Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
rampage_zed

Съвет за избора на Астра Г

Recommended Posts

Не се доверявай за каквото и да било!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако не се доверя, няма откъде да си купя кола :). Сложно ми се вижда да ходя си купя кола от Германия. А какво ще кажеш за това че така течеше антифриза от горе в изравнителното казанче - така ли тече по принцип. Пипах маркучите не надуват, а и антифриза си е бистър, оранжевия ... няма масла петна и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата,имаше предвид,да не вярваш на приказките на търговеца,а да вярваш на твоите очи,уши и на майстора,който ще прегледа колата преди да я капарираш.Може да тече постоянно антифриз,ако стои отворен термостатът,а при Z моторите е нормално,защото има постоянен подгрев на дросела.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в случая на тази е заминал термостата (нали двигателя и е Х14ХЕ ?) и върти антифриза през големия кръг... или пък има връзка със подгряването на изпарителя на газовата .. Абе само гадая, ще ида да си я огледам с някой разбирач, пък после ще ви занимавам ако я купя с проблемите и.

Редактирано от sevdo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Z моторите,маркучът идва от дросела,а при X моторите идва от декоративния капак на двигателя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното не го разбрах. В смисъл в крайна сметка този двигател като не е Z, не би трябвало да тече при студен двигател. Старата ми астра беше Z (1,6 моно 75 к.с.) и не съм забелязал такъв голям дебит през тоя маркуч нито на студен нито на топъл двигател. A и помпата и термостата са си първоначален консуматив. Но ви благодаря за отговорите, като огледам подробно колата отново, ще пиша. Гледам че са свалили цената с 250 лв, предполагам в моя чест, понеже му споменах на търговеца, че ги следя в интернет :).

Редактирано от sevdo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Z-мотори,означава по-новите двигатели-Z14XE и Z16XE и при тях термостатът малко се различава(през тръбичката постоянно тече антифриз).Твоят двигател е бил C16NZ или X16SZ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A да, извинявай, обърках се и аз вече с тая номерация и номенклатура. Нещата си дойдоха на мястото. Моя грешка - благодаря за пояснението. Стария ми двигател беше C16NZ. Лека вечер и успехи :).

Какво мислите за тази астра - не мога да видя добре дали е омаслен дигателя само от гарнитурата на клапаните или има масло от гарнитурата на главата. Има ли такава тапицерия на астра или са претапицирани, въпреки че се съмнявам да претапицират и вратите с тоя десен. ЦЪК и ЦЪК (има малко по различни ъгли). Съжалявам че тук е за G, а това е F.

Редактирано от sevdo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Спрял съм се на X16SZR,X14XE/Z14XE или Z18XE.Единственото ми питане е за разхода.Всеки ми казва различно,един казва,че имат разлика литър,най-много два,друг казва,че 1.6моно и 1.4 90hp били много по-икономични от 1.8 125hp.

Естествено,че разхода зависи от карането,но ме интересуват някакви горе-долу реални стойности.До колкото разбрах изброените мотори,нямат проблем с газифицирането.

Редактирано от opel.fan

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване