Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
adamantine

Проблем с Astra J 2012

Recommended Posts

Колкото и невероятно, да ви изглежда новият Opel Astra J 1.6 бензин, 115 к.с., 2012 год. не ще да пали. При опит за запалване светва жълт индикатор за двигател (под индикатора за маслото) и колата издава стържещ звук. Волана е като заключен. Не може, да се върти.

Закарах я с пътна помощ в сервиза.

Имате ли представа какъв може, да е проблема?

Колата е на 4000 км...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартер, Бендикс, Алтернатор .. Колата случайно да е със Старт-Стоп система?

Волана е като заключен защото е с електрически усилвател, който работи когато мотора е запален.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е със СТАРТ-СТОП система.

Но автомобила е на 4-5 месеца. Как е възможно, да има технически проблем? Утре ще видим, какво ще кажат от сервиза.

Остави ме насред дълъг път. Гаранционен е и не смеех, да пипна каквото и да е било, пък и не разбирам.

Грозна гледка бе такъв автомобил, да се превозва с пътна помощ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия номер ми скрои и моята на път за Варна преди няколко години. Беше на по-малко от 15000 км. когато преди Плевен ми светна лампата с акумулатора в движение, спрях на една бензиностанция в града и когато се опитах да запаля, запали с такъв звук, че имам чуството, че вътре се счупиха най-малко половината части. Дойде рапатрак, взе я и се оказа дефектен алтернатор, като в последствие се оказа, че това е проблем на 90% от борйките от този модел. Смениха го гаранционнно след 3 седмици чакане и всичко заспа :th_up: Каквото и да е, ще го оправят гаранционно, просто се зареди с търпение. Иначе и на най-прекрасните коли се случва, никой не е застрахован.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за :spam: ама..

ми омръзна да чета ден след ден такива теми и то за НОВИ коли. Не може да ме убедите, че е нормално нова кола да прави такива проблеми. на един колега същата Астра тече като аквариум в дъжд! На друг пък скърца таблото. За мен е недопустимо да дадеш една чанта пари за нова кола, все пак с идеята, че като е нова е сигурна и безпроблемна и тя да те остави на сред път или да тече..

Изглежда , че новата Астра е много проблемна кола. Много жалко, защото иначе изглежда супер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се надявам да се е скапал само акумулаторът! На един колега,точно след изтичането на гаранцията,му се строши скоростната кутия(показа се вторичният вал навън,да види какво става :biggrin: ).Става дума за 1.9 CDTI и му казали,че това било нормално за този двигател.Оказа се,че скоростите на АстраХ са същите,но той реши да я продаде.

Редактирано от sokol1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случва веднъж да запали все едно ми падна двигателя :/

@adamantine за сега "само два пъти" ползвах пътна помощ за да мога да изкарам колата от вкъщи. При мен просто не иска да запали .

Оказаха се два датчика и една седмица нерви. И ако сега ме питаш дали пали като в началото. Отговора е : Не.

Колата е на 3 години и 2 месеца и 51 000 км. и съм силно разочарован от модела и май вече от марката.

Преди 2-3 месеца имаше една статия на аутобилд за тази астра и какво да кажа от всички дефекти който бяха описани в статията моята, само проблема със скоростите няма.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сервиза се обадиха и казаха, че проблема е в стартера. Дефектен е, като дефекта се проявява при загрят двигател. Нямали го наличен и ще го поръчват...

Според тях за около седмица щели, да го оправят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Извинявам се за :spam: ама..

ми омръзна да чета ден след ден такива теми и то за НОВИ коли. Не може да ме убедите, че е нормално нова кола да прави такива проблеми. на един колега същата Астра тече като аквариум в дъжд! На друг пък скърца таблото. За мен е недопустимо да дадеш една чанта пари за нова кола, все пак с идеята, че като е нова е сигурна и безпроблемна и тя да те остави на сред път или да тече..

Изглежда , че новата Астра е много проблемна кола. Много жалко, защото иначе изглежда супер.

Разбира се, че не е нормално... но все пак за човек имащ желание за нова кола скромната сума за Астра не е "чанта пари".

Чанта пари е ако погледнем от друга страна - Астра Джи е красива курва (Никакви асоциации с Ан Джи), виж в Гугъл какво значи "курва" от Чешки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване