Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Ток да те убие, бензин да те удави, намек да запали... никакъв от какво може да е? Изкарах и почистих свещите сложих бензин. И на пъти зареждам акумолатора. Но признак да запали няма. Става дума за Опел ОМЕГА А E18NVR 1.8 Карб. :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,искра ще има и при скъсан ангренажен ремък,но няма да запали.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде бе колеги искам помощ утре трябва да я направя време да седя нямам казвайте да си направя планове утре какво по напред да правя :С

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иска ти се да няма като е скъсан ремъка ама няма как да се получи понеже дистрибуторната капачка е на разпределителния вал. а ако е скъсан ремъка ще върти съвсем друго но пак ще го погледна импулсния

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На централният кабел,ще има искра и при скъсан ремък,но до свещите-няма да има искра.Провери с пробна лампа,дали идва импулс до дюзите.Може да тече газ и да се е удавила,тогава,ще запали с пълна газ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на свещите има искра, но и мирише на бензин много и ме съмнява че се дави много :С постоянно но защо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първия път като ги изкарах бяха мокри подсуших ги минах ги с шкурка да съборя нагара и след това вече колкото пъти да ги изкарам са сухи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите сменявани ли са скоро,и да разбирам ли че като въртиш да запалиш свещите са сухи като извадиш някоя за проба?Отварял ли си дистибуторната капачка да видиш дали има нагар по нея или по палеца?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каза,че има бензин(да те удави),а свещите са сухи??? Аз бих премерил компресията.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в 4 ти компресията ми е 6 атмосфери а другите са 8 да като завартя 10 пъти вадя свещите са сухи за капачаката не съм се сещал и не искам че е завряна да не ти казвам :Д но ще я погледна

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако имаш силна и ритмична искра до свещите,означава,че капачката и палеца са добре.Не каза за зацепването на ангренажа(проверява се за 1минута).Ако тече постоянно газ,свещите ще са сухи,но моторът ще е удавен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ремака си е на мястото всичко е точно но ми вади черен пушек запалих я на моменти работи като нова на моменти ми прекъсва и като настъпя газта то ламарината почва да патка и хвърля гориво на горе

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пукането в карбуратора е от бедна горивна смес.При рязко подаване на газ,затваря ли клапата на смукача?Ти какво направи,че запали?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как запали първо на дърпане и след това пак не можах да я запаля изкарах за незнам кой път свещите дистрибуторната капачка сложих ги и въртях с стартерната ми количка и запали но започна да изкарва черен пушек

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако си сигурен,че е силна искрата до свещите,има достатъчно бензин в карбуратора и клапата на смукача затваря(за която не отговори),има голяма вероятност да не затварят добре клапаните в обороти.Измери компресията на някой цилиндър на запален двигател и ако е по-ниска от тази на стартер-има проблем с клапаните.Компресията,не трябва да пада с увеличаването на оборотите.Това е единственото,за което се сещам,че има общо с черния дим и пукането в карбуратора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си с други свещи,ако не си ,вземи от някой само за проба ако нямаш друг комплект,това ми прилича на тормоза който едно БМВ ни сътвори-сменихме палец,капачка,диагностика и какво ли още не се чудихме защо не пали и докато не сменихме свещите с чисто нови не запали,а на старите уж имаше искра.Така че пробвай и със други свещи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених свещите нищо днес както си карах и угасна и после не можах да я запаля до сега я въртях с стартерна количка но нищо мъчи се да припали но само веднъж запали викам край оправи се ........... да да как ли пък не работи малко и угасна въртя пак ни само се мъчи да припали ама без успех и тя душа носи сега я оставих малко да видим накрая май ще ме дръпнат но не до нас ами до Металекс :Д

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сипеш малко бензин в карбуратора,припалва ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,какво става с колата,оправи ли проблема с паленето?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване