Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Ако имаш предвид лентата със светодиодите, имаше я още при първите снимки на модела. Изглежда много добре с тях, а и първо я вложиха в Инсигня. :th_up:

тази ламаринка под лупата на фара за нея говоря не е готино така. Точно като ауди е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
тази ламаринка под лупата на фара за нея говоря не е готино така. Точно като ауди е.

Ааа, сега схванах. Да, наистина изглежда като при Ауди, дори като форма, но тук честно казано ми изглежда добре, докато в А4-ката ми стои много отвратително това заоблено нещо. :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ааа, сега схванах. Да, наистина изглежда като при Ауди, дори като форма, но тук честно казано ми изглежда добре, докато в А4-ката ми стои много отвратително това заоблено нещо. :blink:

и ти си прав, особено в А3 сега последното ми седи като с очен проблем нещо че е аудито. Не му ходи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми харесва отвсякъде! Е аз съм си фен на Астра, де :blush: Нямам F-ka само, но помогнах на брачеда с неговата GSI C20XE, и съм замислил и аз едно такова, за да запълня колекцията от Астри :biggrin: Доволен съм от G-то, сега и от H-ката, дано живот и здраве да карам и най-новата някой ден!

А знае ли се кога ще почнат продажбите в БГ? И тази сега коя буква ще е "J" ли? F, G, H.... J може би?! Някой знае ли със сигурност?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На мен много ми харесва отвсякъде! Е аз съм си фен на Астра, де :blush: Нямам F-ka само, но помогнах на брачеда с неговата GSI C20XE, и съм замислил и аз едно такова, за да запълня колекцията от Астри :biggrin: Доволен съм от G-то, сега и от H-ката, дано живот и здраве да карам и най-новата някой ден!

А знае ли се кога ще почнат продажбите в БГ? И тази сега коя буква ще е "J" ли? F, G, H.... J може би?! Някой знае ли със сигурност?

Сега на салона във Франкфурт ще дебютира и започват продажбите в Германия от Октомври. След НГ трябва да я има и при нас и може да пазаруваме! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Франкфурт 2009 представи Opel Astra

На автомобилното изложение в Германия, Opel показа Astra с пет врати.

Дизайнът на успешната Insignia, описван като среща на скулптурния артистизъм и немската прецизност се пренася и в компактния клас с премиерата на новото поколение Astra.

Подобни сходства с формите откриваме и в интериорът на колата. Там цари немска подреденост, отлична ергономия и приятен за окото дизайн. Съществената разлика в интериорът на двете коли се изразява преместения бутон занавигационната, аудио система, който вместо на средната конзола е разположен на арматурното табло.

Както знаете новата Opel Astra се композира на платформата на GM - Delta II, на която се конструира и Cruze. Това означава междуосие равно на 2.7 метра, което заедно с широчината от 1.8 метра гарантира достатъчно пространство в купето и комфортно пътно поведение.

Наборът от двигатели, които немците са предвидили за новата Astra наброява осем модернизирани дизелови и бензинови агрегати, чиято мощност варира от 95 до 180 к.с. От Opel съобщават, че средно при всички двигатели за Astra e постигната икономия на гориво от 12%. Вредните CO2 емисии са също намлени с 12%, в сравнение с досегашните двигатели за модела.

Базов за модела е бензинов двигател с обем 1.4 литра и мощност 100 к.с. След него е бензиновият двигател с обем 1.6 литра и мощност 115 к.с. По-нагоре са два турбоагрегата - с обем 1.4 литра и мощност 140 к.с., с обем 1.6 литра и мощност 180 к.с. Първият от тях замества досегашния двигател с обем 1.8 литра, а вторият - двулитровия бензинов двигател при досегашния модел.

Дизеловите двигатели за новата Astra са четири - 1.7 CDTI с мощност 110 и 125 к.с. и 2.0 CDTI с мощност 160 к.с. Четвъртият дизелов двигател е за специалната версия ecoFLEX. Той също е CDTI, но с обем 1.3 и мощност 95 к.с. Според Opel с този двигател новата Astra има среден разход от 4.2 литра на 100 км. Този двигател ще бъде предлаган от пролетта на 2010 г.

Много добър е и обявеният разход на останалите дизелови двигатели, които имат среден разход от 4.7 до 4.9 литра на 100 км. Средният разход обявен за най-малкия бензинов агрегат е 5.5 литра на 100 км., а за най-силния 6.8 литра на 100 км.

Повечето двигатели се комбинират с механична скоростна кутия с шест степени, а атмосферните бензинови агрегати с обем 1.4 и 1.6 литра, както и турбодизела с обем 1.3 литра, се комбинират с механична скоростна кутия с пет степени. Като екстра се предлага и автоматична скоростна кутия, също с шест степени, при турбодвигателите 1.4 и 1.6 бензин и 2.0 турбодизел.

Цената на новата Astra стратира от 16 300 евро.

13-opel-astra-live.jpg

14-opel-astra-live.jpg

01-opel-astra-live.jpg

Инфо: http://news.automedia.bg/read/7905.html

Редактирано от westside

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o

Много е красива,найстина напомня отвън на друга марка автомобил но все пак.....А отвътре като че ли гледам Инсигния :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка Инсигния отвсякъде , но в това няма лошо . Много е красива . Наистина наподобява Мазда 3 хечбек , но няма как , както и да ги направят новите коли все ще приличат на някоя друга марка . Тя и Инсигния много прилича на БМВ 7серия според мен .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Lexmaul пипна новия Opel Astra

Немските тунери от Lexmaul представиха нов пакет за Opel Astra, чиято премиера се състоя преди няколки дни. Засега клиентите ще могат да се радват само на външните подобрения, като в началото на 2010 година, пакетът ще бъде обновен и с не толкова очевидни модификации под капака.

Китът включва агресивна предна решетка без емблема, която срещу доплащане може да бъде изработена и от карбон. Разкрасителните процедури продължават с добавка под предната броня, "вежди" над фаровете и нови прагове. Обликът на задната част е засилен с използването на ново крило, вграден в бронята дифузьор и четири изпускателни тръби. Ако те са ви твърде много на брой, Lexmaul предлагат и по-семпли решения. Клиентите ще могат да избират от гама алуминиеви джанти в размери от 18 до 20 инча.

Нищо не се знае за силовата част от пакета. Според предварителната информация тя ще увеличава мощността на новата Astra с до 20% само с натискането на бутон.

00002773.jpg1399578.jpg

Инфо: http://www.topcars.bg/news.php?id=2773

Редактирано от westside

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Германия вече стартираха продажбите :biggrin:Ето го официалния немски каталог на Астрата. Базовата цена е 15900 евро. Общо взето базовата цена е бая по-висока, от колкото на сегашния модел. :angry: Това е цена за 1,4 двигател - 87 к.с. Цените са следните:

1,4 - 87 к.с. - 15900 евро;

1,4 - 100 к.с. - 16900 евро;

1,6 - 115 к.с. - 18400 евро;

1,4Т - 140 к.с. - 19075 евро;

1,6Т - 180 к.с. - 22100 евро;

1,3 ЦДТИ - 95 к.с. - 19390 евро;

1,7 ЦДТИ - 110 к.с. - 20150 евро;

1,7 ЦДТИ - 125 к.с. - 22990 евро;

2,0 ЦДТИ - 160 к.с. - 23905 евро.

Цените определено са доста завишени според мен. Не е нормално според мен човек да даде близо 47000 лв за най-мощният дизел и то без екстрите. Ми то с малко джунджурийки ще отиде на 55000. :wooow: Защо тогава да не си взема Инсигня примерно?!?!?!?! Това, което ми направи впечатление е, че вече автоматичната кутия се предлага само за най-мощните модели, което е добре, а не както беше до сега за някакви слаби моторчета. Взели са много неща от Инсигнята, но има някой неща, които според мен са безумни. Например джантите, които са избрали за модела поне в моите учи са ужасни. Може само на картинките да изглеждат така, но може би с изключение на най-големите 19" всички други грам не ми се вписват в графата красиви джанти :sad-smiley-050: Другото, което ми направи много кофти впечатление е, че салона може да бъде само в тъмно цветове, няма нито един светъл цвят нито на интериора, нито на седалките. Та това е от мен, като че ли малко повече съм изненадан и разочарован от колкото впечатлен за съжаление.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eвтиниика. В Холандско няма 87 коня бензин а 100 коня 1.4 се продава за 23000 евро. И за да не питаш, ще ти отговоря Инсигния Селекшън 1.6 115 коня е 26000 Евро. :biggrin: Края на месеца като оставя за смяна на масло мойта, дано има Астричка да снимам да ви покажа на живо. :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея грам се на в ред. 46000 лв. за 1,4. Като излезе ГТЦ-то сигурно ще стартира от 45000. :angry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тея грам се на в ред. 46000 лв. за 1,4. Като излезе ГТЦ-то сигурно ще стартира от 45000. :angry:

Тука има нещо на което му викат БПМ и не знам какво животно е ама товари ТАКА ЯКО ЦЕНИТЕ ЧЕ СИ ЕБАЛО МАМАТА!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тука има нещо на което му викат БПМ и не знам какво животно е ама товари ТАКА ЯКО ЦЕНИТЕ ЧЕ СИ ЕБАЛО МАМАТА!

Тип ДДС или екотакса?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като си говорихме за франкфурт ето какво снимах на летището :

терминал 1 зала В :

1Xjr1r.jpg

1G_A7r.jpg

1G_F6J.jpg

1XjDv9.jpg

Терминал 1 зала А

понеже фият са бедна компания и пестят парички от рекламно място и бяха използвали тавана на залата че по-евтино :

1H0i10.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен:

30112009185.th.jpg

30112009186.th.jpg

30112009187.th.jpg

Тая седмиця ще я покарам. 1.6 турбо. :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги предлагам ви този линк за да се порадвате по-добре на новата астра

http://www2.opel.de/astra/?section=gallery_movie

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Opel Astra с над 100 000 заявки

Новото поколение на Opel Astra регистрира над 100 000 заявки от момента на лансирането си на пазара през декември миналата година. Силното търсене на модела ще доведе до въвеждането на трета смяна в производствения цикъл на завода в Гливице, Полша, която се очаква да започне да работи през втората четвърт на тази година.

Търсенето на новата генерация на Opel Astra надхвърля с 10% предвижданията на компанията, като от германската компания очакват през първата пълна производствена година заявките да достигнат 180 000 автомобила. Само в Германия, продажбите на модела през първите два месеца на тази година са се повишили с 38% в сравнение със същия период на 2009 година, гарантирайки на новата Astra второто място в компактния клас.

В момента, новата Opel Astra се предлага само във версия с пет врати. По- късно през тази година се очаква лансирането на нейната комби версия, както и динамично спортно купе.

Източник: Аuto-press.net

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам но тук виждам вече така ... не е като да няма Астри, докато Инсигниите са по-рядко срещани, а модела вече мина годинка..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес една нова Астричка караше пред мен по Сливница. Очевидно беше със зимни гуми, защото ми дърпаше много :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Red dot награда за новата Astra

Изцяло новото поколение на Opel Astra записа ново признание в бърза увеличаващата си се колекция награди. След като беше отличена като най- добра в Германия, Румъния и Испания (за първи път в историята на марката), новата генерация на модела се окичи и с престижната награда за дизайн red dot.

"За нас е специална чест да получим подобно признание от международно жури, съставено от дизайнери извън автомобилния бранш", коментира наградата Марк Адамс, вицепрезидент на дизайнерското подразделение на Opel/Vauxhall. "Това е поредното доказателство, че Opel е на верния път, като предлага компоненти с най- високо качество и материали, отговарящи на върховата изработка", допълва той.

От лансирането си на пазара през декември миналата година, новото поколение на Opel Astra записа в актива си 16 отличия, в това число и престижната награда 2010 Golden Steering Wheel.

262532.jpg

Инфо:

Auto-press

Automedia

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Астрален знак

Новият Opel Astra явно владее изкуството за предсказване на събития или да променя човешки съдби по разположението и влиянието на звездите. Защото той самият е една звезда. Поредната от съзвездието на Opel. Новата Astra не само e продължение на най-популярния модел на Opel от масовия С клас автомобили, но има нелеката задача да се привлече част от клиентите на най-титулувания в този напрегнат сегмент Volkswagen Golf. Четвъртата генерация на Astra притежава всички инструменти да спечели сърцата на мнозина, още повече, когато идва на силно конкурентна за сегмента цена. За добиване на по-пълни впечатления от модела представителството на Opel за България организира своеобразен тест, в който Astra се представи повече от блестящо. Като истинска звезда.

Великолепна визия

Сравнявайки новата Astra със старата 3-а генерация, трудно бихме открили някаква прилика. Това е така, защото в новия автомобил е заложено на дизайн, в който общите черти с автомобила за 2009-а Insignia са повече от очевидни. Така колата изглежда просто великолепно, излъчва изискан стил и стъпила на база, по-голяма със 71 милиметра от предшественика си, предлага пътно поведение и комфорт, типични за по-висок клас автомобили.

Елегантните пропорции създават мощна, устремена напред странична линия със стръмно наклонено челно стъкло и снижаваща се назад линия на покрива, добавяйки вдъхновяващи нови моменти в класическия хечбек формат. Силно впечатление правят елементите, придаващи спортен и агресивен вид на предницата, в която се откроява радиаторната решетка и дневните LED светлини около фаровете. В салонът изкристализира чувството за простор и бизнес-стил. Правят впечатление използваните качествени материали, цялостното премиум излъчване и модерната визия. Но само на пръв поглед.

Масивната централна конзола,обсипана с индикатори и бутони за управление на климатичната инсталация, за навигацията и аудиосистемата, и широките дръжки от вътрешната страна на вратите леко ограничават свободата на движение на пътуващите отпред. Добрата новина тук обаче е, че в джобовете на предните врати има толкова голямо пространство за малки предмети и вещи, че спокойно се побира бутилка от 1.5 литра. За съхранение на различни дреболии от лявата страна на волана има скрито малко долапче, в подлакътника - задължителният тайник, а под предната дясна седалка - чекмедже със забележителен обем.

Отзад пространството за пътниците е типично за този клас автомобили. За по-високите пътници е желателно предните седалки малко да се преместят напред, но пътуване от 200-300 километра без почивка не внася никакъв дискомфорт и умора. Освен нарасналото междуосие салонът е пораснал с 50 мм и във височина спрямо предшественика. Багажникът притежава обем от 370 литра, а при сгъване на облегалките на задните седалки мястото за товар нараства на 1235 литра. Като опция за Astra се предлага атрактивният скриващ се в задната броня вграден багажник за велосипеди.

Богата гама от двигатели

Новата Astra се предлага с много силна гама от задвижващи агрегати, като по този начин покрива изискванията и очакванията на огромна част от желанията на потребителите. Двигателите са осем - четири бензинови и четири дизелови - и покриват мощностния диапазон от 100 до 180 к.с. Всичките отговарят на нормите на стандарта Еuro V. Емисиите на отделяния въглеродeн диоксид са редуцирани с 12% спрямо двигателите от 3-ата генерация на модела. Astra се предлага с механични скоростни кутии с пет и шест предавки, както и нова автоматична с шест скорости, даваща възможност за ръчна смяна.

Използвани са напълно нови предно и задно окачване, рефлектиращи върху поведението на пътя. Колата вози изключително комфортно, стабилно и безшумно, като прави впечатление липсата на крен при преминаване през по-острите завои. Заслуга имат новите амортисьори от интелигентната електронна система на окачването Opel FlexRide, адаптиращи се към стила на шофиране, както и увеличената с 56 мм следа отпред и със 70 мм отзад. Воланът е електрически, с променливо усилие и предавателно число според скоростта на движение. Това създава една сигурност на управление дори при скорости, близки до граничните за колата. А динамичните й възможности са големи - с най-мощния мотор в гамата (1.6 турбо, 180 к.с.) колата се ускорява до 100 км/ч за по-малко от 9 секунди.

По-малкият изцяло нов турбодвигател с работен обем 1.4-литра генерира максимална мощност 140 к.с. Той замества атмосферния 1.8-литров мотор, като предлага с 14% по-висок въртящ момент от своя предшественик (200 Нм). Средният разход на гориво на дизеловите двигатели възлиза на 4.6 л/100 км, а при бензиновите агрегати - 6.1 л.

Hi-Tech ekстри

В Astra всеки може да открие онези благини на високите технологии, по които се е прехласвал от салоните на големите лимузини. Освен системата на окачването Opel FlexRide, предлагаща на водача избор между три различни режима на шофиране - стандартен, Sport и Tour, Astra-та предлага биксеноновите адаптивни светлини Advanced Forward Lighting (AFL+), менящи интензитета си и фокуса на светлинния сноп в зависимост от условията на пътя, и системата Opel Eye, разпознаваща пътните знаци. Стандартната екипировка включва обичайните системи за сигурност, гарантиращи високо ниво на пасивна и динамична защита на пътуващите. Целият този пакет донесе на модела заслужените 5 звезди от краш тестовете на Euro NCAP.

Източник: HiComm

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Opel Astra ecoFLEX: 109 г/км CO2

Новият Opel Astra ecoFLEX с емисии на CO2 от 109 г/км вече е в търговските центрове на марката. Цените на модела започват от 30 305 лева.

С емисии на CO2 едва 109 г/км и среден разход на гориво 4.1 литра на 100 км, новата Astra 1.3 CDTI ecoFLEX добавя още по-висока ефективност в гамата на наскоро представения на пазара компактен модел на марката Opel. Благодарение на множество подобрения в областта на механиката и аеродинамиката, клиентите ще се радват на значителни данъчни облекчения в редица европейски държави. Всичко това е опаковано в познатия привлекателен дизайн, тъй като Astra ecoFLEX се отличава със същата пластична стилистика като останалите модели от последното поколение на Astra.

Цените на модела в България започват от 30 305 лева за базово ниво на оборудване, включващо климатична инсталация, електронна стабилизираща програма, ABS, предни и странични въздушни възглавници, електрическо задвижване на предните прозорци, централно дистанционно заключване на вратите, електрически регулируеми и отопляеми странични огледала, радио/CD MP3 плеър и много други.

Astra ecoFLEX използва икономичния турбодизелов двигател 1.3 CDTI с мощност 70 кВт (95 к.с.) и 190 Нм въртящ момент в диапазона от 1750 до 3250 об./мин. Той е оборудван със система за директно многократно впръскване common rail с работно налягане до 1 600 бара и турбокомпресор с променлива геометрия. Оптимизираната система за рециркулация на отработените газове (EGR) се отличава и с допълнителна охлаждаща функция, която спомага за намаляване на емисиите. Версията 1.3 CDTI ecoFLEX на Astra е съчетана с петстепенна механична предавателна кутия, oптимизирана специално с цел постигане на нисък разход на гориво. Двигателят е оборудван серийно с филтър за твърди частици.

Astra ecoFLEX се отличава и с подобрени аеродинамични характеристики благодарение на активната "щора" на предната решетка. Тя се отваря при ниска скорост на движение, позволявайки на въздушния поток да преминава през коша на двигателя, и се затваря автоматично при висока скорост, намалявайки въздушното съпротивление в предната част. Tази система се допълва от внимателно конструираните подобрения на пода на каросерията. За да помогнат на водачите да се възползват изцяло от екологичните предимства на модела, индикаторът, препоръчващ преминаване на горна предавка е сериен за всички модели ecoFLEX на Opel.

Версията Astra ecoFLEX е част от дизеловата ecoFLEX гама на Opel с ниско ниво на емисиите на CO2, която включва модела Corsa с 98 г/км и Insignia със 136 г/км. Компанията Opel е инвестирала около един милиард евро в разработката и производството на нови двигатели, гарантиращи екологично съобразен транспорт. Мерките в тази насока започват с правилното оразмеряване на гамата от задвижващи агрегати, включват предлагане на алтернативни възможности за използване на горива, като LPG (пропан-бутан) и CNG (сгъстен природен газ или известен като метан) и внедряване на автоматични старт-стоп системи. Тези възможности ще бъдат разширени с нови алтернативни системи за задвижване, като електромобили с удължен пробег, класически електромобили и хибридни модели.

Източник: Auto motor und sport

Редактирано от westside

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Steinmetz Opel Astra: Чисто и просто

Steinmetz представи на тунинг шоуто в Бодензее нов стилов пакет за Opel Astra.

Бодикитът за новия представител на фамилията от Рюселсхайм включва нови спойлери за предната броня и задния капак, черна радиаторна решетка, дизайнерските стикери с логото на Steinmetz и дръжки за вратите от неръждаема стомана.

Промени има и по механиката на Astra, но засягат единствено окачването, чийто просвет е намален с 30 мм. 19-цоловите колела ST10 (8,5J x 19) са стандартни за пакета, но от Steinmetz предлагат и опцията ST7 (на черния модел), като разликата е единствено в дизайна. Немският тунер препоръчва гуми на Michelin или Continental с размери 235/35/R19.

В салона на преработената Astra ще намерите нов дисплей, който показва избраната предавка, стелки с логото на Steinmetz от неръждаема стомана и панели за праговете.

steinmetz%20opel%20astra%205_big.jpg

steinmetz%20opel%20astra%201_big.jpg

Инфо: Auto Motor und Sport

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване