Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
filip_opel

Двигател от Омега Б на Омега А

Recommended Posts

Здравейте колеги.. интересувам се дали може да влезе двигател от Омега Б ( X30XE 3.0i 24V ) в коша на Омега А на мястото на дизеловия двигател 23YD ? Знам, че се вкарвам в доста голям ФИЛМ да правя от дизелова - бензинова кола, ноо .. мерака цена няма! :biggrin: Исках да взема от Омега А 3000 двигателя.. но излиза доста повече пари... и са доста рядко срещани и затова се отказах и минах на другия вариант - двигател от Омега Б ! :) Та така де - може ли да стане това ? :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,след като ентусиасти са монтирали въпросния двигател във Астра Ф и Корса,направи си сметка дали няма да можеш да го събереш в големия кош на Омега-та.Вероятно ще имаш преправяне на планки за закрепването на мотора към купето(предполагам),няма да е зле да си вземеш и скоростната кутия в комплект с мотора + инсталацията и ЕКУ-то.Няма невъзможни неща.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега,след като ентусиасти са монтирали въпросния двигател във Астра Ф и Корса,направи си сметка дали няма да можеш да го събереш в големия кош на Омега-та.Вероятно ще имаш преправяне на планки за закрепването на мотора към купето(предполагам),няма да е зле да си вземеш и скоростната кутия в комплект с мотора + инсталацията и ЕКУ-то.Няма невъзможни неща.

Мерси, колега! Исках да питам дали ще има преправяне.. ако някой случайно е слагал този мотор или някой друг от Омега Б на Омега А.. Но най-вероятно ще има... Като взимам двигателя ще взема всичко.. Двигател, скоростна кутия и ЕКУ-то... И се чудя дали да взема кардана и диференциала... Или за диференциал си мисля да взема от Омега 2,6 или 3,0, които са заключени.. Ако имате препоръки - слушам ви.. защото лятото мисля вече да съм купил мотора и всичко нужно и най-вероятно да го слагам! :helpsmilie:

Екстериора ще е от Омега 3000 - брони, прагове, решетка.. ии ще преправям задните вежди, защото ме дразни, че са така отсечени и най-вероятно ще са от Омега Б и те.. :icon_tongue:

Интериор - оборудвах се с едно РЕКАРО, което чака и то претапициране ии музика ще правя... Като цяло - дълга и широка :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да се взима всичко комплект-ако има финансова възможност и после ако нещо не пасне от раз може да се преправи.Едно е да имаш всичко необходимо под ръка,друго е да тръгнеш да търсиш части при такъв "ъпгрейд".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Най-добре е да се взима всичко комплект-ако има финансова възможност и после ако нещо не пасне от раз може да се преправи.Едно е да имаш всичко необходимо под ръка,друго е да тръгнеш да търсиш части при такъв "ъпгрейд".

Е, да.. Когато имам всичко - тогава се почва интервенцията! :) Даже си мисля да я почна от-до... да я разглобя нацяло и къде има ръждичка да се оправя + да се напасне двигателя и да го запаля де да се види как върви :biggrin: ... След това една боя... след това окачването, салона, музиката и т.н. :) Искам като минавам да ме гледат да се кефят :wooow: хаха и най-вече аз да се кефя :excl: :excl:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-разумното решение,така и така почваш ремонти,поне и това може да свършиш и да си свиркаш после.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Това е най-разумното решение,така и така почваш ремонти,поне и това може да свършиш и да си свиркаш после.

Хихи, да! :) Междудругото... търся джанти 5х110 с голяяяям борд :biggrin: Ако видите някоя оферта, ако може да кажете! 5х110 е междуболтовото! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш в Продавалник офертите и да си харесаш нещо,има оригинални за Омега-та.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преглеждам ги колега, но нещо нищо не ми хваща окото.....

Засега май ще се кара машината с тези :\ 17-ки

IMG486.jpg

П.С. .. Имам едни 16-ки - имитацията на лети джанти от Зафира Б за продаване.. с читави гуми са джантите.. Ако някой е заинтересуван - Л.С.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай една снимка ако може да ги видим тия джанти

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дай една снимка ако може да ги видим тия джанти

414811_332569006768483_1278547309_o.jpg

392587_579661602059221_782373838_n.jpg

Заповядай колега! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ filip_opel,

И аз карам 2.3 дизел

Интересува ме колко градуса ти подаржа антифриза ?

Редактирано от ilian55

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
@ filip_opel,

И аз карам 2.3 дизел

Интересува ме колко градуса ти подаржа антифриза ?

Честно да ти кажа - не знам, колега :\

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Честно да ти кажа - не знам, колега :\

Що ? на 80 градуса или ? При мен подьржа около 50.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Що ? на 80 градуса или ? При мен подьржа около 50.

80 градуса е много :д Някъде около 50-60 градуса :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване