Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
beos

Скоростни кутии, предавателни числа

Recommended Posts

За Мн0г0 Г0дини...

Живи и здрави всичк0 най хубав0 [ ;

Днеска 0свен т0зи надпис "0elmangel" ми изписа и ----->Kuhlmittel Stand<-----

идеи някакви ? [ ;

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниво на охладителната течност,сиреч-антифриза

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ниско ниво на антифриза.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
к0леда т0ва вътре в к0лата ли се намира ? смисъл в купето там ? че неможах да те разбера [ ;

и аз искам да разбера какв0 е м0ет0 масл0 на ск0р0стната кутия?

и някакви актуални цени?

ще съм благ0дарен..!!! [ ;

Колега тези пробки се намират на самата скоростна кутия отпред при двг-то.

Жалко ,че няма колеги сменяли маслото си да споделят ефекта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го сменях ама в сервиз на опел в Пловдив.Ефекта е малко по-добре и плаво превключване,пък и ново масло е.Цялата процедура беше около 1.30 ч

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз го сменях ама в сервиз на опел в Пловдив.Ефекта е малко по-добре и плаво превключване,пък и ново масло е.Цялата процедура беше около 1.30 ч

Колега теб са ти скъсали ризата с тея 210лв. :blink:

Преди 4 години си сменях на Фиатче Уно и ми излезна 40лв. :blush:

Но си го сменях аз и го смених за по малко от час. :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това уно автоматик ли е защото тук става въпрос за автоматици,само маслото ми е 80лв за 5 л,филътр и два броя гарнитури.Незнам за 40 лв. какво си сменил.А във един друг измислен сервиз ми искаха 350 лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега това уно автоматик ли е защото тук става въпрос за автоматици,само маслото ми е 80лв за 5 л,филътр и два броя гарнитури.Незнам за 40 лв. какво си сменил.А във един друг измислен сервиз ми искаха 350 лв.

Колега извинявай не видях че е било за автоматик.Фиатчето си беше обикновена ръчка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги изкам да попитам на опел кадет 2.0 и 115к.с .скоросната ми кутия е ф16 мога ли да сложа от дизел пак кадет 1.7 само 4е незнам кои номер е тя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изкам да попитам сега сам с ф16 мога ли да я заменя с ф13 стават ли или са разли4ни поолоските

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdraveite 0t slyn4eva Angliq [ ;

dneska x0dex na serviz i mi serviraxa inf0rmaciqta 4e.. 0megata mi trqbva da i se smeni masl0t0 na sk0r0stnata kutiq... imal0 nqkakyv filtyr i ... nqkakva si garnitura k0qt0 sy6t0 trqbva da se p0dn0vi sled smqnata na masl0t0... [ ;

pr0blema e sledniqt tuka v angliq imat v0uhxall li kak e... pyk m0et0 si e 0pel...

i mi kazaxa da si namerq takava garnitura na sk0r0stnata kutiq i taka da 0tida pri tqx... za6t0t0 te nem0jeli da namerqt... bil0 0pel a ne v0uhxall i mai imal0 razminavane li ne6tu si nem0jax da g0razbera [ ;

x0dix malk0 iz magazini servizi.. d0ri i v serviza na v0uhxall ama mn0g0 strann0 me gledat s taq lqvata direkciq i .. 0s0bedn0 kat0 vidqt 4e e 0pel... nik0i nem0je da mi p0m0gne...

4e vypr0syt mi e sledniqt...

kak m0ga da razbera n0mer na sk0r0stna kutiq ili nqkakva inf0rmaciq za sk0r0stnata kutiq... 6te se 0pitam da gi sravnq sys v0uxhall 0mega... [ ; dan0 da syvpadat 4e... :X :X

k0lata e 0pel 0mega b 2.0 16v 136 k0nq 1996g0d dvigatelq e x20xev

drug0 drug0? mai t0va e [ ;

Blag0darq vi !

P.S. sajelqvam4e ne pi6a na kirilica... 0ba4e sym sys edin s4upen GSM i ... nqma kak pr0st0 [ ; Blag0darq vi za razbiranet0 i za p0m06ta [ ;

4a0 i izvinqvaite 06te vednyj ! [ ;

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, Воксхол и Опел са едно и също нещо, просто Воксхол са с десен волан, а Опел с ляв, това е... механиките са еднакви

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ne razbiram 0t k0li i avt04asti i t.n.

i az si mislq 4e 0pel i v0uxhall sa edn0 kym edn0 ama.. tuka x0rata nem0gat da mi p0m0gnat...

zat0va mi kazaxa da si namerq az garnitura nqkyde 0t germaniq... oba4e mi trqbva da znam

kakva mi e sk0r0stnata kutiq m0del sys sk0lk0 sk0r0sti bila i imal0 i filtyr tam nqkyde...

imal0 nqkakv0 razminavane edn0t0 s drug0t0...

i ne se naemat da q praqt...

4e tyi de...

kak m0ga da si razbera m0dela na sk0r0stnata kutiq ?

pr0bvax sys VIN n0mer v internet ama izlizat nqkakvi pr0st0tii... k0it0 nikakva rab0ta ne mi svyr6ixa :X

gg p0zdravi

P.S. sajalqvam za na4ina p0 k0it0 pi6a ama.. sym sys GSM... i nqmam kirilica... blag0darq za razbiranet0 !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем със автоматична скоростна кутия на Vectra C 2.2 D 2004 . Докато е студена колата включва супер, но като загрее рита яко. От какво може да е това/

И ние имаме същия проблем, но с Opel SIGNUM 2.2d 2004. Скоростната кутия е същата като на VECTRA C 2.2d 2004. Някой има ли представа от какво може да е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават ли частите от Ф13 за Ф16(трябва ми дифа и 5тата на ф13 за да ги сложа в ф 16)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво масло трябва да се слага в скоростната кутия и колко събира,омега а C20NE ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между тези кутии F15WR / F17WR/CR? Аз с една от тези и на пета мога да карам от 50км/ч до 200 км/ч колкото успях да вдигна на магистралата със зимни гуми на максимални обороти и двигатяля почна да прекъсва и намалих :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си корса Б 1.5тд исузо , но на 5 предавка с 3000 оборота на двигателя съм с 100км/ч по магистралата съм като костенурка , коя скоростна кутия да сложа имам избор голям , но незнам коя да взема , искам да се разтовари мотора, а не при 140 км/ч хората да спират че самолета ще излита , при тази скорост съм с 4000 rph и даже отгоре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този мотор ако сложиш нещо по-дълго ще се спъне колата. Хората от опел сложили къси скорости да компенсират липсата на мощност

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте!Да попитам каква скоростна кутия трябва да си взема за модел астра Ф мотор X16SZR и за колко време се сменя .Благодаря ви предварително :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ето тук може да видиш информация за кутиите монтирани с твоят мотор click-me.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти , а дали ще можеш да ми кажеш горе долу на сервиз за колко време се сменя кутията че колата ми трябва благодаря ти

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от майстора и инструментите му и колко пари иска да ти вземе :) .. работата е не повече от 3 часа ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Здравейте. Имам малък проблем с шестстепенния автоматик на Opel Signum 3.0 CDTI - Z30DT. Когато карам спокойно не се усеща никакъв проблем. Но, ако започна да карам малко по спортно или да изкачвам наклони се получава едно "тупкане" при смяна на предавките. В смисъл - карам и настъпвам рязко педала на газта и автоматика сваля една или две предавки надолу, след което колата започва бързо да ускорява. Когато обаче върна газта рязко се чува как автоматика качва много бързо една или две предавки нагоре, но съпроводено с едно "тупкане" или "ритане", което се чува след кратко време - качва предавка, намаля обороти двигателя и след секунда се усеща това "ритане". Прави го само и единствено тогава, други положения не съм забелязал. Смених маслото на автоматика в официален сервиз и веднага се усети леко подобрение, но като цяло проблема си остана. Закарах колата и в втори официален сервиз за диагностика, но и там не откриха никакви грешки. Покараха я и казаха, че всичко е ок, но когато ги накарах да направят конкретната ситуация и те усетиха "ритането". Прегледаха основно цялата предница и окачване, заедно с тампоните на двигателя и кутията, но казаха че няма проблеми от които да се получава това. Значи проблема, според тях си остава в кутията. Единствено откриха, че предна дясна пружина на амортисъора е счупена, но според тях едва ли това е проблема. Пружината е с поръчка и ще чакам да дойде, но проблема ми е основно автоматика.

Има ли някой идеи или мнение по този казус. Питам тук, тъй като два официални сервиза не откриха проблема. Надявам се да ми помогнете.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,провериха ли задния тампон на скоростите и вътрешните карета?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове