Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
make79

Активиране на DRL (дневни светлини) и други полезни екстри с OP-COM 100219a EN

Recommended Posts

Здравейте на всички :)

1. Искам да се извиня ако темата не е за тук - моля нека админите да я преместят или да я изтрият :) както преценят :)

2. В петък се здобих с OP-COM и като много любознателен го тествах на мойта кола - за да пусна само дневните светлини.

2.1 и успях - имам дневни светлини но след като покарах малко изкочиха няколко проблема :)

- дисплея където са изминатите километри едвам блещука

- преди при пуснати предни чистачки, в момента в който давах назад - задната чистачка се пускаше и тя ( сега не се получава )

- преди като отключвах колата - лампите в купето светваха ( сега не искат )

след доста четене и ровене в нета си отстраних всичките проблеми с изключение на 1-вия ( установих че когато са пуснати дневните светлини дисплея свети много слабо )

за тези които не са работили с OP-COM досега прилагам снимки - пак казвам това е за опел мерива 2004.

това е едно от главните менюта след като си избрал колата

image.jpg

image.jpg

след това софтуера Ви пита за кода - при мен са четири цифри ... въвеждате ги и излиза:

след това кликваме на програмиране и излиза:

image.jpg

след това избираме средното:

image.jpg

от тук нататък са всичките менюта които може да променяте - добавил съм превод от дядо гугъл :)))

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Надявам се да съм бил полезен на някого :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Много полезно,поздравленията ми!

п.п. Малко извън контекста - ще споделиш ли от къде и за колко пари все OP-COM ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка какво не беше активирано и какво активира ти?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно въпросът ми не беше формулиран добре.

Искаше ми се да разбере, кои функции за какво са. По-конкретно:

Как да разбера дали имам сензор за счупено стъкло?

Какво прави CDL - Deadlock Functionality (Central Door Lock) - това само централното on/off ли е или има и друго?

Какво прави Parking Heater?

Какво прави Comfort Closing?

Какво прави CDL Functionality?

Какво прави Doors Unlocking Function?

Не ми се иска да ги активирам/деактивирам с цел проби, за да не направя някоя беля. Ако някой има идея за какво са, моля да сподели.

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз ги пусках и спирах .. и нямаше промяна - т.е. не знам как трябва да се провери дали имаш тези "екстри" - ако ги имаш от там се управляват - поне според мен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го нямаш,в Опел срещу 35-40лв. ще ти го кажат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала Веско,добър си и не мога да се въздържа и да не ти благодаря публично.Жив и здрав бъди :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Явно въпросът ми не беше формулиран добре.

Искаше ми се да разбере, кои функции за какво са. По-конкретно:

Как да разбера дали имам сензор за счупено стъкло?

Какво прави CDL - Deadlock Functionality (Central Door Lock) - това само централното on/off ли е или има и друго?

Какво прави Parking Heater?

Какво прави Comfort Closing?

Какво прави CDL Functionality?

Какво прави Doors Unlocking Function?

Не ми се иска да ги активирам/деактивирам с цел проби, за да не направя някоя беля. Ако някой има идея за какво са, моля да сподели.

Поздрави

Колега виж тук дали ще намериш отговорите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че темата е стара, но имам проблем с програмирането на дневните светлини.Прогамирал съм фаровете, но когато се опитам да програмирам стоповете нищо не става даже на всички опции пише "invalid" и дори след програмиране на модула пак опциите си стоят "invalid".

Благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, да питам - когато си пуснете габаритите на колата - всичко ли свети? Т.е. отпред и отзад светят ли крушките. Ако правилно си спомням - само на снимка едно - за дневните даваш активно/presant ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз вчера се сдобих с оп-кома и успях да активирам дневните светлини, трябва обаче да имате секюрити кода на колата, иначе не те допуска да програмираш. Оп сома ми е 2010 год.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои колега запознат ли как се активира DRL на Опел Корса D? При мен ги няма точно тези менюта но има друго до което стигам до DRL programming, и като влезна в такова меню с опциите ми пише че DRL е invalid и от падащото меню имам само 2 версии - Version 1 и Version 2.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, темата е стара, но за мен сега е актуална.

Какъв е този код, който OP-COM търси и от къде да го взема?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравей, темата е стара, но за мен сега е актуална.

Какъв е този код, който OP-COM търси и от къде да го взема?

Благодаря предварително!

Защитен код на компа е. От 4 цифри е. Разгледай си книжките за колата, може да имаш късмет. Трябва ти ако искаш да програмираш нещо. За проверка и чистене на грешки не ти трябва.От Опел ти го дават срещу 50лв и големия талон на колата. Ако е купена от БГ мисля, че ще е безплатно!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Къде в менюто да намеря функцията за вдигане на стъклата при заключване от дистанционното? Пуснете картинка колеги. Статията е супер. Намерих по картинките от къде се включват дневните светлини.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Къде в менюто да намеря функцията за вдигане на стъклата при заключване от дистанционното? Пуснете картинка колеги. Статията е супер. Намерих по картинките от къде се включват дневните светлини.

" Как включить функцию закрытия/открытия окон с брелока [Хетчбек и Караван]?

После выбора типа автомобиля выбираем Body ► REC ► Programming► Program Variant Configuration ► Вводим КарПас ► Значение Windows Comfort Closing меняем на Present ► Program

нажимаешь и удерживаешь на кнопку поставка на сигнализацию окна вверх поехали, нажимаешь на открытие машины кнопку второй раз и держишь - окна вниз поехали"

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след включване на автоматичните светлини се сблъсках с идентични проблеми, като на автора на темата. Светлините в салона, жабката и багажника изчезнаха, както и чистачката на задното стъкло! Моля за помощ за решаването на тези досадни проблеми!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване