Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
nov1972

Предни спирачки

Recommended Posts

Здравей те колеги!Смених предни дискове и продължава като натисна спирачката да бият.Накладките са нови,супорта се движи!Идеи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какво точно се изразява биенето или по скоро къде го усещаш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бие воланът при спиране с голяма скорост,проблемът е в предните спирачки.Ако го усещаш само на педала,проблемът е в задните дискове или барабани.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите бързи!Усещамго в педала!И си чува чаткане при ниска скорост отпред като натисна плавно педала!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика на ABS правена ли е? А на окачването и тампони на мотора? Супортите казваш се движат а как са от към луфтове? Друго не се сещам :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика не е правена!Като купих автомобила биеха страшно.Смених накладките предни и задни.Спря за момент и после пак почна.Сега смених дисковете почти не се усеща но дразни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тъй като спомена за чаткане,може този звук да идва от АБСа и затова погледни предните гривни на каретата.Ръждата ги надува и ги пука и се получава грешен сигнал от едното колело и при спиране с малка скорост,започва да се задейства АБСът.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега!А решението е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имаш ли проблем с гривните?Ако имаш спукана гривна,преброй зъбите.Има 4 варианта за решение на проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същия проблем има и моята кола,смених предни,задни накладки и предни дискове, минал съм 200км и пак като натисна педала леко пулсира и се чува бучене.Старите дискове и накладки бяха колкото новите и бяха опекани - съмнявам вече в серво-апарата няма вакум да стиснат добре апаратите- незнам.Мисля да свалям задните дискове за шлайф.Ако някой има идея да помага :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абсолютно същия проблем има и моята кола,смених предни,задни накладки и предни дискове, минал съм 200км и пак като натисна педала леко пулсира и се чува бучене.Старите дискове и накладки бяха колкото новите и бяха опекани - съмнявам вече в серво-апарата няма вакум да стиснат добре апаратите- незнам.Мисля да свалям задните дискове за шлайф.Ако някой има идея да помага :th_up:

Колега,за какво бучене става дума?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта го има това нещо... Сега покрай ремонта на помпата свалиха и 4те диска и ги дадоха на стругар. Слагат се и нови накладки. Като си я взема ще споделя мнения дали проблема е решен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята кола има този проблем, но само когато спирам от много висока скорост... примерно от 150-160-170 км/ч и след 130 спира да тресе, но бучене има и като слезна от колата и погледна дисковете и те посиняли направо... :wooow::huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега,за какво бучене става дума?

Незнам как да го кажа от 100-120 нагоре като натисна пулсиране или трептене на педала и едно бучене от към колелата и колата не спира адекватно,същата кола я карам от 2004г нямах такива проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:confused: Момци с какви марки накладки и дискове карате? Моята кола е с апарати и предни дискове от Вектра б 2.0 16 и 2.5 V6 на 288мм дискове тежка е колкото вектра и 80% от времето я карам натоварена на предела . Нямам абсолютно никакви проблеми със спирането както празна при по агресивно каране така и при пълна кола съм спирал от 200 до 60 без тресене без бучене без пулсиране. Дисковете предните са Brembo от плътните също и накладките (карал съм и с Textar също много добри) отзад ATE накладки и дискове PEX . :huh: Започвам да си мисля че има недостатъци спирачната система на Вектра Б , защото колега от Варна също имаше подобни проблеми с посиняването на дискове и разни шумове. Дори и след смяна на дискове и накладки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете може да посинеят и от евтини накладки,които лесно се палят.С АТЕ няма такива проблеми-и при спиране с 200 не се палят и спират перфектно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:confused: Момци с какви марки накладки и дискове карате? Моята кола е с апарати и предни дискове от Вектра б 2.0 16 и 2.5 V6 на 288мм дискове тежка е колкото вектра и 80% от времето я карам натоварена на предела . Нямам абсолютно никакви проблеми със спирането както празна при по агресивно каране така и при пълна кола съм спирал от 200 до 60 без тресене без бучене без пулсиране. Дисковете предните са Brembo от плътните също и накладките (карал съм и с Textar също много добри) отзад ATE накладки и дискове PEX . :huh: Започвам да си мисля че има недостатъци спирачната система на Вектра Б , защото колега от Варна също имаше подобни проблеми с посиняването на дискове и разни шумове. Дори и след смяна на дискове и накладки.

Аз сложих накладки предни и задни TRW и предни дискове BREMBO и пак същото- малко по добре,старите бяха ATE всички и бяха на дебелина колкото новите-смотана работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове оказа се вакум помпа.Сложихме втора ръка за проба и всичко си дойде на място,педала на спирачките омекна и колата е по жива,дърпа по добре което ме изненада приятно.Сега ще си вземам нова помпа,малко е скъпа но за 2-ра ръка не съм съгласен,пробвах 2-3 помпи и са малко по добре от моята ,но ще мина някой км и пак наново не си струва. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.... и аз както виждам не съм единствен с проблем с спирачките ... При мен има голямо тресене на волана при рязкото спиране на скороста от 120 до 90 и после спира или поне аз не го усещам...с нови дискове и накладки съм преди мислех че е от тях и ги смених но пак е същото .....Откарах я на един "разбирач" който като се качи и пробва спирачките :първо натисна педала плавно и имаше едно като спропадане и върна педала и го натисна пак и хвана както трябваа всее едно като помпа спирачката.... Незнам какво да правя пак ли да копувам диско и накладки спирачните апарати ли да сменям ....Един ми каза че може да е от гумите бях с 195/65/15 и тресеше сега смених със 205/45/17 и пак си е същото .... ако някой може да помогне ще съм много благодарен... ОПЕЛ Вектра Б 2000 16В

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои дискове са си криви от завода,също така преди монтажът им,трябва да са изчистени до блясък главините.Може спирачните апарати да задържат и да са изкривили дисковете.Може да има крива главина или джанта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че звучи несериозно, но да напиша при мен как се оправи :)

Имах същия проблем, само че 90 до 70. И понеже рядко позвах спирачки, реших да направя обратното - колкото може по-често, и от висока скорост с постепенно, но непрекъсннато натискане... и някак си се оправи :)

Редактирано от cecko06

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.И аз имам същият проблем.Опел Вектра Б Х18ХЕ1.При по-силно натискане на спирачният педал (задействане на задни накладки) започва едно бучене без вибрации във волана,но леки в педала.Започна след като смених задните накладки.Имаше места с ръжда там където не са опирали.Предполагах,че е от това.След 500км. разглобих,но всичко се бе изчистило.Бученето си остана.

Последен вариянт са дисковете.

Приемам всякакви предположения.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един проблем, за мен си е голям проблем. Смених в добър сервиз предни дискови, предни и задни накладки. Освен това, след 5000 км ми смениха и предния десен лагер. От тогава, след смяната на лагера, волана малко е завит на дясно, за да се движи колата направо. В градско каране почти не се усеща дърпане, но извън града и ад. Ще ме хвърли някъде. Къде да търся причината?

Колата е с чисто нови джанти и гуми на 12 000км общо. И преди смяната на лагера бях с тях и сега съм с тях, значи причината няма да е там. Гумите са изравнени на 2.0 атмосфери.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване