Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
rumen84

Astra J 1.6 Turbo теч на антифриз

Recommended Posts

Два месеца след като ми изтече гаранцията видях теч на антифриз. Полудях до колкото чета това бил стандартен технически дефект :angry:

Някой имал ли е нещо подобно ?!!! Утре отива в Generous Auto да видим какво ще кажат. Полудях !!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, колега!

И аз съм със Астра J, засега нямам такъв проблем, но очаквам да споделиш как са се развили при теб нещата. И моята гаранция вече изтече!(А ти сменя ли антифриза преди това?)

Редактирано от mit

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не доливах и ми направи впечатление за две години е изяла 600 мл.

Оказа се че тече термостата. Човека си призна, че това е си е детска болест и от Опел знаят. Цената на чудесията е 545 лв. и 90 лв за труд :). Приемчика на Дженеръс Ауто си свърши доста добре работата. Изпрати запитване до Opel и те са му отговорили, че ще поемат по - голямата част от сумата та на мен няма да ми струва 630 лв. а ще ми струва 105 лв, въпреки че автомобила вече не е в гаранция. Мисля, че при тази ситуация хората реагираха адекватно. Сега обаче ще трябва да чакам 5 дни да доставят частта.

Колегата се е объркал и е пуснал мнението си като "Доклад" за това го допълвам в темата..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че проблемът е разрешен сполучливо. Притеснен съм от "детски болести"! Аз, на моята, не съм отварял капака въобще. При смяна на консумативи, от година на година, момчетата в сервиза на Опел си я гледат и работят. Още утре ще ѝ отворя капака и потърся антифриза. Не си изграждайте погрешно впечатление! Много съм педантичен и грижовен към автомобила! Но нов автомобил и "детска болест" не съм съгласен, не оправдавам изобщо производителя!

Редактирано от mit

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен са ми излизали две от детските болести. Едното беше тропане на спирачните автомати, управиха го гаранционно. Сега и термостата и него го оправиха. Да се надявам, че това да са проблемите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко хиляди километра беше автомобила, когато даде тези "детски болести"?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата замина на около 30 000 км. Другото много рано към 15 000 - 20 000 го усетих.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня-на много малко километри блокират задните накладки.Оправя се с изчистване на ръждата от конзолите и слагане на медна смазка под и над ламаринките.От завода не слагат и грам смазка!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици и на мен ми светна лампичката за антифриз ,и почти беше свършил да ли нямам и аз същия проблем точно вчера ми свърши гаранцията :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

След 2 години и малко от предишната тема отново има теч на антифриз. Подробности в петък.

ПС- Ако някой колега може да предложи сервиз, различен от Официалните, които се оправят с по - нови коли ще съм благодарен.

Колата беше за масло и филтри в Generous преди има няма месец, уж всичко бяха огледали. Като цяло започвам да оставам с едно усещане за

немърливост от тяхна страна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето развитието. До колкото разбрах от разговора с приемчика става въпрос за някакъв Г - образен накрайник.

Има тема за това в другия форум Astra J с изтекъл антифриз!

Казаха ми, че като са я надули да видят къде е теча, накрайника се е пръснал. Човека си каза: "Добре че стана при нас."

Държал се е накосъм .... Извадих късмет, но предполагам, че при други условия това можеше да създаде доста по-сериозен

проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване