор(те работят без компютър).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делкото наподобява това на 1.6SH.Може да се мърда напред-назад,с вакуум регулатор е по обяснения.Няма ли начин да го преправя на обикновено?Тоест може да му се зададе аванс.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко по-обикновено от това делко и на всички делка може да им се "зададе аванс".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те дай един телефон, че пиша само глупости и не мога да обясня

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което казва колегата "сокол" е абсолютно точно. И аз съм се консултирал с него. Карам старото ГСИ с мотор 18Е и понеже вече втора година не мога да му открия запазени дюзи (нови са много скъпи), карам целогодишно на газ. Паля директно на газ дори при -20 градуса и компютърът въобще не взима участие при запалването - той е само за горивната система с пълен инжекцион. Но както колегата казва, ако твоят компютър влияе и на запалителната система, вероятно трябва да го смениш и него заедно с цялата инсталация от 18Е или ако е възможно да го игнорираш. Мисля, че колегата ще те посъветва най-добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване