Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Apostolll

Шумоиизолация на нова Астра

Recommended Posts

Купих си нова Астра H . 1.6 бензин. Очевидно очаквах нещо по- добро, защото доста се разочаровах като я подкарах.

Едно от нещата които не ми се струват редни при нов автомобил е да шуми. А Астрата шуми отвсякъде. При 120 вече се надвиква с уредбата, а при 130 изключвам радиото, защото ми става дискомфортно. Вярно че е евтин автомобил и не може да се мери със събратята си баварци, но шума доста ми пречи и искам да го намаля.

По форумите има различни предложения за шумоизолации, но не съм сигурен дали ще имат ефект. Ако някой е прилагал нещо специално за астрата си, моля да го сподели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, може би си разбрал че това е болест на модела :blush: Съвременните автомобили от този клас от към шумоизолация за доста пестеливи. За да можем да ти помогнем ще трябва да уточниш шумовете от какво естество са. От двигателя? От уплътненията на стъклата и вратите? От гумите ? или от всякъде? :insane:

Поздарви!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравей, може би си разбрал че това е болест на модела :blush: Съвременните автомобили от този клас от към шумоизолация за доста пестеливи. За да можем да ти помогнем ще трябва да уточниш шумовете от какво естество са. От двигателя? От уплътненията на стъклата и вратите? От гумите ? или от всякъде? :insane:

Поздарви!

Ами ако бих съдил по моя опит с моята астра просто шумът влиза в купето и при по висока скорост вътре е доста шумно и не може да се води разговор с нормален тон. Според мен е адекватно като се има предвид класа на автомобила, но наистина може да бъде досадно и гадно тъй като при скорост 130-150км/ч е равносилно на 60км/ч със отворени прозорци. Да не говорим че при ниските скорости пък двигателя се чува доста, но аз съм дизел и при мен е по-нормално. Въпреки че е само на 2 години наистина има коли, които шумят доста по-малко в купето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При някои АстраХ,няма шумозаглушителна кора на предния капак-върши доста работа.Ти имаш ли такава?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат в детайли около фабричната шумоизолация, нито съм наясно колко точно 'тихо' трябва да е в колата.. но съм карал ASTRA H до към 160-180км/ч и смея да твърдя, че е доволно 'тихо' вътре. Аз карах 1.6 бензин, не знам твоята каква е, и изобщо какви разбирания имаш за 'шум в купето'. Предполагам има някакви стандарти, които едва-ли са изключение дори и за ОПЕЛ, предполагам има определени децибели, които трябва да се следят в производствения процес, сглобка и т.н.

И не че намеквам нещо, но в това отношение оказват влияние дори на пръв поглед дребните детайли. Пример ти дадоха кора на капака, а има кори под двигателя и т.н. Това от една страна. От друга.. на прима-виста се сещам за един приятел (друга марка кола), сума време мина, докато установим защо има толкова шум при него в движение. Първо мислехме уплътнения на врати и прозорци, но се оказа друга истината. Уж красива и 'лачена' колицата, се оказа със стабилен удар, изкривено купе и рамката на вратата, и по-точно около прозореца не прилепва добре, но от уплътнения не може да се види.. и ходи разбери, защо вътре при 100км/ч, все-едно си в КОНКОРД и летиш с 800км/ч..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам линк към web cache.. че в момента сайта го няма нещо... click-me.gif Има много полезни теми кое и какво да се изолира за да се обезшуми колата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Ех ама едно приятно чувство на душевно задоволство изпитвам в момента.. как се сетих да направя СЪЩОТО като в тая темичка, когато си сменявах тапицерията и свалях кората на тавана.. :tongue:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има впечатления каква е шумоизолацията при Зафира Б.Карам Астра Х 1.7 cdti и наистина при 120 вътре не можем да си чуем приказката.Решил съм да си купя ван,зафирата ми харесва обаче ако е шумоизолирана като астрата ще се откажа от нея. :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е чак да не се чува приказката вътре не ми се нормално. Може някой челняк да е била и да липсват корите под и над двигателя. Също така и вратите ако не са напаснати дори и милиметър от вятъра ще хуми много. Аз съм със зафира дизел и в движение е изключително тиха, също така съм се возил мнго пъти и в астра х дизел и тя беше много тиха. А дизела е доста по шумен от бензина. Да не кажа че бензина въбще не трябва да се чува. Има нещо нередовно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване