Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
mitaka4

Проблем с оборотите и запалването(не пали)

Recommended Posts

и сега когато тотално не пали има ли искра на кабелите на свещите ???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече няма никъде искра, още след бобината се губи :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги ,имам нужда от спешна помощ. Моля за помощ.

От скоро имам проблем с паленето на бензин може и да е (свързано с студа но се съмнявам ) върти перфектно но не пали на бензин .Когато превключа на газ пали по вдига оборотите в началото.Погледнах бензиновата помпа добрее вдига налягане. Отворих инжекцията и когато взех на въртя не пръска бензин.Когато запаля на газ и поработи колата след 4-5 минути прехвърля на бензин всичко е наред колата работи .

Имали някои някаква представа от къкво е МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или помпата не прави налягане още в началото,което си е сигнал за проблем,или запушен горивен филтър,или проблеми с горивопроводите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сам сколнен да мисля да не би да е температния датчик успех с откриването на проблема

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измерих налягането на помпата с обикновен манометър и ми даде 1.1-1.2 налягане .Четох че трябва да е около 0.76 в един справочник горивния филтър го отварях и с него няма проблем.

интересно е че когато загре е от порядака на 8-10 минути и се оправя и мога да карам на бензин.преди да мога да карам на бензин от дясната страна на пасажера до шофьора се чува прещракване на две релета и се оправя но какви са тези релета?

Редактирано от ekvilibrium

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От дясно се намира ЕКУ-то на колата,имобилайзер ако имаш фабричен,или нещо допълнително слагано както понякога се оказва.Махни жабката и кората от дясно в краката на пасажера,палиш и слушаш къде щрака,така можеш да се ориентираш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как отвори горивния филтър като той просто се сменя? :blink: "Отварянето" му е възможно само с ъглошлайф, после няма сглобяване... :mhihi:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отговоря на колегата .Моя филтър явно е сменян и беше с ъс скоби развих с едно маркучи надух нямаше проблемии пак го закачих сторимиса че има още живот в него.

За жабката ще проверя.Чувасе някъде от краката на пасажера до шофьора .

Меду другото сега като е топло няма проблем с паленето на бензин.

Благодаря ви много за вниманието.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр колеги имам опел астра CN20NE imam pроблем с паленето !значи както си беше запалена изгасна и повече не пожела да запали дори при опит поинерция безуспешно!при проверка на кабелите на свещите нямаше искра!веднага първото което ми дойде на ум а и ме посъветваха беше бобината смених я с една втора ръка че нова 100 кинта!оказа 4е астрата пак не пали !изчетох доста и всичко се свежда до комутатор МОЖЕ БИ!!!все ми с еиска да не се стига да майстор но в краен слчай ще се ходи!и така на въпроса къде се намира този комутатор да го погледна дали ще да е от него !има из други теми за местонахождението но те бяха за по малки двигатели и доколкото разбрах моя нее там където е примерно на астри 1.6 благодаря на отзовалите се всякаква помощ или съвет ще е добре дошъл

Редактирано от beos
Заглавие

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик Колянов вал :th_up:

Редактирано от dido8704

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с колата - Astra F 1.6 GLS 75hp има газово 92 година. Колата пали без проблем, дори когато беше -15 градуса, но като загрее и оборотите почват да падат и дори да подавам газ не отразява и огасва и докато не изстине не може да запали. Помислих, че е от газовото, даже и един газаджия така ми каза. Стопли се времето - имаше няколко дни с положителни температури, колата си пали отново, но този път на ниски почва да работи на 3 цилиндъра. Като вкарам примерно някоя скорост малко по-рано започва да придърпва и трябва да я форсирам и си тръгват пак всичките цилиндри. Смених свещите, един майстор при който я водих ми каза да изчистя кабелите само да не ги сменям, защото били добре - изчистих ги, но тези неща не помогнаха. На бензин не мога да я пробвам, защото съм изключил бензиновата помпа. Интересува ме да знам от какво може да бъде и да ми кажете на какъв майстор да я водя, защото на елкон само да ме поздравят трябва да им давам 35лв.. Благодаря ви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия мотор на газ.Проблема ти е на газ щом не я караш на безин, и според мен е степ мотор.За да си сигурен си включи помпата и си пали колата на бензин.покарай на бензин да видиш как се държи и дали има същия проблем.Ако го няма си ревизирай изпарителя или го смени понеже друго няма какво да и стане на тая кола, понеже ако от едни стотици хиляди километри не си го почиствал или сменял мембрани и филтри всичко вътре е мармалад, включително и клапана.А относно почистването на кабелите това бе най голямата глупост.Сменяй свещи и кабели навреме.При ниски температури е желателно да я палиш на бензин.Както казах проблема ти може и да е от степмотора :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля за помощ !

Имам 20 год. Астра Ф 1.6 моно

Онзи ден както си карам извънграда и загасна както е на скорост и след 5 сек.пак и дойде тока и тръгна ,но малко километри след това пак изгасна!

Останах на пътя почти скапах акумолатора и запали !

Прибирам се аз и от скраба дето режат коли зимам цяло делко и бубина сменям ги аз и тръгвам купих и нови свещи и кабели !

И пак сащият пиниз както си карам и загасна пак мъки запали и от там на сервиз в Пловдив съм там има един Автоелектроника та казвам им аз за проблема закачиха я с една букса за един лаптоп и я четат никви грешки вика онзи майстор 1.30ч.работа на място няма гаснене там за да и хванат проблема разправях им за двете делака за 3 различни сменени комутатори бобини свещи кабели и пак гасне а пред тях не изгасна

Та взеха ми 15 лв.за диагностика и аз трагвам майстора вика като го направи в движение тоя проблем гледаи копчето за газта ако свети зелено значи има ток от бубината и проблема не е в делко индуктивен датчик бубина и комутатор та сега съм в Смолян при гаджето 2 дни седя и тръгвам да си ходя аз за Пловдив тая заран запали и след 2 мин още студена изгасна и няма вече палене ни на газ ни на бензин !

Моля ако някой може да помогне !

А моят проблем се оказа алармата релето в самата аларма отговарящо за имобилайзера когато иска работи и както карам пракъсва и спира тока кам бубината и към дрлкото следователно и колата гасне в движение (тогава се друса и прекъсва)игнорирахме го да нямам имобилайзер и сега всичко е ок !

Редактирано от kitidance

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз имах същия мотор на газ.Проблема ти е на газ щом не я караш на безин, и според мен е степ мотор.За да си сигурен си включи помпата и си пали колата на бензин.покарай на бензин да видиш как се държи и дали има същия проблем.Ако го няма си ревизирай изпарителя или го смени понеже друго няма какво да и стане на тая кола, понеже ако от едни стотици хиляди километри не си го почиствал или сменял мембрани и филтри всичко вътре е мармалад, включително и клапана.А относно почистването на кабелите това бе най голямата глупост.Сменяй свещи и кабели навреме.При ниски температури е желателно да я палиш на бензин.Както казах проблема ти може и да е от степмотора :)

човека казва че подава газ и гасне така че няма да е стъпков мотор търси проблем другаде изпарителя загрява ли нещо запушен филтър на газовия клапан да смуче въздух от някъде :)

Редактирано от dido8704

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се зачетеш малко ще видиш че не съм изброил само стъпков мотор.колата трябва да се види как работи на бензин.и дали го прави същия проблем на бензин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Тези дни като ми остане време ще погледна нещата, които ми изброихте. И наистина не съм бутал на изпарителя нищо от много време, но възможно ли е да работи на 3 цилиндъра заради газовото ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdravei te kolegi imam opel astra f s dvigatel mg 1.6 75 konq 92 godina i taka kakto karah tq zapochna da gasne palishe i gasnishe minah na gas no zabravih che mi e svarshila gasta i pak minah na benzin no sled 5 minuti neshto gramna kato bombichka i ne zapali poveche gledam garneto dupka i kato q prebrah V kashti zapalih q bobina sfetishe smenih q i sashto kabela ot bobinata kam delkoto izlizaha iskri i pak prai sashtotooo pali kogato iska pridarpva i gasne moje li da mi pomognite

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdravei te kolegi imam opel astra f s dvigatel mg 1.6 75 konq 92 godina i taka kakto karah tq zapochna da gasne palishe i gasnishe minah na gas no zabravih che mi e svarshila gasta i pak minah na benzin no sled 5 minuti neshto gramna kato bombichka i ne zapali poveche gledam garneto dupka i kato q prebrah V kashti zapalih q bobina sfetishe smenih q i sashto kabela ot bobinata kam delkoto izlizaha iskri i pak prai sashtotooo pali kogato iska pridarpva i gasne moje li da mi pomognite

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване