Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
rampage_zed

Съвет за избора на Астра Г

Recommended Posts

Здравейте,

Видях че има подобна тема, но момчето пита за дизел, пък аз искам да ви попитам кой според вас е най-добрия бензинов двигател за Астра Г комби?

Мисля да си взимам такава, има ги вече страшно много, но се колебая с какъв двигател да е. Не искам да слагам газ.

За 1.4 16в чувам че бил слаб за купето, 1.6 16в бил дефектен и харчел масло, пък 1.8 16в харчел много и с по-висок данък.

Абе въобще всеки съвет който може да дадете за бензинова астра Г комби е добре дошъл. Ако някой от вас продава такава? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! И аз съм пред такъв избор! Според мен най-добрите мотори и приоритет в търсенето ми по реда на цялостно добро състояние на автомобила са: Z16SE, Z16XE, Х18ХЕ1, X20XEV, Z22SE.

Първият е 8 клапанов мотор пълна инжекция - много рядко срещан! Мощност около 81-85к.с (на много места го дават различно) много подобен на този мотор е C16SE - 100к.с много ниски разходи за подръжка на мотора - евтин за газифициране

Вторият няма общо с този за който си чувал че дава дефекти (горене на масло) много добър мотор 101к.с

Третият за мен е много по-добър от XEV мотора и не е вярно, че гори колкото по-големият си събрат. 115к.с но си ги разтропва добре ... за сега това за мен е най-реалния избор.

Четвъртият и петият мотор в списъка са само и ако единствено съм намерил страхотен автомобил в отлично техническо състояние и цена и бих ги взел без да се замисля :) Но предимно изборът ми се върти около първите три. Най-добра цена можеш да намериш спрямо другите на 1.8 16v Х18ХЕ1

Като направиш избора ( станеш щастлив собственик на Astra G Caravan) сподели впечатления. А и има гараж в който може да паркираш при нас :)

Успех с намирането на перфектната и поддържана кола!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 16 не е лош ако не е изтормозен!

1.8 за мен е най-добър!

1.6 ако не е от първите години на модела(98-99) бил добре.

Но накратко 1.4 гори малко не върви особено но не е и муден.

1.8 - най-доброто, с най-хубав разход за толкос вървеж и най-големи спирачки!

1.6 става особено версия спорт е с много приятни екстри(което се отнася и за останалите мотори с тая версия на екстрите) Спирачките са като на 1.4 мисля.

Успех и късмет да не попаднеш на дръгел!

Редактирано от simbon4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам кой от двигателите е по -добър и каква е разликата в разхода на гориво?

Става въпрос за Астра Г, Искам да попитам кой от двигателите е по -добър и каква е разликата в разхода на гориво?(1.8 ili 2.0)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен 2000 и да е по голям разхода ще е малко по голям и то само в града извънградско ще е по малук от на 1800 сигурен съм аз карам 1.8 16 винтилова

баща ми 1.6 моно и разхода ни е еднакъв почти извънградско като се има предвид че аз с включен климатик :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да си взема астра 98-2000г. комби но не сам решил с какъв мотор да е незнам кои е наи сполучливия,до сега сам имал само бензинови коли и не мога да реша,ДАИТЕ СЪВЕТ!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X18XE1 е мотора който си заслужава. 2.0-ката не върви много а гори много!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симо е прав! аз карам 1.8 125 коня.В града е малко по-голям разхода ако не жалиш газта ама се ядва :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да питам каква е разликата на Астра Г comfort и Астра Г sport

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за комфорт, моята е спорт и това , което съм забелязъл на пръв поглед е , че е с дискови спирачки отзад, джанитие са 15-ки, и километражите са бели и има халогени.Иначе като двигател-същата като другите.А комфорта трябва да е с повече екстри според мен.

Редактирано от asi03

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o
Колеги искам да питам каква е разликата на Астра Г comfort и Астра Г sport

Разликата е единствено в екстрите,едната е с повече екстри,както каза колегата:халогени,дискови и т.н.т

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам метана прецаква ли двигателя?Предимства и недостатъци?Какъв е разхода,за колко пари може да се минат 100км?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще вземам Астра Г двувратка ама се чудя дали сива или черна? Какво ще кажете вие?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си е въпрос на техническо състояние .. и лично предпочитание ;)

Аз, при равни условия бих избрал сива, по-малко си личи когато боята се надере от камачето и "носи" на мръсотия :)

Отделно, че черната се нагрява повече ...

Ти избираш все пак, не бих позволил на някой да ми се меси в цвета на колата :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих предпочел сивата.Моята е сива и мърсотията не си личи, също и не се напича много от слънцето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СПоред мен на първо място е тази с повечето екстри и по-доброто състояние, а ако са еднакви - черната. Въпреки недостатъците, които колегите изброиха според мен стои по-тежко! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колко е нормално да са километрите ,192000 много ли са ако е карана в Германия?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o

Сива ще е най-добре,аз съм с черна кола и най-малките петанца се виждат,но все пак както казаха колегите това си е еъпрос на вкус :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
а колко е нормално да са километрите ,192000 много ли са ако е карана в Германия?

Ако е дизел са напълно нормални, много е трудно да намериш дизел 98 под 200000.Ама за дизел не са много, все пак казват че е по-издържлив от бензина! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, коя точно година е колата. Имай предвид, че нормалният пробег е м/у 30 и 50000 км. на година (разбира се винаги има изключения). Така че ако е 2000 година са 9 години по минимум 30000 са 270 000 км. Ако е на 192 според мен си много голям късметлия. Има и още нещо - дизелите се карат повече на запад, така че като най-груб ориентир смятай бензина в долната граница, а дизела в горната за годишен пробег. И все пак това са много груби сметки. Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за какво ти трябва но Доста време карах и се возих на Астра Г комби 1.7 Исузу мотора 75 коня и се държеше доста добре натоварен и празен.Доста мудно в по големите обороти но за нормално каране е просто пушка и разхода е доста добър.Жалко,че скъса ремак и клапаните станаха на дроб ама преди това нямаше нищо което да е за забележка.

За бензин 1.8 16v не знам как е за това купе ама мен си ме кефи :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моя мотор е X18XE1 и засега да чукна на дърво не ми е създавал грижи. Купих го внос от германия на 201000 . За кола 99г. ми се струват по реални от колкото примерно 120-30 хил. За метана незнам много но аз си сложих ГИ и вече за 12 000 хил. км. съм го избил. Имал съм досега 1 "проблем". На безин взе много да прекъсва а на газ си върви нормално.Сменях горивен филтър, въздушен който си беше сравнително нов и не се оправяше( и чека ми е светвал ).Но проблема се оправи след като заредих 20 литра бензин.Просто предния е бил скапан( от ЛУК ОИЛ).Разхода ми е около 10 градско и 7-8 извън-градско. Дано съм ти бил от полза.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстои ми покупка на астра г,но от прочетеното не разбрах има ли разлика в консумативите и ремонта между двигатели 1.6 16 и 1.8 16 вентила

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато купувах моите ролки и ремъци за Х14ХЕ на гърба на ремъка и на опаковките на ролките пишеше, че стават за Х16XEL X18XE1 (и Х20ХЕV ако не се лъжа) което отговаря на въпросът ти .. дали са еднакви ;) .. със сигурност може да го потвърди колегата fanfast - той продава авточасти и ако кажеш кода на мотора точно ще ти каже дали е така, защото 1.6 16V има във версия Z16XE

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разликите между комфорт и спорт ще кажа каквото съм забелязал...Освен, че имат бели километражи и малки глезотии, са с по-големи дискови спирачки и отпред и отзад и 5 болтови главини, както имат и кутия с по-къси предавки...Карах наскоро едно 2,0 ДТЛ Комфорт и едно 2,0 ДТЛ Спорт (и двете двуврати хечове) и се усеща разликата в предавките.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване