Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
biricata

Подмяна на оригинални говорители Астра Г купе

Recommended Posts

Здравейте, искам да си подменя оригиналните говорители защото са прокъсани звучат зле. На този етап искам само да ги подменя със същите по стойности и размери, но не мога да намеря никаква информация за тях. Не знам колко ватови са, и дали са ниско или средночестотни. Предполагам с тези фуниики в средата са среди.... Знае ли някой колко вата са фабрично? Става въпрос за задните на Астра Г Купе със Delco CDR 500. Също така могат ли да се намерят оригинални на ГМ или ще трябва да търся заместители?

2013_07_21_17_53_17.jpg

2013_07_21_17_52_17.jpg

2013_07_21_17_52_49.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink: :blink: :blink::blink:

Очаквах поне някакво мнение ако не друго.............. :mellow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си ги свалил измери диаметъра - според мен трябва да са 13см . Говорителите са широко честотни , но най силно свирят областта на средите. Като мощност не са нищо особено не повече от няколко вата. Може да си намериш оригинални 2 ра ръка или да си ги ремонтираш по метода на колегата Желязков click-me.gif. Може да си ъпгрейднеш задната линия с нови или 2 компонентни говорители например click-me.gif или click-me.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като диаметър са 17 см или 6,5" а като мощност предполагам са не повече от 30w. Намерих български заместители но нещо им нямам доверие а и при тях попадам на два варианта: Широколентови 30w 80-12500hz и средночестотни 60w 500-5000hz. Мисля да заложа на варианта с ремонта при положение че са само за смяна на гофрите. Имам известен опит с ремонт на говорители и като ги направя ще покажа как са станали :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и след ремонта как изглеждат. В интернет има много изписано относно ремонт на говорители за това няма да обяснявам как се прави, освен ако някой няма конкретен въпрос. Напомням че говорителите не са изгорели и свирят но са с разкъсани гофри. Като цена ремонта ми излезе 8 лв за двата което всъщност е цената на гофрите при положение че не съм купувал лепило защото имах. :turbo:

2013_07_21_17_53_17.jpg

2013_08_05_15_10_09.jpg

2013_08_05_16_06_08.jpg

2013_08_05_15_06_53.jpg

2013_08_05_16_00_17.jpg

2013_08_05_17_10_42.jpg

2013_08_06_10_32_59.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не съм пуснал тема как се прави: click-me.gif при това точно където трябва!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предположих,че има някъде подробна тема :th_up: За това не съм давал пълна информация а само снимки как се е получило. В нета има много примери как се прави, даже има и мои теми относно реставрация и ремонт на много стари говорители ,но хайде стига реклама :beer:

Ако приемаш искам да ти дам един съвет относно лепилото което си използвал. Силикона е най-неподходящия за тази цел! Той не притежава нужните слепващи свойства между различните материали и дори и напълно изсъхнал не притежава нужната здравина. Най често се използват лепила от типа "хелметекс" за гофрите и специални полимерни смоли с втвърдител за трептилката и шпулата :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои вариации на хелмевект, хелметекс разяждат материала :th_up: от магазина ме предупредиха.

А силикона, повярвай ми, притежава доста завидна здравина, че и еластичност, че и плътност. Но най-важно е да подготвиш добре тялото на говорителя за да няма стружки.

Редактирано от Jelqzkov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че най-важно е повърхността да е добре подготвена а също така преди нанасяне на лепило да се забърше със чист спирт за да се обезмасли :beer:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване