Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
rampage_zed

Съвет за избора на Астра Г

Recommended Posts

Здравейте, пробвах на вървене в една автокъща астра хечбек 1.6 и 1.8 16в ,или 1.6 нещо не беше в ред или имаше страшно голяма разлика голяма разлика в вървенето????? 1.6 беше страшно спъната дали има наистина такава голяма разлика или нещо не беше в ред ??? Като отворих капачката за маслото при вкл. двигател от там духаше-това нормално ли е,и още един въпрос,нарочно го задавам само в форума на опел защото такава кола ми харесва имам дилема пред астра г хечбек и форд фокус с същите характеристики някои да каже накланят ли много везните към еиния от двата автомобили или зависи от единичното качествоо на бройката,Благодаря предварително за отговорите!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И си прибави поне 100-150 хиляди към километрите за да придобиеш груба представа на колко километра ти е колата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

След близо една година закъснение пиша отново. Този път както казват американците съм "here to stay"!

Още миналата година станах щастлив собственик на Opel Astra G Caravan 1.8 16v! Колата беше изключително запазена със доста екстри - CDX модификация. Много неща ми се струпаха тогава (не свързани с колата разбира се) и така и не намирах време да се похваля, пък после просто забравих :doh:

Във връзка с това бих искал да благодаря на колегата "simbon4o" и наи-вече на колегата "beos" за добрите съвети. Аз също стигнах до заключението, че 1.8 е двигателя за мен и когато я видяхме в една столична автокъща (от обява в мобилето) и я капарирахме след само 20 мин оглед. А преди това гледахме с поняколко дни определени коли и така и не се стигаше до покупка - винаги имаше нещо съмнително. С две думи беше си любов от пръв поглед.

Като направиш избора ( станеш щастлив собственик на Astra G Caravan) сподели впечатления. А и има гараж в който може да паркираш при нас :)

Успех с намирането на перфектната и поддържана кола!

Колега "beos" благодаря за пожеланието, явно е било от сърце защото се сбъдна. :th_up::respect:

Иначе колата си я таркалям вече близо 8 месеца и да чукна на дърво не съм имал никакви проблеми и единственото ми оплакване е че си харчи стабилно (11 в града където я карам главно). Ще пусна тема с повече инфо за колата ако някой се интересува.

И да дам малко инфо по темата за тези които още избират автомобил:

Обслужването ми струваше около 350 лева а годишния данък за този двигател около 110 (Благоевград)

Питайте ако нещо друго ви интересува.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите!Видях много неща за Астрите,но ме гложди един въпрос на които все още няма отговор.Имам Астра Г комби 1.4 16V и искам да знам какъв м е разхода на бензин приблизително,градско и извънградско, за да мога да си направя проста сметка.....благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и да попитам само за информация.Та взех си аз Колата и се оказа че двигателя и издухал на Astra G 1.4 16V.Направих и основен ремонт блок,колянов вал,клапани и почти всичко ,и вече 8000км.карам след ремонта и се държи добре,е вярно не е много пъргава,но след 60 си е супер.... Та въпросът ми е според вас дали е по-зле колата след такъв ремонт от оригиналният двигател или няма значение щом върви добре?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как е направен ремонта, в смисъл ако е с качествени части и кадърен майстор.. ще е като нова ;) Гледам, в предното мнение питаш за разход .. Основно разход се мери при извънградско при 90км/ч или 110км/ч като някакъв показател .. иначе в градско показателите са различни според натовареността на движението, стилът на шофиране също оказва влияние.

Аз съм с този мотор, които реално има минимални разлики с твоя, защото е монтиран при мен в Астра Ф комби и разходът ми при 110км/ч извънградско пътуване ми е средно около 5л/100км - празен и до 6.2-6.5/100 пълен с 2-ма възрастни и 2 деца и около 100кг в багажника.

При теб какви са тези показатели?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с точност немога да кажа,но с бензин за 25 лв,което са към 12 литра .изминавам към 250 км.извънградско с двама души в колата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Тъи като на вратата ми би трябвало да има стикер,на който да пише до колко атмосфери да се помпят гумите на колата--а при мен е отлепен.Искам да попитам до колко атмосфери да помпя гумите на колата си ,защото мисля да я натоваря доста,но не над допустимото за модела-1730кг.Модела е Астра Г 1.4 16 В комби.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, искам да питам някой може ли да ми каже каква е разликата между "Y16XE" и "Z16XE" , мисля да вземa ASTRA-G с двигател 1.4 или 1.6 , доколкото разбрах "X16XE" има проблеми с харчене на масло, въпроса ми е дали този проблем го има и при "Y16XE".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих предпочел по-големия двигател, та даже 2.0 е още по-добреАма това си е лично мое мнение :biggrin:А иначе за маслото незнам щото мойта е дизеляк.

Редактирано от asi03

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам Y16XE се монтира в ВектраБ .. Добър мотор с нисък разход и прилична динамика за 100-те си коня е Z16XE/P мисля, че някъде ги регистрират като 106 коня което пък е кофти заради данъка. Чувал съм от колеги с 1.4 че мотора им идва слаб, не съм карал и дори не съм се возил на такава Астра с този мотор.. но доста хора го твърдят това - значи е така :biggrin: Ако търсиш колата да е с някой от по-слабите мотори заради данък търси поне да е по-голямото.. ако не е толкова от значение :) X18XE1, Z18XE... по-нагоре няма смисъл! Поддръжката на моторите идентична на 1.4, 1.6, 1.8 .. така, че каквото намериш читаво отвсякъде :)

Успех! :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
До колкото знам Y16XE се монтира в ВектраБ .. Добър мотор с нисък разход и прилична динамика за 100-те си коня е Z16XE/P мисля, че някъде ги регистрират като 106 коня което пък е кофти заради данъка. Чувал съм от колеги с 1.4 че мотора им идва слаб, не съм карал и дори не съм се возил на такава Астра с този мотор.. но доста хора го твърдят това - значи е така :biggrin: Ако търсиш колата да е с някой от по-слабите мотори заради данък търси поне да е по-голямото.. ако не е толкова от значение :) X18XE1, Z18XE... по-нагоре няма смисъл! Поддръжката на моторите идентична на 1.4, 1.6, 1.8 .. така, че каквото намериш читаво отвсякъде :)

Успех! :wave:

Благодаря за информацията колега :th_up: , определено данъка е определящ при избора на двигател и затова мисля да се спра на 1.6 16V , остава само да намеря нещо което да е читаво и да не ми създава много грижи, ама то си е и до късмет тази работа ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Нов съм във форума и също така съм и млад шофьор (от 3 месеца с книжка). Харесал съм Астра Г X18XE1 от познат човек, който държи автокъща и ми каза, че тази кола е много добра в сравнение с някои други марки. До колкото разбирам от писаното в форума да не кажа 100%, но 95% също мислят, че точно този мотор е хубав. Въпроса ми е дали парите за колата са много 99година малко над 140хил км. (което според мен не е така) ел. пакет, кожен рекаро салон, няма радио за съжаление ще трябва да ползвам моето, освен ако не намерия някое оригнално, за да мога да го управлявам от волана, ако не се лъжа бяха 17ки лети джанти. Цената на колицата е 4900лв. Благодаря предварително за мненията Ви ! :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете колата в сервиз за проблеми и удари .. и ако всичко е наред да се похвалиш с покупката! Моделът е един от най-хубавите както и двигателя й.. Парите и са нормални. Само имай едно на ум, че това е кола с 125 коня, Освен високият разход и данък ти си млад шофьор, трябва да внимаваш много с мощността й!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конете и са 116 не 125 и по-принцип ще си доволен ако е читава аз съм много доволен....Проверяваш я в сервиз окачване,компресия,поглед за прегряване ала бала караш и си преценяваш.Цената ако е с кожа,17ки е добре :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

116 коня е .. до колкото видяхме с моите приятели (които разбират от коли) отпред гредите са си прави и според тях не е имала удар поне отпред.Огледаха я и казаха, че е много хубава и запазена. Дали човека ще се съгласи да отидеме на сервиз с колата преди да съм я взел ? :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

125 конски е след 2000 година .С големия данък ще си .Дано нямаш кахъри по електрониката едно от слабите им места .Успех с покупката .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X18XE1 никога не съм чувал да има версия от 125 коня..Мотора като моя Z18XE е 125 коня

Редактирано от bertone70

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за дизел модела на астрата никой ли няма да каже нещо ? Аз съм от няколко месеца със 1.7 исузу 2000г.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги от няколко дена се с чудим за избора на астра г смисъл колата ще се купува на чичо ми и тои отчаяно се чуди между тия двата мотора , y17dt isuzu 75 ps i x 17dtl 68 ps но,като гледаме по фоорума с исузуто има доста теми с проблеми , за този снемскя мотор почти нищо не отриваме по не аз ,ако може даите малко инфо освен че ее малко по рзходен и какво да гледаме при покупка (къде са му болните места ако има) .ааа и и какво мислите за тази кола http://www.cars.bg/u601921

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Астра Г дизел 2000 кубика кой е мотора с веригата този който е 80 коня или този с 100коня и кой е по хубав.. какво му е съкращението ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата мотора 2000куб/см в Астра Г са с верига! Моторите са практически еднакви с минимални разлики в големина на турбината и дюзите и по-мощният има интеркулер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си купих Астра комби 16vХEL, без да търся съвет и съм повече от доволен. Колата е доста запазена, за мое учудване предвид легендите за превъртане на километри, лъскане и тям подобни. Досега карах ладичка и да не казвам, че разликата е..... Ама, астрата е малко по-ниска, та закачих тази черната пластмаса под предната броня. Сега се регистрирах и нямам време да разчитам толкова теми и да търся откъде да намеря тази пластмасова "дъсчица". Моля, колегите да ме упътят за по-лесно. :blush: :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Карам отдавна опел астра 1,6 моно. Вече се амортизира и я бракувам. След дълго лутане по различни марки (дори РЕНО), останах с намерението да остана с марката и модела. Само като погледнах колко струва първоначалното обслужване на един сценик (около 1000 лв) и се отказах напълно. Тук прочетох че максимума за първоначално обслужване, ако няма изненади е около 400 - 500 лв. Та ориентирах се към 1,4 16V двигател на астра G след 2001 - 2002 година. Основно за градско каране и без газифициране. Общо взето дотук прочетох че харчи сравнително малко в града. Това добре, но има голяма вероятност да попадна на изтормозен двигател поради малката мощност (въпреки че за мен ще е еволюция от сегашните 75 к.с.:)). Та задължително така или иначе ще ходи на сервиз преди покупката за изследване на ходова част. Но се чудя, дали само със замерване на компресията, ще бъда спокоен и сигурен ако е в нормалните граници и няма да е издухан двигателя. Сега има различни добавки, които стягат временно положението. Предвиждането ми е да я карам поне 4 5 години отсега нататък, без да ме интересува разбира се някаква цена след това за продажба, сигурно пак ще е до бракуване. Но все пак - искам да съм спокоен при пътуване на дълъг път и да съм сигурен в автомобила.

P.S. Чудех се и за 1,6 16V, но тези проблеми с горенето на масло някакси ме спират. След коя година на производство са оправили проблема. Чул съм че е след 2000г. или 2001. Но каква е гаранцията че ще попадна на такъв екземпляр, тук вкараните коли ги "подмладяват" с година две ... три, а в случая е важно. Има ли някакъв белег по който мога да позная редактирания двигател.

Редактирано от sevdo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, към края на януари ще предприема покупка на Astra "G'' комби.

Двигателя на снимката ли е 1.6 моно инж. Понеже ако не я намеря с газово ще и слагам а таака едно необикновенно газово и да започва да ми служи.

Явно на тази картинка е свалена кората(капака) но всепак по нещо на пръв поглед мога ли да различа 1.4 от 1.6 и 1.6 моно от 1.6 i

image.jpg

image.jpg

Просто като погледна под капака никакви разлики не откривам. Ако някой си пойграе да сложи 3 4 снимки ще е в помощ за всички

Редактирано от boiski

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване