Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
nurim

чистене на цедка в резервоар

Recommended Posts

Колеги реших да споделя как го направих аз лично ,дано бъде полезно на някои

Така ето първо къде се намира тази сонда и цедка (под задна дясна седалка )

0127.jpg

има един капак които се маха черен и се открива пред вас сондата на резервоара ,тази снимка е след чистенето а ето как изглеждаше при мен

0102.jpg

0103.jpg

след това се откачат маркучите на захранването и излишното гориво ,за по сигурно бележете за да няма после проблеми

0104.jpg

като откачите външните маркучи ,идва ред на махане на обръча за закрепване

0107.jpg

след махането на обръча се открива тази гледка

0109.jpg

пак се слага белег на вътрешния маркуч(може вътрешните маркучи да не се отделят но аз ги махнат да не ми пречи капака )

0124.jpg

след това се отделя цедката ,това става с натискане на трите щипки на сондата и издърпване на горе ето така

0122.jpg

и ето какво излезе при мен :biggrin:

0112.jpg

0111.jpg

0113.jpg

0115.jpg

0117.jpg

0118.jpg

боклуците бяха доста наподобяващи на тиня

0114.jpg

0120.jpg

след почистване нещата за изглеждаха така

0119.jpg

и след това всичко по обратен ред ,като се внимава да не се объркат местата на маркучите затова аз белязох заради лош спомен от предишната ми кола !!

Към содата също се на мира и гориво нивомера закрепен отстрани ,аз го извадих и почистих

0121.jpg

дано бъде полезно на някой ,ако нещо не е обяснено както трябва питайте или казвайте :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черния капак, който се намира под седалката и се върти.. в коя посока по-точно се върти и как точно излиза, без да се изпочупи !? Че експериментирах с един преди време.. честно казано бая зор видях, докато го извадя.. при това трябваше да напъвам зверски с отверките..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един въпрос: огледа ли състоянието на червения гумен клапан и да няма боклуци под него,защото създава големи проблеми при дизелите-започва да смуче въздух от него при запушена цедка и малко нафта в резервоара?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият капак излезе лесно с една отверка с лек натиск и надигане на горе със завъртане и беше отстранен, да малко се по нарани има белези от напън ама под седалката няма кой да го гледа :th_up: ,да се счупи не мисля тои е от материал които бихте по вероятно пробили но не и да счупите .Червения клапан го извадих почистих така също не споменах ,нарочно не заредих с нафта преди интервенцията(лампата на таблото светеше) даже с и помощта на една помпа извадих останалото гориво от резервоара за да почистя по добре самия резервоар от вътре, там също имаше от тази тиня :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе знам,че ги изпипваш нещата,ама бях длъжен да попитам. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензинова помпа. При бензина схемата е подобна. Тествах помпата X16SZR. За една минута изкара около 800ml, директно 12 В и вързах мъркуча на изхода на помпата (четох че трябва да е към 2 литра). Колата пали , но не мога да вдигна повече от 20км в час.

Свалих помпата, цетката, може да се каже без проблем. Ще си купувам нова. НО ВЪПРОСЪТ МИ Е: В резервоара там където се поставя помпата и отдолу се вкл. обратното гориво има мръсотии . На снимката най отдолу в бледото дали се сваля?.

fuel_pump.jpg

Ps: Поставих новата помпа без да почистя мръсотията, реших че не е много. Проблема се оправи, колата върви нормално. Но въпроса стои Сваля ли се как да я нарека, цилиндъра около помпата?

--- По описание TIS Opel се изпоилзва специален инструмен за така нареченето in tank module

in_tank_module.jpg

http://www.ebay.co.uk/itm/Kent-Moore-Remov...QcAAOSw5cNYinMG

Редактирано от cruise

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване