Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Иван Златев

грешки при омега а

Recommended Posts

От известно време започна да ми прави проблеми колата,пука,гърми,едвам се кара.... направих самодиагностика,излезнаха грешките 65,66,73,74,може ли да се направи нещо по въпроса,какво може да му стане на дебитомера,може ли да се направи нещо да се кара 1-2 месеца ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,на газ или на бензин гърми?Огледай добре буксата на дебитомера и кабелите от него до двигателя.Също и кабелите между мотора и купето-там често се прекъсват от вибрациите или дават на късо.И четирите грешки са свързани с дебитомера.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да кажа че колата е с метан,проблема го има и при двете горива,на бензин като настъпа газта двигателя заглъхва много все едно не работи,а на метан като се настъпи повече газта гърми.Данните от дебитомера не отиват ли директно към ЕКУ-то

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тъй като не си написал с кой двигател е Омегата,аз ти пиша за C20NE.Също така погледни,дали е здрав въздуховодът от филтъра до дросела и дали клапата на дебитомера се движи лесно(може да се е повредила от гърмежите).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с този двигател съм,свалял съм един път дебитомера и забелязах че вътре има малко масло... почистих го с обезмаслител,сложих го и нямаше проблеми,проблемите пак се появиха след 1-2 седмици,пак го свалях но този път като го върнах не се оправи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори му отгоре капачката(лесно се отлепва) и погледни,да не са се разтворили пистите и потенциометърът от обезмаслителя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок но това ще го направя утре,мерси за обърнатото внимание утре ще пиша пак.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване