Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Като излязат официални снимки и мине представянето на прототипа ще можем повече да говорим за дизайна. До тук не мога да кажа, че съм впечатлен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октомври съм в Париж на живот и смърт! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да спретнаме някаква организирана екскурзийка :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Opel показа Astra GTC

След дълго чакане, много тийзъри и шпионски снимки, накрая новият Opel Astra GTC е пред нас.

Макар да е наречен все още концепция, хора вътрешни за проекта казват, че колата е максимално близо до серийната версия.

Бъдещият сериен Opel Astra GTC показва ясно на какво ще разчитат в GM за да се конкурират с модели като VW Scirocco и идващия скоро Hyundai Veloster например. Astra GTC е компактен хечбек с три врати, който може да настани до пет души. Силуетът на спортно купе въздейства динамично.

Колата има дължина от 4460 мм. Моделът, който ще бъде показан в Париж, е с диодни LED дневни светлини (включително и отзад). Джантите са доста оригинални, с размер 21 цола, но те едва ли ще стигнат до серийната версия.

Главният дизайнер на Opel, Марк Адамс казва: "С този модел искаме да изразим най-емоционалната страна на марката Opel и вярваме, че GTC създава подходящото визуално въздействие, което подкрепя нашия динамичен и спортен характер".

Тези амбиции са подкрепени и от двигателят с обем 2.0 литра, със система за директно впръскване на горивото, комбиниран със системата start/stop и механична трансмисия имаща 6 скорости. С него колата ще бъде представена в Париж.

Серийната версия ще се предлага с много широк набор от бензинови и дизелови двигатели. Ще има и "гореща" версия, вероятно наречена GSi, която ще е с мощност около 200 к.с. Разбира се и традиционният OPC модел ще се появи на по-късен етап, като при него максималната мощност ще бъде 280 к.с., а има вероятност и да бъде по-висока, за да се противопостави на моделите R на VW.

Пълните технически спецификации на Opel Astra GTC ще получим в Париж, или малко преди това. Колко успешен ще бъде този модел, на който в GM и Opel разчитат много, за да върнат успеха на марката? Времето ще покаже, но предпоставките за това изглежда са налице.

Opel-Astra-GTC-Paris-Concept-0.jpg

Opel-Astra-GTC-Paris-Concept-3.JPG

Vauxhall-Concepts-7910101043561781600x1060.jpg

Opel-Astra-GTC-Paris-Concept-4.JPG

Opel-Astra-GTC-Paris-Concept-10.JPG

Opel-Astra-GTC-Paris-Concept-12.JPG

Инфо: Automedia

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммммммммммм добре, 21 цоловите джанти ми харесаха :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще бъде ЗВЕРИЛНИК

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Opel GTC Paris: 290 коня? Грешката е вярна

Opel отдавна обяви намеренията си да загатне дизайна на бъдещия Astra OPC на автосалона в Париж с GTC Paris concept и за да са сигурни, че той ще получи необходимото внимание, германеците са го оборудвали с турбиниран 2.0-литров двигател с 290 к.с.

Производителят явно държи да подчертае намерението си да конкурира най-мощния представител на хот хечовете Ford Focus RS. За целта наричаният от Opel "произведение на изкуството" силов тракт ще си партнира с ръчна 6-степенна скоростна кутия, която изпраща мощността към предните колела.

За по-доброто поведение на пътя германците са интегрирали най-върховните технологии, използвани в компактния клас. Ходовата част има специална архитектура с изключително широка следа. Тя включва съставна торсионна греда с лостова система на Уат отзад, която намалява накланянето в завой, нова усъвършенствана версия на адаптивното мехатронно окачване FlexRide и електронно управляван блокируем диференциал в задвижването на предния мост.

Концептът ще бъде оборудван и със старт-стоп система, която ще намали отделяните вредни емисии и "шума" в градския трафик.

Въпреки че екстериорно GTC Paris не показва толкова открито агресията си като Focus RS, той има нова устремена предна броня, дневни LED светлини, по-мускулести арки на задните калници, спойлер над задното стъкло и огромни 21-цолови колела с карбонови елементи.

В салона могат да бъдат открити спортни волан и седалки с контрастни цветове и шевове, както и метални детайли.

opel%20gtc%20paris%20concept%2001_big.jpg

opel%20gtc%20paris%20concept%2006_big.jpg

opel%20gtc%20paris%20concept%2007_big.jpg

Ето го и официалното клипче ...

Инфо: Auto Motor und Sport

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда добре така, пък да видим серийният вариант какъв ще бъде. Друго ми направи впечатление, че не го пишат това да е ОПЦ варианта с 290 к.с. Дали това значи, че ОПЦ-то ще бъде 300+... :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седалкитеее ... седалките .... :icon_tongue: :knee: Както и останалата част от интерьора! Още едно доказателство, че вниманието към детайла винаги бива възнаградено с това, че няма как да не привлече вниманието. Хром .. линии .. седалки .. шевове :wub:

Мога само да се радвам, на хората потъркващи ръце чакайки нетърпеливо да излезе в ценовите листи :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седалките си ги заплювам :) след година две ще ги има в e-bay :) В момента имам две от мазда RX-8 не ми се слагат в Опела

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Die Doppelspitze von Opel: Mit der niedrigsten Mängelquote überzeugte der Astra, dicht gefolgt vom Insignia, beim DEKRA-Report 2012 und sicherte sich mit einem Index von 96,9 Prozent den Gesamtsieg in der Kategorie „Beste Einzelwertung“. Nach 2011 (Insignia) und 2010 (Corsa) bereits der dritte Opel-Sieg in Folge!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички ли знаете немски във форума ? Аз не.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам колегата има предвид това click-me.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично колега , но като незнаеш немски от къде пък реши ,че е на немски ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че се опитваш и да пишеш грамотно.

"Нищо лично колега-, но като не_знаеш немски от къде пък реши-,_че е на немски-?

Има една група във Файсбук “НЕ ЗНАМ” са две думи, за разлика от “НЕГРАМОТЕН.” ;)

Нищо лично.

Това, че не знам немски не значи, че но мога да видя на какъв език е писано.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом незнаеш немски пак твърдиш че е така най-малкото е да се оплакваш :)) Щом пък си видял на какъв език е сигорен съм видял си и превода ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:surrender: Заровете томаховите и си карайте колите с кеф :drive:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване