Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
zdravkop

Авто форум ли е Опел онлайн клуб или продавалник?

Recommended Posts

Напоследък забелязвам една доста дразнеща тенденция в нашия форум. Той се е превърнал вече в място, където се продават авточасти, вместо в място за обмяна на мнения и взаимопомощ. Повече от две трети от мненията напоследък са само в раздел "Продава- авточасти и консумативи". Има колеги с повече от 7-8 обяви. Според мен е добре да се ограничим всички с най- много до 3 обяви за продажба, а не както е сега с безброй обяви. Вие как мислите?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:th_up: Подкрепям горното мнение с 2 ръце

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е както беше едно време, никой не чете и пише в темите за колите и всичко свързано с тях вече. Всички форуми се превърнаха в пазар...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат' Здравко, напълно те разбирам и подкрепям. Ако знаеш от колко време това ми е направило впечатление, при това не само този форум, ами и другия.. но просто това е действителността.

Аз лично също си мислех за нещо от сорта на по-ограничен брой обяви от един автор, или поне като се добавят неща/части и т.н., да бъде в същата обява, като 2-ро.. 3-то и т.н. мнение. Също може да се помисли и за времето на UP-ване. За пример мога да посоча форума на Mercedes-Benz - там се UP-ва веднъж седмично!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, радвам се, че ти и останалите колеги ме подкрепяте. Просто вече не се издържа- регнал се някой си уж фен на марката само за да си върти търговията. Без нито едно мнение, с 0 мнения, а има десетина обяви в "продава". Това не може да продължава. Време е Тишо да направи нещо по въпроса- само 3 обяви и точка. И ако си без мнения, без никакво отношение към любимата марка да нямаш право да публикуваш в "продава". Направи поне десетина- двайсет мнения, и тогава продавай.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Аз също ще подкрепя предложението. Наистина повечето теми са за сделки и търговия, за сметка на полезните мнения или коментари. Дори си мисля, че и ограничаване до само 3 на брой теми в разделите Купува или Продава не е решение. По правилно е да се въведе минимален брой написани мнения, след което вече да се придобиват права за публикуването на теми в тези раздели. Мисля, че така е по редно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз,сега-от една страна има прекалено много дискутирани проблеми които никой не ги чете а чака да му се отговори веднага след въпроса за даден проблем,от друга страна действителностанаха в повече търговците от дискутиращите във форума и може би предложението за седмичен ЪП ще свърши до някъде работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно,че не карам Опел от 2 години,но това не ми пречи да влизам тук и да следя какво ново има около колите на потребителите,а и останалите теми.На мен също ми направи впечатление многото обяви тук.Не искам никой да обида с поста си.Напротив.Форума ми харесва страшно много и ми кеф да влизам тук.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравко, момчета,

Аз вярно вече нямам право да се изказвам като потребител, а по-скоро като човек от админ/мод екипа, но ще го направя.

Много ми се иска форума да е много активен и то не в раздела за търговия...

Но уви за съжаление България е малка и форума е малък... много от активните, наболелите, злободневните теми са обсъдени. И повечкото обяви се набиват на очи.

Това, в което мога да Ви уверя е, че момчетата се стараят форума да е изчистен от спам и излишни мнения/теми.

Сигурен съм, че мнението ви, желанието ви ще се обсъди, коментира и повярвайте ми е поставено като въпрос мнооого преди да го забележите!

Мнението ми като потребител: Не ми пречи. В смисъл - дори на моменти ми помага, когато търся нещо и тн... Да, ще ми се всички тези потребители да взимат учасите, да имат мнение и по други въпроси...

А обобщено, не лимит в темите, а лимит в мненията. Мисля, че е редно потребител желаещ да публикува обява да има поне 10-тина мнения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като обсъждате раздел Продажби,защо не вкарате точка към правилника която да задължава търговеца да качва актуални снимки на това което продава?Сега трябва да се молиш на продавача да ти прати снимка за да видиш какво евентуално ще купиш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А обобщено, не лимит в темите, а лимит в мненията. Мисля, че е редно потребител желаещ да публикува обява да има поне 10-тина мнения.

-Не че нещо, но да не кажа голяма дума, ама едно 80% от обявите са от хора с мнения. Разбира се, това би могло само да ме радва (ЛИЧНО МЕН!), защото предпочитам да направя сделка с някой утвърден участник, отколкото току-що регистриран такъв. Но това е едната страна на нещата.. Другата, по-"болезнената" (според мен), е именно това ПОСТОЯННО UP-ване, и наистина НЕ ОПРЕДЕЛЕНИЯТ (минимален някакъв) брой на обяви.. и ето ти изглед на картинката, която дразни мнозина във форума, явно..

п.п. Както се отбеляза, в повечето форуми има лимит от максимум 3-обяви на човек, което според мен е съвсем, съвсем нормално. От друга страна, както отбелязах.. Мерцедес-форума (ако бъркам и този на БМВ), преди време ми се налага да продавам (че и да купувам дори) неща от там.. ами нищо, че бях ново-регистриран, имах право на обява.. но като се UP-ва веднъж на 7-дни.. ми влезте и погледнете самия "облик" на форума им. Сигурно по-малко посетители има и от този, но за сметка на това обявите ИЗГЛЕЖДАТ много по-малко, на фона на останалото във форума..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не следя всяка една обява, поради 2 прости причини - търся определени неща, нямам права да модерирам там. За това и от по-горните мнения останах с впечатление, че обявите са предимно на "продавачи", а не на "потребители".

Относно снимките и съдържанието, обаче, също отбелязвам пропуски. Наистина доста обяви са без снимки без необходимата информация и тн...

Предвид нашите р-ри на форума, мисля, че ако просто правилата са строги и се спазват обявите ще намалеят прилично.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравко, момчета,

Аз вярно вече нямам право да се изказвам като потребител, а по-скоро като човек от админ/мод екипа, но ще го направя.

Много ми се иска форума да е много активен и то не в раздела за търговия...

Но уви за съжаление България е малка и форума е малък... много от активните, наболелите, злободневните теми са обсъдени. И повечкото обяви се набиват на очи.

Това, в което мога да Ви уверя е, че момчетата се стараят форума да е изчистен от спам и излишни мнения/теми.

Сигурен съм, че мнението ви, желанието ви ще се обсъди, коментира и повярвайте ми е поставено като въпрос мнооого преди да го забележите!

Мнението ми като потребител: Не ми пречи. В смисъл - дори на моменти ми помага, когато търся нещо и тн... Да, ще ми се всички тези потребители да взимат учасите, да имат мнение и по други въпроси...

Жо, благодаря за отговора! Не знам къде да търся причината за въпросът по темата, но си го задаваме доста отдавна! Мога да предположа, че не само в този форум е така. Нямам много време напоследък да гледам други форуми, та дори и за нашият все по рядко намирам време да отделя 5минути.

Тенденциите, които аз наблюдавам са че:

- хората купуват все по сложни коли, които ремонти се извършват в сервизи и темите от направи си сам не могат да доведат до успешен ремонт.

- колите, не се чупят толкова често :opel_forever:

- частите вече не са толкова кът и са достатъчно евтини и едва след като сменят доста части и не могат колегите да се справят с ремонт, който видимо е лесен тогава пускат теми за проблема си.

- Фейсбук ...

- лични съобщения и скайп където обсъждат и решават конкретен проблем и "официалността" на форума някак си ги възпира да пишат за проблема си.

- лято е :biggrin:

Това с ограничение броя публикации в раздела с Обяви някак си не е толкова проблем. хората да публикуват обяви. Има регистрирани потребители, които лично съм поканил да пускат обяви тук, защото ми се струват полезни за всички техните неща, които продават и услугите които извършват.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За снимки трябва да има снимки това е така, за упването честно дали в тоя дали в другия примерно съм гледал в 10 часа вечерта една обява на обяд на другия ден е на 8-ма страница. За това кой да пуска обяви, от една страна е лошо да може всеки но от друга пък не е толко зле. Добре е че доста хора може да имат нещо за продаване и то изпада някой път нещо по рядко по ценно което ще го оценим ние които караме коли с тази марка и е по добре да се вземе от някой фен откокото от друг. Поради тази причина мисля да има свобода в този раздел, но може ограничение макс 2-3 обяви, а не всяка кола на части да се пуска наново. Това с мненията е тъпо, защото ще стане има няма някой си драска да си спами да направи мнения , а няма кой да му ги чете и да гледа какво е писал. Относно защо е толко спрял форума, лично аз нямам какво да пиша всеки ден, и то не съм само аз, много от ентусиастите напуснаха спорта и всеки жена деца, криза, работа, караници, безпаричие им е повлияло и спряха да пишат. От друга страна то 90% от темите са кажете ми какво трябва и как да го направя, амо къде не са написали елата ми го направете и платете да имам такова и такова нещо. Аз като се интересувам сядам и чета, и след това питам, но не само да си питаш. На много хора им омръзна да отговарят и полза никаква не че изкарат пари, но има и хора които им е работата това нещо и съответно който иска отива плаща и му се свършва. Това е мое мнение, хора милиони, мнение различни. Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна някой се регва, пише 10 мнения :offtopic: :offtopic: и пак пуска тема в продава. Така ще се напълнят темите с безсмислени мнения. :sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
- хората купуват все по сложни коли, които ремонти се извършват в сервизи и темите от направи си сам не могат да доведат до успешен ремонт.

- колите, не се чупят толкова често opel_forever.gif

- частите вече не са толкова кът и са достатъчно евтини и едва след като сменят доста части и не могат колегите да се справят с ремонт, който видимо е лесен тогава пускат теми за проблема си.

- Фейсбук ...

- лични съобщения и скайп където обсъждат и решават конкретен проблем и "официалността" на форума някак си ги възпира да пишат за проблема си.

- лято е biggrin.gif

Същото щях да напиша и Аз :th_up:

Като цяло форума като начин на общуване се измести от все по разрастващите се социални мрежи и други начини на комуникации на хора с еднакви интереси.

Бих прибавил и чичко Гугъл в сметката , който става все по добър в даването на правилни отговори - стига да знаеш как да попиташ :biggrin:

Много от нещата се решават и по време на срещите на живо между участниците във форума.

Относно купува/продава : който има желание да продаде нещо през форума би пуснал обява която ще даде достатъчно информация за това което иска да продаде.

Няма инфо -няма интерес :blush:

Да факт е че обявите са доста повече , но лично аз не виждам нищо лошо и напълно споделям написаното от Steady :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
От друга страна някой се регва, пише 10 мнения :offtopic: :offtopic: и пак пуска тема в продава. Така ще се напълнят темите с безсмислени мнения. :sad-smiley-046:

Лесно ще се разпознаят хората пишещи за мнения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване