Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Jelqzkov

Автомобилен Салон София

Recommended Posts

Покрай пътуване до София реших да посетя и автосалона.

Няма да се обяснявам - направо влизам в дебрите на автомобилите.

Вход - 6 лв, прилично...

Посрещат ме кемпери, които мога да им се радвам все едно са на някой паркинг... Можеш да се качиш или да отвориш нещо след протяжен разговор с мадамите и ако преценят, че си евентуален клиент - тъпо

Зад тях някаква фирма за тунинг, на която бе изложен и Ариел Атом, който беше ограден все едно е колата на джеймс бонд - тъпо

Отстрани - фирма за монтаж на LPG с един Хюндай И40 комби. Много любезни промоутъри, предложиха и да огледаме обстойно и ако ни интересува да се повозим/тестваме. Предложиха и отстъпа за времето на шоурума - чудесна и приятна презентация.

Минавам към 1

С влизането - Новия Рейндж в интересен цвят с доста перли:

DSCF3530.jpg

Имаше доста интерес към него - не и от моя страна, нито пък към Красивия Евок, който бе зад него. Просто никога не съм бил фен на идиотията, която представляват.

Но пък F-серията на Ягуар веднага ми хвана окото. Страхотен роудстър! Вътре... мама мия! 927837 копчета, които честно казано доста ме изнервят... трябва ли да прекарам 10 минути в нагласяне на всяко едно нещо ? Това, което ме потресе - предното стъкло. Аз съм 172 и виждах твърде малко през него и твърде много рамки...

Подминавам Форд и Волво директно.... нищо ново, нищо интересно... На път бях да подмина и Ситроен, докато не видях тази симпатична тарга DS3. Взирах се в нея няколко минутки и й се радвах, после се сетих, че е Ситроен...

Отидох в епохата на отношението към клиента - ЛексЪс. Автомобили от 23-ти век... Огромни RC колички и мацки с разяснения за хибриди, кибрити и каквото искаш там... не са моите коли...

Нисан - Тълпи от 12 годишни си оставяха пръстчетата по GT-R-а... дори нямаше кой да им направи забележка... подминах го най-безразлично както и гордо седящия до него 370Z за да погледна има ли нещо ново на задните редици - може и да имаше но нищо интересно, пък и никой не си направи труда да ме "вербува".

Доста интерес имаше около Инфинити, не и от моя страна - луксозни Японски SUV и лимозини хич не са нещо, което да ме изкефи...

Тойота бяха с доста голям щанд, доста любезен персонал и доста интересни решения във всеки клас. Единствено не бях се завъртал около Приус +. Изглеждаше доста интересен, като за просто напомпан Приус. Хибриди и всякакви щуротии. Готино място в което да изгубиш 15 минути.

2

Излиаш от 1 и се озоваваш в дебрите на инталианския дизайн. Пред теб е прескъпо Мито с готина задница и идиотска предница. Но с четирилистна детелинка, която предполага фън. Заключена, разбира се но с отворен 1 брой прозорец през, който можеш да си навреш главата и да огледаш какво се случва. Чудесен интериор!

Срещу Алфа беше Опел. Наще хора бяха докарали нито едно OPC - жалки бастуни... 2 инсигни, една J, връткаше се някаква Каскада и 2 Адам-а - очевидно нещото на което залагаха...

Инстигните няма да ги коментирам... Прескъпи боклуци миришещи с миришещо на рецилирана пластмаса купе, Астрата - 1:1. Дали при Каскада имаше разлика? Не.

Адам се оказа ужасен... Уродлив роднина на Мини със странен вид и странен интериор. Бързо се махнах от това погребващо представите ми за Опел място и отскочих нататък...

Щанда на сузуки мото... много, много добре! Да се чудиш от къде да започнеш... красота, стил мощ...

До тях - Кия. Мясото, което ми отне най-много от времето. Сийд в какви ли не вариант, не уникални цени, Сийд ГТ... Красота, качество, стил, ЦЕНА! Заредиха ме с доста емоция и приятните очаквания от Автосалона най-сетне дойдоха.

И се изпариха при Субару... Дървените модели въобще не ги загледах... те са ясни, исках Имреза - не, Е имаше един BRZ, в който се надявах да се изгуба, но уви беше почти толкова охраняван колкото и Атом-а. Дори нямаше на кой да се помоля...

Мазерати бяха оставили там някакви коли... Нищо ново, очевидно и нищо интересно не само за мен, пък и за тях - 3 - 4 паркирани автомобила, без украса, без реклама... просто запълваха ъгълчето...

Бързо, бързо подминаваме Пежо за да се метнем в

3

На една тунинг фирма за мотоциклети. Страхотни Стънт и пистови машини, връщащи духа и адреналина от изложението.

До тях обаче е това, което чаках - Шкода. Не им отделих нужното време, защото вече бях посетиш шоурума им в Бургас но се зарадвах да видя, че имат дооста изложени автомобили, естествено доста интерес. Октавия е уникална, Супърб и Рапид - разбиват! Новите бензинки са уникааални! Просто... очарователно!

Срещу тях лежи отвратителното Камаро. Честно, нямаше вариант да не го е рисувал 6 годишен... Останалото от гамата ми бе доста познато - имаше доста интерес - нормално добри коли на добра цена, Ванове и тн... Супер представяне, чудно!

След тях - ГрейтУол. Вече бях тествал почти всичко без новия СУВ. Както казах - не съм фен за това просто се порадвах на готината реклама.

И минах през скатаните Минита, като не пропуснах да се "отъркам" в Купър Ес-а :) . За да отида в БМВ. Какво да ви кажа... Трябва да го видите този ъгъл... Отвсякъде смърдеше на кинти и лукс... Няма как да го опиша... Костюмари, И-продукти ... Ейнджъл Айси... Но това, което ме изкефи бе новото М6... не, че е нещо което ще си купя но определено заковава погледа - постарали са се. Но все пак всичко продължаваше да изглежда като - "Искам да изглеждам като гаден, руски мафиот".

Оп 4

Мерцедес - много премиери много нещо. За съжаление бе претъпкано от шопчета насядали накацали къде ли не... Мерцедес бяха пичове и бяха отворили всичко за всеки. Имаше какво ли не и кое от кое по-красиво....

Дачия, отидох за да разгледам онзи големия миниван. Наистина е толкова голям, колкото е на рекламата. Не е скъп и наистина беше интересен.

Не очаквах да се спра на Рено. Но Клио и Туинго RS определено приковаха вниманието ми с уникалното си жълто. Страхотен Интериор и Екстериор! Браво на жабчовците - изкефиха ме!

5

Хюндай... мога да кажа само, че си заслужаваше всяка минутка...

Ретро колите... огромния ЗИС, Щанда на фауве клуб... Лимузините на НСО... щандовете на търговци на услуги и магазини, рали автомобили, Рено Алпин, Го-Про щанда... Страхотна атмосфера!

Като цяло - Изненадан съм, че не видях Порше, Фауве и Сеат. Чаках доста интересни неща от тях но уви...

Трябва да посетите изложението, но не очаквайте кой знае какво. Пропускам доста марки, кято Мицубиши, например... просто бяха безбожно скучни...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване