Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте, днес минавах технически преглед на колата и проверяващия ми направи предупреждение да си сменя автоаптечката, понеже не отговаряла на последните изисквания. Моята е купена от магазин баумакс и отговаря на последните изисквания от 2009-2010. Та днес въпросният господин ми заяви, че в автоаптечката трябвало да има 36 компонента, което ме учуди. Не съм запознат с подобно нещо, затова проверих в интернет, но никъде не намирам подобно нещо да се споменава. Вие да знаете нещо да са променяли откъм тези изисквания за стандартните консумативи в аптечката? Всяка аптечка която намерих има като моите консумативи съдържанието.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поискай от този господин да ти даде списък с нещата или си ги препиши от неговия да видим за какво става въпрос.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А той,дали има в колата си такава аптечка?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А той,дали има в колата си такава аптечка?

:) Едва ли ... Наистина ни трябва такъв списък, защото съм чувал, че имало глоби заради 7 безопасни игли .. до колко е вярно или мит .. но не е зле да знаем какво трябва да има пък да се надяваме да не я ползваме ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,ако някой покаже този списък,аз ще снимам съдържанието на GM-аптечката.Много неща има в нея и не е скъпа,но не знам дали отговаря на новите изисквания.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно преди две- три години излезе тази информация за 15 компонента, нова не съм разбрал да е излизала. Ето ги:

1. еластична лента за кръвоспиране (по Есмарх, 5 см/1 м) - 1 брой;

2. марлен бинт, 5 см/5 м - 2 броя;

3. марлен бинт, 8 см/5 м - 2 броя;

4. марлен бинт, 10 см/5 м - 2 броя;

5. пакет медицински памук, 25 г - 1 брой;

6. стерилни превръзки за повърхностни рани, 10 см/10 см - 4 броя;

7. стерилни превръзки за повърхностни рани, 40 см/60 см - 1 брой;

8. пластири за рани, 3 см/6 см x 4 броя - 2 броя опаковки;

9. адхезивен пластир за прикрепване на превръзка, 2,5 см/2,5 м - 1 брой;

10. триъгълна кърпа, 96 см/96 см/136 см - 2 броя;

11. стерилни полиетиленови ръкавици, голям размер - 2 чифта;

12. разтвор на водна основа, подходящ за дезинфекция на ръце и раневи повърхности - 200 мл;

13. безопасни игли - 6 броя;

14. ножица с тъпи върхове - 1 брой;

15. уред за обдишване - 1 брой.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз намирам само тази информация, като наскоро си купувах аптечка от метро и изглежда така:

01-52321.jpg

Доста добре е напълнена, ножиците са здрави, добре е подредена и т.н.т. Даже сега за новата кола пак трябва да купувам, проблема е, че мястото е тънко и дълго и тази не влиза, за това ще следя темата с интерес, да видя какво да купя, защото сега съм пуснал една в багажника, колкото да не е без хич...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че това е последната наредба:

ИНСТРУКЦИЯ № 1 ОТ 20 ФЕВРУАРИ 2008 Г. ЗА СЪДЪРЖАНИЕТО НА АПТЕЧКИТЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА

Издадена от Министерството на здравеопазването

Обн. ДВ. бр.27 от 11 Март 2008 г.

Чл. 1. (1) Аптечките на движещите се по пътя три- и четириколесни моторни превозни средства съдържат:

1. еластична лента за кръвоспиране (по Есмарх, 5 см/1 м) - 1 брой;

2. марлен бинт, 5 см/5 м - 2 броя;

3. марлен бинт, 8 см/5 м - 2 броя;

4. марлен бинт, 10 см/5 м - 2 броя;

5. пакет медицински памук, 25 г - 1 брой;

6. стерилни превръзки за повърхностни рани, 10 см/10 см - 4 броя;

7. стерилни превръзки за повърхностни рани, 40 см/60 см - 1 брой;

8. пластири за рани, 3 см/6 см x 4 броя - 2 броя опаковки;

9. адхезивен пластир за прикрепване на превръзка, 2,5 см/2,5 м - 1 брой;

10. триъгълна кърпа, 96 см/96 см/136 см - 2 броя;

11. стерилни полиетиленови ръкавици, голям размер - 2 чифта;

12. разтвор на водна основа, подходящ за дезинфекция на ръце и раневи повърхности - 200 мл;

13. безопасни игли - 6 броя;

14. ножица с тъпи върхове - 1 брой;

15. уред за обдишване - 1 брой.

(2) Всички медицински изделия, посочени в ал. 1, следва да са в срок на годност.

Чл. 2. (1) Аптечките на автомобили, предназначени за превозване на пътници с повече от 8 места за сядане без мястото на водача, съдържат двойно количество от превързочните и помощните материали, посочени в чл. 1, ал. 1.

(2) Аптечките на автомобили, предназначени за превозване на пътници с повече от 30 места за сядане без мястото на водача, съдържат тройно количество от превързочните и помощните материали, посочени в чл. 1, ал. 1.

Чл. 3. Съдържанието на аптечките се поставя в подходяща чанта, която позволява правилното съхранение на превързочните и помощните материали, обозначена с надпис "Аптечка".

Заключителни разпоредби

Параграф единствен. Тази инструкция се издава на основание чл. 139, ал. 2, т. 2 и § 11, ал. 2 от преходните и заключителните разпоредби на Закона за движението по пътищата и отменя Инструкция № 2 от 1997 г. за съдържанието на аптечките на моторните превозни средства (ДВ, бр. 51 от 1997 г.)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда оригиналната аптечка и в нея има 22 плика:

DSC01031.jpg

DSC01032.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sokol1,

може ли да кажеш горе-долу с какви размери е, или по-скоро да кажеш дали влиза на ластичето на Астра Н, понеже имам спомени, че край теб се въртят такива коли, също да кажеш ориентировъчна цена, че някъде по-нагоре беше написал, че не е скъпа...

Има ли нещата от списъка по-нагоре, примерно безопасни игли и това за обдишването, защото на снимката не го виждам. Иначе в тази аптечка дето съм пуснал аз по-нагоре ножицата е много подобна и пак така има много пликчета, но има и някакво шише с дезинфектант, което при теб не виждам......

Редактирано от Жоро

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размерите са 25x13x8,купих я за 48лв.Номерът и е 1716702.Това е съдържанието и,а другите неща може да ги добавиш:

DSC01034.jpg

А така изглежда на AstraH:

DSC01033.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуди са и той от къде да изкара някой лев...

Аптечката която Жоро е публикувал е много добра и като гледам май не се отличава от тази на ГМ. Аз лично съм я изпразвал 2 пъти и миналолто лято я заредих както трябва дори с повече неща. Да знаете, дано не ви се налага но е нещо много полезно!

Първата глоба в живота ми беше за пожарогасител, като се започна от газовата бутилка, мина се през старата аптечка и накрая за пожарогасител без преглед. Започне ли някой да ви човърка за тия неща обикновенно извършва незаконната дейност - просия, опа корупция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този господин от техническия, каза че пред офиса им има списък на нужните дрънкулки от аптечката, които са тези 36. Въпреки всичко нито аз, нито той сами открихме списъка на таблото му. Каза да видя в интернет, защото не намирал копието на бюрото си. Все пак си закупих нова аптечка от тези на Медика, белите куфарчета, като вътре открих кислородна вода, памук и още едно-две неща които моята няма. Иначе главно бинтовете, обдишващото, маркучите, лекопласта и другите там заедно с безопасните игли ги има и в старата. Не ми стана ясно какво според него липсва, камо ли пък да прибегнеш да я ползваш, защото това което има в нея почти за нищо не би помогнало.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъннах и на моя човек от прегледите и той каза,че не е чувал за нови наредби и изисквания за автоаптечките от 2008г. насам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Размерите са 25x13x8,купих я за 48лв.Номерът и е 1716702.Това е съдържанието и,а другите неща може да ги добавиш:

Благодаря, за сега ще си купя още една от Метро за 12лв, та макар и да не я сложа на правилното и място, а по-натам ще мисля...

...Все пак си закупих нова аптечка от тези на Медика, белите куфарчета...

Ако твоята не е отговаряла на списъка качен от колегите по-горе ОК, но иначе не е имало никакъв смисъл да си купуваш нова, този нещо те е пързалял, за да го почерпиш нещо...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, в моята аптечка нямаше разтвор за дезинфекция, но когато през 2009 г. я купих я сверих със специалната книжка която ми дадоха от бчк-то и тя отговаряше на техните изисквания. Днес един познат от полицията ми звънна и потвърди, че няма нищо ново за аптечките, стига консумативите да се сменят редовно и да са в срок на годност, ако не дай си боже ти потрябват. Иначе явно въпросния господин се е подвел по вида на куфарчето на аптечката ми, което е малко, но претъпкано до пръсване. впрочем той ми показа някаква немска автоаптечка която струвала само 20 лв. и май май се опитваше да ми пробута подобно нещо. Благодаря на всички ви за отзивите и вече ми е по-спокойно за пътувания на дълги разстояния, че няма да имам проблеми ако се наложи проверка за тези компоненти от багажното.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване