Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
markoni

Къси скорости при Зафира Х18ХЕ1

Recommended Posts

да питам нещо намерих кутия от опел Б дизел 97г ДТЛ двигател мисля че беше ,дали ще стане 5тата за Зафира Х18ХЕ1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай означенията по възможност и на двете кутии?!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F17C419 такава е моята на колата на 3000 обората някъде със 100 се движа ,и отдавна тая тема и искам да си сменя само 5тата предавка защото е ужас на дълък път ,и намерих една скоростна кутия от диселова вектра Б ,казами че с 3000 оборота се движи с 130 там някъде ,и затова питам дали ще мога да сменя 5тата скорост

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от горе прочетеното разбирам че с нужните инструменти е възможно да се смени само 5-та предавка. Но на теб каква полза ще ти свърши е друга бира не напразно колегата "emilio24" ти поиска означенията на 2-те кути.Това значи номер на диференцияла и далие кса или дълга защото всичко има значение.Колигата АстраФен го е описал подробно и е дал нужните саичета за калколация.

Но Аз доколкото те разбирам в твоя случеи ,ако си смениш само 5-та от F17WR3.94 и си с гуми 195/65/15 при 3000оборота щи си кам 110-115км .

НО както казах всичко е от значение к-тАстраФен го е написал подробно .

УСПЕХ :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,дай номера на кутията от дизела..Ако си с Ф 17 то има таблица,по която може да се види коя кутия от дизел примерно би паснала на теб и по-конкретно 5-тата скорост.

Редактирано от emilio24

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги бих искал да попитам

имам зафира 1.8 125 коня но с къса скоростна котия и диф.4.19 Кво ще стане ако сменя само 5-та с 0,674=29/43 ще имам ли ефективност или ще прецакам иначе готината колицата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега би ли написал номера на твоята кутия за да направим съпоставката и да преценим от каква кутия ще е най-удачно да се търси пета скорост?Имаше изказване,че повечето валове на голяма част от кутиите са с еднакъв размер ноооооо.... нека все пак видим как стоят нещата при теб .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как се качват снимки за да ти покажа че няма номер на кутията иначе това и аз го имам отпред http://clutchastra.hit.bg/F17CR.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,няма кутия която да няма номер,просто разбери,къде му е мястото,кутия със заличен номер не виждам смисъл.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте писах по рано за кутията ,моята е F17C419 ,намерих от дизелова вектра 2000г. Номера и е F18WR Диф. и е 3,74 ,ще стане ли да сменя 5та скорост .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здравейте писах по рано за кутията ,моята е F17C419 ,намерих от дизелова вектра 2000г. Номера и е F18WR Диф. и е 3,74 ,ще стане ли да сменя 5та скорост .

Няма да стане, пак си чел през ред

мисля че по-подробно нямаше как да го напиша..

F17 е само взаимозаменяема с F15

с никоя друга 5та предавка не става

Аз да споделя че си смених цялата кутия с дизелова F23 и съответно моята F17 я пуснах за продаване с нормалната 5та както си е наредена оригинално

Така че продавам само 5та дълга скорост 31 на 41 зъби 100лв!!!

http://olx.bg/dlga-5ta-skorost-31-na-41-zb...a-120-i72356728

пишете ми за да се изчисли с вашия диференциал точно колко км/х ще е при определени обороти и си преценете

перфектна е!!

при мен с гуми 195/50/15 и диф 3.74 беше 115км/х 3000 оборота! и за 120 - 130 постояно каране нямаше никакви проблеми

а оригиналната ми беше около 97км/х и отиваше към 4000 оборота беше смърт за мотора

Редактирано от AstraFen

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здравеите колеги бих искал да попитам

имам зафира 1.8 125 коня но с къса скоростна котия и диф.4.19 Кво ще стане ако сменя само 5-та с 0,674=29/43 ще имам ли ефективност или ще прецакам иначе готината колицата

а за това мнение колега кво мислиш иначе моита кутя е F17CR

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти да те питам са смяната на кутията, как е как са скоростите ,по добре ли е от 5тата която смени и в момента я продаваш , някакъв проблем направили ти че затова я смени, благодаря ти предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
а за това мнение колега кво мислиш иначе моита кутя е F17CR

Значи на мен на корсата ~ 1200 кг тази 5та с гуми 195/50/15 (ниски) с диф 3.74 ми идваше на 115км/х и пак ми беше малко, но пък я усещах че е точно на границата да поддържа скоростта по нанагорнища като я вкараш в обороти ~ над 3500 об/ съответно 130 -140 може да си ги държи по нанагорното,

вмомента сложих такава на 120/3000 об и ми връща, зависи от нанагорнището успява да избута, но пък е корса. А аз исках да сложа такава 3000об/124км/х но не намерих

То затова си е 4та скорост да се връща на такива места и няма да има проблеми.

Но в този случай това е по-добрия вариант при такава смяна (само на 5та) особено пък при зафира, защото ако се сложи по-дългата която има ще се получи доста по-голяма дупка между 4та и 5та и съ ссигурност ще ти връща

а пък върнеш ли 4та, тя е къса до към 150 - 160 и ще ти влиза във доста по високи обороти от това което и трябва...

здрасти да те питам са смяната на кутията, как е как са скоростите ,по добре ли е от 5тата която смени и в момента я продаваш , някакъв проблем направили ти че затова я смени, благодаря ти предварително

За смяната на кутията мен не ме гледайте колеги, защото съм с друг двигател големия блок и ми трябваше кутия с големия съединител, предишната F17 ми приплъзваше съединителя,

Кутията ми нямаше никакви проблеми, просто дойде време да сменям съединител и смених всичко както си трябва за C20XE с голямата кутия и големите полуоски.

При Z18XE това не може да стане защото си е малкия блок, т.е. всичко може да стане но не си заслужава.

вариантите са 2.. или да смените цялата кутия ~ кутия 200 -300 лв + работа 100 -150 лв + да се молите да няма проблеми кутията

или да смените само 5та но със следващата по-дълга от тази късата - на зафира специално ще е с 113км/х с гуми 195/65/15 ~ 80 - 100 лв предавката, зависи как си я намерите.. , + работа 10 - 30 лв макс ... и си знаете че кутията си е същата и няма да имате проблеми.

Само си намерете разбиращ майстор, да не ви прецака нещата.

Варианта със смяна на цяла кутия го препоръчвам само на тези на които попринцип си им е нужно, и пак казвам внимавайте каква кутия си избирате, да не направите гробница.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зафира с тази 5та 3000 об = 113 Км/х , 3500 об = 130км/х с гуми 195/65/15

до към 3500 - 3800 оборота по спомен мотора е тих и се кара приятно, оттам нататък към 3800 -4000 оборота се променя значително..., започва и масло да дърпа и разхода става ужасен.

така че с такава да поддържате 120 - 130 няма да е проблем и ако я държите в обороти не би трябвало да има голям проблем и по нанагорнища, може би ще намалява, но чак да връща не вярвам, зависи колко е натоварена

Редактирано от AstraFen

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи колега , точно за това искам да сменя моята 5-та с тази от зафира Б' F17+ER MTA' тя е 29/43 зъба понеже съм с диф 4.19 е ефекта от 31/41 зъпчатка няма да е коизнае колко голям на дълак път плюс това моита зафира е с 15 коня по слаба и 5 ннютон оборота и невярвам да е кои знае колко голям проблема а за нагорнищата аз и сега нея натискам много понеже симе е жал за нея :) просто искам спокоино да си подържам 110 / 120 км без да се притеснявам за оборотите и двигатела катоп стпя на магистралата а и скоро ми предстои пътуване до Германия и искам всичко да ми е ОК :) затова се интересувам от хора с опити и го колкото разбирам проблема ще ми е да намеря кадърен маистор :blush:а да и да поясня моита на 3000 оборота държи около 96-98 км

Редактирано от spider_007

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 31/41 също съвсем нормално се поддържа тази скорост

това е товарен автомобил, неслучайно са го направили така, по-голям е проблема при по-леките модели

120 ще ти е около 3200 - 3250 и е съвсем нормално

попринцип се гледа да се поддържа скорост там където има най много нютон метри двигателя

Ти си решаваш, между другото успех с търсенето на тази, защото се опитах и аз да търся, но не намерих...

А при мен нямаше да е проблем защото ми е по лека колата, пък и имам 150 коня.

Значи по спомен, на вашите кутии разликата между 4та и 5та беше най много към 1000 оборота падаше като се изредят до край, което е много малко

С тази 31/41, като изкарам 4та до край, и като пусна 5та от 6800 оборота ми падаше на 4200 - 300 ти си прави изводи как ще поемаш ако сложиш още по дългата.. C20XE-то умираше тотално пък z18xe и на зафира не знам как ще е

после се радвах че сложих такава :D

защото така буквално не може да поеме тази 5та, макар и да изкараш 4та (говорим за леко нанагорно) по равен участък все ще поеме няма къде да ходи, но много бавно!!

Редактирано от AstraFen

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тотално бях изключил!!!

Съвсем бях забравил че правих клипове

Пускам ви 2 клипа на които бях със F17+CR диф 3.74 гуми 205/45/16 със сменена дълга 5та!

Може много добре да добиете представа какво се случва!!

единия клип е по равен участък магистралата за Пловдив,

а клипа около Радомир е по нанагорнище

Мисля че ще бъде полезен да се ориентирате за разликата! мотора е 2.0 16V

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моята 5та я продадох! Взе я колегата с астрата, може да сподели при него какво се получи

пиша тук, защото форума не позволява да се редактират предишни постове.

Редактирано от AstraFen

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Скоростната кутия на зафирата е за смяна. Мотора е 1.8 16V (116 Hp). Предполагам е с двигател X18XE1. Интересува ме, дали ще стане кутия с номер F17C394? Това е въпросната кутия http://olx.bg/ad/skorostna-kutiya-za-opel-...html#98ab8abf58 . Казаха ми, че от вектра не става. Какво ще кажете?

Редактирано от dido_06

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Изчетох внимателно темата но все пак ми се ще да попитам.....

Колата ми е Зафира 1.6 и съм с късите скорости MG4....Kоито вече май са за смяна...има странен шум при натискане на съединителя...сменена лагер помпа и комплект съединител...без резултат...същия тракащ шум....

Кой вариант според вас е по удачен?Коя скоростна кутия да взема? F17W 394 или М79-F17W 419?

И последно...на кои по точно модели се слага F17W 394?(Освен Вектра Б)

Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Изчетох внимателно темата но все пак ми се ще да попитам.....

Колата ми е Зафира 1.6 и съм с късите скорости MG4....Kоито вече май са за смяна...има странен шум при натискане на съединителя...сменена лагер помпа и комплект съединител...без резултат...същия тракащ шум....

Кой вариант според вас е по удачен?Коя скоростна кутия да взема? F17W 394 или М79-F17W 419?

И последно...на кои по точно модели се слага F17W 394?(Освен Вектра Б)

Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване