Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
markoni

Къси скорости при Зафира Х18ХЕ1

Recommended Posts

А как се държи колата при шофиране в града със сменената кутия? Не идват ли много ниски оборотите на 5-та при 50-60км/ч и не се ли налага да се кара през повечето време на 4-та скорост?

От два дена я карам само в града, да пета не се използва защото не се налага,все едно да ползваш шеста на късата кутия.Добре се държи, но още ми е малко неестествено шофирането с нея,бях свикнал да редувам скоростите постоянно,сега това не се налага с тази дълга трета и доста еластична четвърта.Определено по добре ще се съхрани съединителят и помпите към него заради разреденото им използване.

Сега ми предстои едно пътуване до София и довечера живот и здраве се прибирам,ще пиша по детайлно ситуацията с кутията.Аз не си продавам старата (перфектно състояние е) защото ако нещо не ми изнася да имам опция за връщане ако се наложи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезно, благодаря! Ще чакам отзивите след пътуването до София.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що се прибрах от София и моите впечатления от кутията са положителни.Имам чувството,че можеше да не е чак толкова дълга може би кутия с диф W 3.74 ще е по добрият вариант от W 3.55. Защо? - защото първа имам чувството,че не е същата а с една идея е по бърза тоест не можеш да тръгнеш без газ,може да е малко но трябва да и помогнеш (тук може и да си внушавам). Втората е по дълга от на С 4.19 и то осезаемо,(когато ходя до майка има едно баирче,не е дълго но е стръмно,качваше го на втора с лекота сега трябва да по-натисна газта, тук със сигурност не си внушавам). 90 градусов завой къс се взима без газ иначе ако си на газта може и да не се вземе.Третата е невероятна (изключително еластична предавка!) Четвъртата е с една идея по бърза от пета на С 4.19. Петата си е направо шеста,което е супер. Имах Лагуна 2 2.2 мотор DCI 150 коня шест степенна кутия ,и знам за какво иде реч,преди седмица я продадох. Двигателя на Зафирата работеше нормално и не се чуваше,наема си добре но не така бързо както на С 4.19 но за сметка на това как върви просто не е истина.За разход още ми е рано да споделя но моето мнение,че със същото гориво с което съм пътувал до София преди сега мога да мина още поне с 20/25 % повече километри,поне по стрелката на таблото. Равносметката от интервенцията е ,че си струва инвестицията.

F17W 3.55 - 2 000 - 2 500 - 3 000

1 - не съм мерил

2 - 35 - км.

3 - 50 - 63 - 75

4 - 72 - 88 - 105

5 - 90 - 110 - 132

Бяхме двама човека без багаж.дори и да беше пълна при не-достатъчна мощност винаги можех да мина на по ниска предавка.И да 3200 об.си с 140 км. на моменти карах и по бързо,колата просто ти дава избор.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи впечатления от към разход ,с 60 литра до сега минах 930 км. Това е среден разход. 60/40 -извън градско/градско.

На 2 000 км. пак ще пиша за разхода.

По каталог мисля,че даваха на този мотор 6.9 - 8.5 - 11.5

Повече от доволно,даже три пъти проверявах сметките да не подведа някой,за това на 2 000-ят километър ще направя пак калкулация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече минах 2100,изгори 144 литра гориво,което прави 6.8 среден разход.Извън градско/градско 50/50.Това е с кутия F 17 W 3.55

Повече няма да засичам,колкото толкова!Доволен съм,колата върви на куршум. :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на някой не му е станало ясно къде точно се намира номера на скоростнатс кутия ето снимка:

IMG_20171116_182923.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите да попитам още ли карате зафирите със кутияF17w355.И дали всичко е нормално.Възникнали проблеми?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Тодор Колев написа:

Здравеите да попитам още ли карате зафирите със кутияF17w355.И дали всичко е нормално.Възникнали проблеми?

Още разбира се.Проблеми няма и още ме е яд,че не съм я сменил по рано!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Митко Йотов написа:

Още разбира се.Проблеми няма и още ме е яд,че не съм я сменил по рано!

Идеално,радвам се дано и аз съм оцелил добра кутия.Че със късата преча на камионите по матистралата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, Тодор Колев написа:

От днес и аз съм със 3.55 кутия.голям кеф.

Голяма благинка е тази кутия.Напиши отзиви как я чувстваш след 1000 км.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително .то ся нее моита кола.голямо вървене.много се разтовари мотора.сега имам 2 резерви късата и още една .ще видя до Испания какъв разход ще даде,и ще пиша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, във връзка с   хубавата и полезна тема   за късите скорости  имам следното питане. Притежавам опел Зафира  само че с двигател 1.6 101кс. Изчетох внимателно вашите постове и повечето направили тази интервенция са с двигатели 1.8 -115 и 125кс. и са останали доволни.  Питането ми ме според вас  за по малкия двигател удачно ли да се предприема  такива интервенция.   На  100км съм на 3000 оборота и малко отгоре. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, abv написа:

Здравейте колеги, във връзка с   хубавата и полезна тема   за късите скорости  имам следното питане. Притежавам опел Зафира  само че с двигател 1.6 101кс. Изчетох внимателно вашите постове и повечето направили тази интервенция са с двигатели 1.8 -115 и 125кс. и са останали доволни.  Питането ми ме според вас  за по малкия двигател удачно ли да се предприема  такива интервенция.   На  100км съм на 3000 оборота и малко отгоре. 

Здравеи.мисля че със 3.74 ще е по добре.аз сложих 3.55.Да добре се разтовари и върви прилично разход нямам повече от 9на 100.изв.GPL.с много багаж.аутобокс и на АС.Но имам чувство че  недостига мощтност на мотора за толкова дълга кутия.несъм специалист това усещам.И като сравнявам късатаW4.19  с сегашната 3.55 нещо по средата щее прекрасно.

• Харесване 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.11.2015 г. at 12:18, advanced написа:

Да споделя че намерих майстор в Стара Загора (виж коментар #76), който измери зъбното колело и направи необходимите корекции. Замени двете колела и държащ ги фланец и по натоящем колата се държи добре - на 3000 оборота съм с колко 125 км/ч. Естествено, 5-та скорост вече не ускорява толкова бързо, но аз и не целях ускорение а да държа сравнително виока скорост.

Майсторът изглежда доста читав, ако някой има нужда от повече детайли да пише на ЛС. Всичко ми излезе 150 лв, без да полагам какви да е усилия - търсене на части и др. Ако на някой му е необходима 5-та скорост от двигател Z16YNG, да пише - остана ми като резерва.

Поздрави!

Дай кординати на тоя майстор в Ст.Загора

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване