Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
pachoo

Демонтаж на фарове, броня Вектра Б фейслифт

Recommended Posts

Та започвам тази тема най-вече да помогна на колегите, които им предстои тази интервенция. Рових се в интернет много и открих само една тема на която снимките бяха изтрити, а инфото беше оскъдно. При мен ще е обратното, ще се опитам да заменя снимките с думи и обяснения. Дано се справя че това не ми е силната страна, но...

Както се вижда от темата за колата ми започнах тази интервенция най-вече за да си вградя лупи във фаровете. Снимковия материал е оскъден предвид, че ръцете ми бяха или прекалено мръсни или в лепилото на фаровете, което приличаше на развалена дъвка и се лепеше на всякъде, но поне за бронята ще се добие представа как се сваля и това че хич не е сложно.

Като за начало аз нали съм си по мързелив реших да не свалям гумите и повдигнах само на крик и действах като гинеколог. Развих пластмасовите гайки на корите, разкачих щипките и развих болчетата които ги държат и се маха кората на подкалника... Както е вдигната на крик колата се стига до болчето което държи бронята за калника (за лявата страна .... дясната е симетрично на описаното)

029879894.jpg

Развива се болчето от лявата страна и след това се продължава от дясната по симетричен начин...

След бронята отгоре се държи на 2 болта които са на основата на фаровете, както и 4 щипки отдоло:

029879893.jpg

Свалят се тези болтове и щипки и бронята се измъква нежно напред и пада на земята по този начин.

Откачат се двете букси на халогените (ако имате такива) и бронята вече е освободена от автомобила.

Идва ред на фаровете.... Тук вече снимките вече липсват защото аз станах прекалено мръсен а и тъпото HTC реши че ще се рестартира като откачено, но ....

На тази снимка се въжда болтчето заради което трябва да се свали цялата броня за да се свали фара....

029879890.jpg

Другите 2 болта са на леснодостъпно място и се свалят доста лесно...

До тук цялата интервенция при мен беше за 50 минути, а до сега никога не бях свалял броня нито пък съм виждал как става....

При демонтажа на фаровете се действа последователно, като най-лесно е да се откачи фара от болтовете и след това се откачат 3-те букси (за моторчето на ел. фаровете, за мигача и за къси, дълги, габарит...) Последната букса е малко по различна и се маха через издърпване на червената капачка(при мен) на вън... може да влезе в употреба и права отвертка и вече имаме 2-та освободени фара...

Идва ред на отварянето... тук пак не открих инфо и действах малко на сляпо, но с напътствия от един приятел който е правил тази интервенция на Голф 3. С пистолет за горещ въздух размекнах лепилото наподобяващо развалена дъвка и с права отвертка започнах да прилагам усилие по чоповете които държат фара към пластмасата ... След освобождаването на чоповете минах втори път с пистолета и приложих премерено усилие върху плексигласа на фара и се разлепи доста лесно....

След това последва доста дълга и мъчителна процедура по отстраняването на старото лепило... (препоръчително е да се използват ръкавици)

При ретрофита всичко стана лесно с изключение на факта, че декоративната пластмаса, която е в началото пречеше на лупата да се настрои да сваля светлинния сноп надоло и светеше направо, което беше и причина за повторното разглабяне и днес....

След това следва залепянето на фара.... Мъчителна и доста цапаща процедура.... Използвах лепило предназначено за тази цел дадено ми от колега, но ... мацне ли се някъде по стъклото, после следва дълго и мъчително търкане докато се махне лепилото....

Надявам се, че съм помогнал на колеги които започват такава интервенция и като мен не са открили инфо за свалянето на фаровете на Вектра Б фейслифт....

Редактирано от pachoo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Адмираций за темата :a049:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги и поздравления за темата. :th_up:

Тези дни и аз ще имам честта да се сдобия с Опел и тази информация е доста полезна,тъй като ще ми се наложи да свалям бронята на Вектрата,защото има малко работа по нея.

• Харесване 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване