Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Jelqzkov

Бутони с диоди + ключ светлини

Recommended Posts

Мисля, че горните пластинки са -. Ти като запоиш диодите на цокълчетата лесно можеш да обърнеш + и -. Само завърташ цокъла на 180 градуса

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно обратното е - като поставите платката към вас (без значение заден или преден край).. от горе е + а от долу е -.

Аз слагах диодни ленти, като оригиналните крушки (и гнездата им) махнах. Диодните ленти с тънки жици и направо запоени за платката, за това ми трябваше да знам полюсите, но ги налучках от 1-вия опит.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Както обещах на някои колеги, след като приключих.. успях да намеря най-накрая апаратче, с което да снимам какво излезе от първия ми опит.. :biggrin:

DSCF1924.jpg

LED_interior.jpg

LED_interior.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала и за резултата и за снимките!

Аз така и не мога да снимам с моето апаратче да се пресъздаде поне малко ефектът.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евала и за резултата и за снимките!

Аз така и не мога да снимам с моето апаратче да се пресъздаде поне малко ефектът.

-Всъщност имам няколко критики към себе си, но за щастие щом самият аз си прощавам "забележките" - значи е търпимо! :biggrin: А и да се отбележи, че това беше първият ми опит!

А за апаратчето.. по-голяма одисея беше снимането с него, отколкото подмяната на осветлението! :loser: На има-няма десетина снимки -> батериите долу! Явно е сдало багажа вече.. Пък и не е нищо особено, но честно казано.. като ги видях на комп., снимките ми харесаха и на мен. Но наистина на живо ефекта е уникален, особено ако можеш да направиш пряк 'паралел' със същата кола, със stock-осветление.

п.п. Ако някой реши да се захваща с нешо подобно или мисли, че ще мога да му бъда полезенс нещо (поне да не допуска моите грешки) - с радост ще опитвам да помагам!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повдигам темата с една снимка, която намерих.

преди време я коментирах темата и написах как ги правя аз копчетата, но може би не стана много ясно.

ето снимка да видите какво имах предвид.може да е полезно на някой колега.

2h7zymu.jpg

Редактирано от *Slavi_VectraB*

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. След 3 дена четене и 3 часа запояване .. успешно подмених почти 90% от крушките по таблото.

Остана единствено Ключа за фаровете да оправя но просто нямам нерви вече. Мислех че най сложната част ще е копчетата над радиото но се оказа, най лесната. Все пак доста игра си е да накараш това копче да свети в синьо и да има червена индикация за включено. Друг проблем е копчето за аварийни светлини, но като се замисли човек се сеща, че проблема е елементарен и там вече има диот (даже и мига :) ).

Ще се опитам да кача някоя снимка от резултата.

И все пак за около 20лв (без работата) таблото има съвсем съвсем друг вид :)

da2ae6485be6b163700f4aa8471b74bc_120x90.jpg

147932ce5aa4cf8bdaadfec9ce9d7e92_120x90.jpg

13d63ee08818e742069a72523d4ca748_120x90.jpg

03b5ee04843144160bc98df35c34e46f_120x90.jpg

Редактирано от AJO

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Браво, доста умело си се справил. Искам само да те попитам - как успя да постигнеш различното (от основното) оцветяване на отметката във самите врътки на парното ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
-Браво, доста умело си се справил. Искам само да те попитам - как успя да постигнеш различното (от основното) оцветяване на отметката във самите врътки на парното ?

Поставят се диоди в копчетата и с малко по дълги и тънки кабели се закачат към основното осветление.

Все пак врътката за от къде да духа парното не трябва да се върти безконечно до едно положение и после на обратно за да не се скъсат кабелите :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам бая подробни снимки. Да питам един такъв въпрос - колко ви излязоха средно разходите по бутоните и лампичките?

Щото като гледам по магазинчетата в нета са все някакви въз височки. Примерно тук: http://vikiwat.com/prevklyuchvateli.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване