Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
nickname

Min-Max Хидравлика

Recommended Posts

Здравейте колеги

Имам няколко въпроса относно казанчето на Зафира А и съотв. на Астра Г. Гледам онзи ден нивото на хидравликата и гледам че беше на Min долях към 100 мл и отиде почти на Max. Поогледах казанчето и се замислих, толкова голямо казанче, а графите за Min и Max e към 100-200 мл., а по принцип цялото казанче мисля, че побира към 600-700 мл. На практика защо границите са 200 мл., а какво правят останалите 500мл да не би да изпълват системата (тръбичките и т.н.) в режим на работа.

Вторият ми въпрос е ако случайно забравя да проверя нивото на казанчето, тъй като имам лек теч и губи по-малко, какво ще стане ако нивото е под Min, но вътре има да речем към 300мл, т.е. казанчето да не е изцяло празно.

Става въпрос за електро-хидравлична система TRW - Астра Г и Зафира А

Редактирано от nickname

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата ти система е пълна..казанчето е само разширителен съд, все пак има и температурни разширения и свивания на течноста. И на предната ми кола маршът между мин. и макс. беше едва 100мл. Не съм сигурен дали няма датчик за ниско ниво на течноста.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а това значи ли, че за да стане проблем с ел. мотора трябва да изтече цялата течност от системата, да бъде напълно напразна. Защо тогава след Min има още 5 пъти повече течност в казанчето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е разширителен съд ,но хората са написали къде трябва да е нивото.Разликата между минимум и максимум може и да е 100-200 грама,но не трябва да пада под минимум. Ако помпата ти стане шумна и бучи когато завиваш ,значи работата не е на добре. Виж от къде губи и си оправи проблема.После долей на ниво между минимум и максимум,на средата.

П.С:На Астра 1.4 16 клапана 90 к.с проблема в хидравликата беше една гайка която захваща една тръба към самата помпа. Беше се развила и таеше,от там изгуби почти цялата течност и хидравликата "затегна". Стегнах гайката и долях течност и няма проблем. Провери системата.

Редактирано от Reference

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване