Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Sisko

Гумички на клапани на X20XEV

Recommended Posts

Колеги, предстои ми смяна на гумичките на клапаните на моята количка. Моторът е Х20ХЕВ. Чудя се какви да си взема, защото чувам много оплаквания, че изскачали сами тези на Елринг и Рейнц... Сега съм решил да си взема ГМ-ски, но все пак искам да чуя и вашето мнение. Другият ми въпрос е дали има такива като на Z22SE с периферия която застава под пружината за X20XEV?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант е GM-около 80лв. са и не ти трябват такива с шапки под пружината,защото оригиналните се измъкват,когато вече не са гумички.Ще издържат минимум 200 000км.,ако не е прегряван моторът.Набиват се докрай.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече ''набиват се докрай'' ? Принципно ги набивам докато щракнат, на повечето коли на които съм сменял. Притеснява ме само проблема с излизането, защото на едно приятелче 2 пъти изскачаха, а на третия път им направи метални шапки за да ги държат. Неговите бяха Рейнц, същите неща съм ги чувал и за Елринг, та затова реших да взема ГМ-ски.

пп На колко нютонметра се стягат петите на разпределителните валове, защото в тис гледам, че пише 8нМ, което ми се струва много малко..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"докрай",означава да опрат в периферията на водача,защото на 8 клапановите не се набиват докрай(при тях се набиват с пръсти).Това"щракване" не го разбирам.Набиват се с дълбока вложка 10мм. на 1/4,удължение и малък чук,и по звука се разбира кога са набити докрай.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За едно и също говорим значи :) На някои коли и мотори има нещо като ръбче на водача, на което закопчава гумичката. След седмица, като се върна от морето ще ги взема и сменя, дано няма проблеми :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване