Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
BLShark

Подходящи алуминиеви джанти 15ки за Astra H

Recommended Posts

Здравейте, зимата ще зачука на врата след 2 месеца, а имам желание да сменя джантите с други и от 17ки мисля да мина на 15ки, заради ред причини. Чета в ръководството на опел, че размера, които дават в страницата за налягане на гумите е 195/65 на 15. Предполагам и това е оптималния размер за колата спрямо мотора Z 17 DTH. Интересуваме обаче и размера на джантите към които трябва да се насоча. В един саит гледам, че дават размер 6.5инча широчина, 110мм междуболтово разстояние. Сайта е : Wheel Size.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги sokol1 е за почит в този форум. Благодаря ти.

Прикачвам снимка за следващите съфоромци които не са запознати различните вариации на джантите (за широчина) и оптималните размери гуми, които могат да се поставят на тях.

wheels.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си потърсиш железни (предполагам!?) от OMEGA B. Аз лично се спрях на този вариант за зимни, в комбинация с оригиналните тас-ове се получава една доста приятна картинка. Те са 5х110 ЕТ33. Аз ги сложихна ASTRA G, която принципно е с ЕТ49, но с това ЕТ джантите стоят като удряни с чукове и прибрани към купето (лично мнение!).

Зимните казах, летНите ми са ЕТ37, и пак ми се струват цифра прибрани навътре.

IMG_0247.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е много сигурно,защото са по-тесни,а и не е ясно ЕТто-пише: 40-50.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ-то на тия джанти мисля трябва да е 49, което си е АДСКИ прибрано в калниците! Дори и да станат, просто не вярвам картинката да се хареса на някой..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май верно са ет49. Има ли вероятност примерно с фланец да влезнат джантите?

Редактирано от BLShark

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с фланци може да влезнат, но толкова ли много ти харесват, че чак и фланци с болтове ще купиш?

Виж тези варианти: ЦЪК, ЦЪК 1, ЦЪК 2, ЦЪК 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не ми харесват, но вече са в Еконт-а и се чудя какво да правя. Да ги вземам или да му ги пращам на продавача? 28 е доставката, така че трябва да платя около 56лв за да му ги върна обратно. Не знам какво да правя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си такъв бързак, вдигни на крик колата и сложи една от джантите, нали имаш опция ПРЕГЛЕД И ТЕСТ .. :biggrin: Така хем ще разбереш моментално - влизат ли без проблем и как стоят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване