Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
fytfhh

проблем не пали

Recommended Posts

здравейте имам вектра 2.0 бензин 96 година както си карах и спря и няма палене пробвах да я закача на диагностика но не става не намира компиутара смених компиутара на колата все същата работа смених датчик на колянов вал пак същата работа не отива ток до свещите и помпата не се чува да работи ако има някои по компетентен в тази област да сподели ще съм много благодарен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли бушоните големите отпред до акумулатора ? На мен като ми изгоря помпата окаси и после ми изгоря бушона на компа :) провери си бушоните добре и тогава почваи пак да търсиш :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,на контакт,свети ли лампата за двигателя?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не свети лампата за чек на двигатела а кои бушони точно трябва да проверя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в купето всички бушони са наред един изгорял имаше и го смених но е пак същата работа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Провери ли бушоните големите отпред до акумулатора ? На мен като ми изгоря помпата окаси и после ми изгоря бушона на компа :) провери си бушоните добре и тогава почваи пак да търсиш :th_up:

кои е бушона за помпата и каде се намира ще ме улесниш много благодаря предварително,а и бушона за еку то каде е

Редактирано от fytfhh

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,релетата за ЕСUто и помпата са в черната кутия над АВSа.Ако не сработи релето на компютъра,няма да заработи и помпата.Пробвай да размениш релетата и да видиш,дали ще светне лампата.Ако лампата не свети,не я мъчи,няма да запали.Релетата са еднакви и мисля,че бяха лилави.Това,което е напред,би трябвало да е за ECUто.Може да провериш,дали идва постоянен + до релето и + на контакт.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само помпата има бушон(F19),но не е в него проблемът.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Само помпата има бушон(F19),но не е в него проблемът.

интересна работа прав си че има бушон и е под същия номер но и има реле за помпата и реле за еку то подменил съм и тях но разлика няма

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не каза дали има + на кл.30 на релето.Ако идва +,извади релетата и дай на късо кл.30 и кл.87 на двете гнезда и кажи дали е запалила.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с опел вектра В 97г. не пали,мисля че е изгоряло релето на бензиновата помпа но незнам къде е ,не мога да го намеря,бихте ли ми казали къде е и кое точно е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,за кой двигател става дума и къде си го търсил?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си сигурен че бензиновата помпа работи, като дадеш на контакт се чува едно жужене. Ако не си сигурен дали го чуваш или не, помоли някой приятел да даде на контакт, докато ти си застанал с ухо на капака на резервоара който е под седалката, ако и така не чуваш нищо махни с една отвертка капака и пак слушай. Ако помпата работи, провери дали има налягане в рейката с горивото (намира се отгоре на двигателя точно пред тръбата за входящия въздух) . Това става като натиснеш вентила който се намира в лявата й част, ако пръсне гориво значи всичко е наред до тук. Може да направиш и друг тест извади някой от кабелите на запалителните свещи и виж като върти стартера дали прескача искра между кабела и корпусна на двигателя (дръж го близо до корпуса). Тези тестове + другите по-горе могат да те ориентират малко повече къде е проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам опел вектра б 2.0 бензин и газов инжекцион, имам сащия проблем ,бензиновата помпа работи добре, но като натиснеш горе не хварчи бензин , ходя от сервиз на сервиз и немогат да я оправят,може ли някой идея смених всичко , свещи,датчик,кабели , компютър , помпи и водната и бензиновата , като я варнат майсторите казват ,че немогат да я оправят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване