Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
markoni

Къси скорости при Зафира Х18ХЕ1

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Виждам че и други са възмутени от дължината на някои скоростни кутии. Мен това ме мъчи от 3,5 години през които навъртях 120 к км.

Автомобилът ми е Астра Г комби 1,6 с заводски метан и двигател Z 16 YNG. Според майстори, двигателя и скоростната кутия са едно към едно с метановата Зафира А. Автомобилът ми, го ползвам ежедневно, на средни разтояния две по ~ 100 км, основно извънградско. Изключително ме дразни, че ако бързам и вдигна 140 км (разрешеното на магистралата), оборотомерът ми е на 4000. Според мен това не е здравословно, вдига разход, гори масло, а и купето е с около 200 кг по леко спрямо Зафирата. Намирам за добре идеята да удължа 5-та скорост, още повече не търся динамика при изпреварване.

Молбата ми е, да ми препоръчате (може и на лично), майстор в района на Пловдив или Стара Загора, който да е правил подобни промени. Надежността му на работа е от ключово значение, защото нямам резервен автомобил, а този го ползвам за ходене на работа. Ще очаквам и гаранция за извършеното.

Благодаря предварително!

Редактирано от advanced

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да попитам за моята Astra G Комби с мотор X18XE1 98г. на производство. Скоростите са ми за смяна, имате ли представа за номера на скоростната кутия. Не съм забелязал да са много къси скоростите - на 130 км/ч е на около 4000 оборота. Някъде бях намерил, че е F17C374?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със Зафирата също е така.разбира се.че кутията е къса.за сравнение само да кажа.че с Лагуната при 4 000 оборота съм с 215. нищо.че е дизел.сам прецени.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих номера на скоростите - на тях пише: A24082F17C374 Тоест скоростите са F17C374 Според сайта, opel-infos.de тези скорости се слагат не само на опел астра комби и не само на 1.8, а и на други автомобили. Дали ако намеря такава скоростна кутия F17C374 от друга кола, ще стане на астрата? Благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя че намерих майстор в Стара Загора (виж коментар #76), който измери зъбното колело и направи необходимите корекции. Замени двете колела и държащ ги фланец и по натоящем колата се държи добре - на 3000 оборота съм с колко 125 км/ч. Естествено, 5-та скорост вече не ускорява толкова бързо, но аз и не целях ускорение а да държа сравнително виока скорост.

Майсторът изглежда доста читав, ако някой има нужда от повече детайли да пише на ЛС. Всичко ми излезе 150 лв, без да полагам какви да е усилия - търсене на части и др. Ако на някой му е необходима 5-та скорост от двигател Z16YNG, да пише - остана ми като резерва.

Поздрави!

Редактирано от advanced

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търся същият вариянт като при теб колега.но съм в Плевен и ако някой знае тук при нас човек (майстор.сервиз) който може да извърши тази интервенция ще съм много благодарен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам да благодаря на колегата advanced.

Той ми даде контакта на майстора му в Стара Загора. Обадих му се на човека, уговорихме се за ден. За около 4 часа ми отвори скоростната кутия, смени зъбното колело на 5-тата скорост и вече се РОДИХ!

Силно препоръчвам този майстор! И още един път благодаря на advanced!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги, искам да благодаря на колегата advanced.

Той ми даде контакта на майстора му в Стара Загора. Обадих му се на човека, уговорихме се за ден. За около 4 часа ми отвори скоростната кутия, смени зъбното колело на 5-тата скорост и вече се РОДИХ!

Силно препоръчвам този майстор! И още един път благодаря на advanced!!!

Здравейте. И аз се обадих на въпросния майстор в Стара Загора и се разбрахме другата седмица да му я карам зафирата. Ще пиша за резултатите.

Поздрави!

П.С. Благодарности на колегата BAUAR за координатите!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някакви координати на този майстор в стара загора

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако може някакви координати на този майстор в стара загора

и аз искам контакт с този майстор

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може и на мен да пратите координатите на майстора в Стара Загора ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дайте го тук този телефон. След като има толкова доволни, това може да се счита като ПРЕПОРЪКА, а не като реклама.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ ИЗКАМ ДА СПОДЕЛЯ ЗА МОЯТА СМЯНА НА СКОРОСТНА КУТИЯ

МОЯТА БЕШЕ F17C419 И ПОНЕЖЕ СЕ СЧУПИ Я ЗАМЕНИХ СЪС F17W374 .И ВЕЧЕ ПОЛОВН

ГОДИНА СИ КАРАМ И СЪМ БЕЗКРАЙНО ДОВОЛЕН ОТ ДЪЛГИТЕ СКОРОСТИ.

ПРИ СКОРОСТ ОТ 120КМ. СЪМ НА 2900 об. МОТОРА МИ Е Z18XE 125K. И КОЛАТА

СЕ СПРАВЯ ДОБРЕ НЕ Е ТРОМАВА КАКТО ПИШАТ НЯКОЙ. ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ

АКО ИЗКАТЕ ДА СМЕНИТЕ ДРАЗНЕЩАТА F17C419. НЕ СЕ ЗАМИСЛЯЙТЕ.!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами дайте го тук този телефон. След като има толкова доволни, това може да се счита като ПРЕПОРЪКА, а не като реклама.

Окей, моля админите, да го приемат като "препоръка" :

- Майсторът работи в Стара Загора - индустриална зона - бившите складове. Казва се Митко, телефонът му е 0888942077. Гаражът му се намира срещу "Нолина".

Успех колеги!

Редактирано от advanced

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се наложи да търся спешно ск.кутия втора ръка F-17 за опел зафира а 1.8 125к.с. След обикаляне по моргите се оказа ,че тази кутия за опел зафира е трудна за откриване във Варна.Скоростите бяха къси.В една от моргите препоръчаха ск. кутия F-17 от дизелова астра g 1.7. Кутията пасва идеално на зафирата и скоростите вече са дълги. :wave::blush:

А за номера на скоростната кутия е много трудно да се разчете, защото щампата е много слаба.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
При мен се наложи да търся спешно ск.кутия втора ръка F-17 за опел зафира а 1.8 125к.с. След обикаляне по моргите се оказа ,че тази кутия за опел зафира е трудна за откриване във Варна.Скоростите бяха къси.В една от моргите препоръчаха ск. кутия F-17 от дизелова астра g 1.7. Кутията пасва идеално на зафирата и скоростите вече са дълги. :wave::blush:

А за номера на скоростната кутия е много трудно да се разчете, защото щампата е много слаба.

Опитай се да снимаш ВАЖНО Е.С разредител и парцалче става.

Ето как - http://snimki.be/view.php?id=113737

Става като ново а първоначално нищо не се виждаше.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих със зафирата до София и обратно/аз съм от Варна/,140км на 3200об. На бензиностанция Еко гр.Севлиево, заредих 22литра газ,това са 261км .По магистрала хемус пътя Варна-София двама човека-време 5 часа.Доволен съм от кутията,1ск.-същата като на старата кутия,2 малко по-дълга,3-много дълга /с нея се предприемат изпреварвания,4-като 5 на късата кутия,5-в началото трудно набираше от 100км,но на връщане от София явно колата се отпуши и набираше нормално от 100км.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кутия е ф17с419 на 3000 оборота съм на 100 км. Изкам да я направя на 5 скорост 3000 да е на 115/120 но без смяна на на деферинциял. Някой ще каже ли от каква кутия да взема 5та скорост?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ходих със зафирата до София и обратно/аз съм от Варна/,140км на 3200об. На бензиностанция Еко гр.Севлиево, заредих 22литра газ,това са 261км .По магистрала хемус пътя Варна-София двама човека-време 5 часа.Доволен съм от кутията,1ск.-същата като на старата кутия,2 малко по-дълга,3-много дълга /с нея се предприемат изпреварвания,4-като 5 на късата кутия,5-в началото трудно набираше от 100км,но на връщане от София явно колата се отпуши и набираше нормално от 100км.

Това е номера на АстраЖ Исузо мотора 1.7 http://snimki.be/view.php?id=114160

Тази кутия купих и в Сряда ще я монтират и ще пиша за резултата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих една Вектра Б с тази кутия http://snimki.be/view.php?id=114164

Но понеже номерат е 15 и не посмях да я взема,но интересно как е станала на Вектрата с 1.8 мотора 16 винт. тоест същият като на Зафирата? Сигорно си може но ние не знаем,ако някой колега проявява интерес мога да съдействам,нейните предавателни числа са по подходящи за нас,нещо от порядъка на двеста и два-трийсет лева ми се мяркаше в главата по спомен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм издърпал инфо за скоростните кутии на Астра G,

Всички 17-ки стават за Зафирата.можете да си направите сметката от какъв мотор да търсите,защото по моргите и "бъкел" си нямат за какво иде реч.

http://www.opel-infos.de/modelle/astra_g3t.html

:th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и кутията:

20170329_151623_1.jpg .Днес ми остана време и я фотографирах :wave: Доволен съм от кутията,след по-продължително каране пак ще пиша отзиви. А, и да допълня,когато търсихме кутия F-17 ,на бензиновите лагер помпата беше износен/чисто нов е около 200лв./,а на тази беше добре,и понеже е дизелова и по-омазана се е съхранила от климатичните влияния.Цената и е 200лв.на моргите.Когато майстора е свалил старата е видял съединителя,който също беше за смяна.И накрая -комплект съединител,масло 2л.,скоростна кутия+труд=600лв.Сега педала на съединителя е като памук,и си карам на магистрала с 140км. без да се тормози двигателя. :dance: :dancing:

Редактирано от дидо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смениха моята скоростната кутия F 17 C 4.19 с F 17 W 3.55 . Много добре стана,колата надмина моите очаквания.Твърденията на колегата Дидо от по горният пост са достоверни и ги потвърждавам.Очаквах да се затормозява но няма никакви проблеми,колата си набира добре и мотора се чувства спокоен.Тази скоростна кутия определено дава избор как да се държиш на пътя.Аз не карам на газ,само бензин и мотора си наема във всичките предавки както трябва с една идея четвъртата наема по бавно и с две петата,но тази разлика я хващам аз ако се качи някой друг и не му кажа какво съм направил със скоростите ще ахне как върви тази кола.

Чудя се на инженерите от Опел как са могли и на Зафира Б която също е с F 17 да продължават да слагат пак къса, е вярно че е с диф 3.9... но 140 коня могат спокойно да си е с диф 3.7... или 3.5... От известно време мисля да си взема и Зафира Б тъй като продадох Лагуната (а една кола в къщи е малко) 1.8 140 кс. и веднага ще и сложа кутия с диф 3.55.

Благодаря на всички колеги за съдействието ако мога да помогна на някой от вас то за мен ще е голямо удоволствие! :th_up: :th_up: :th_up: Вече съм ХЕПИ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17505626_1367402229972530_1309211400_n.jpgforum image hosting

Аз сложих тази.

Много важно,когато сменяте скоростната кутия е силно препоръчително да се смени семерината на коляновият вал до маховика.От там тече масло и омазнява надолу всичко, включително и съединителя.Това е слабо място на двигателите 1.8 и 1.6,предполагам и на 2.2 екотеците.Много колеги оставят с впечатление,че двигателят гори масло но това в 90% не е вярно,губи от семерината и не се вижда.Постоянно доливат и си казват,че тези мотори горят масло,и майсторите това казват и една не-истина повторена сто пъти вече се приема за истина.Трябва да се знае,че когато един двигател гори масло ауспуха е силно омазнен,това се получава защото маслото не може да се изгори на 100%! Чист ли ви е ауспуха и доливате масло да си знаете кое е първото заподозряно (семерината към скоростната кутия). Аз заради нея щях да свалям кутията за да я подменя но сега го комбинирах и с едни пари за труд извърших двете операции.

Току що пробвах скоростите как се държат на 2 000 оборота:

3 - 2 000 - 50 км.

4 - 2 000 - 70 км.

5 - 2 000 - 90 км.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се държи колата при шофиране в града със сменената кутия? Не идват ли много ниски оборотите на 5-та при 50-60км/ч и не се ли налага да се кара през повечето време на 4-та скорост?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване