Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vencity

Осветление на километраж и табло Opel Corsa B / Tigra A

Recommended Posts

Ето и снимки

afHnA.jpg това са всички индикатори които светят на километража.

BU_H0.jpg тук съм показал разликата и мисалта къде да сложите сините крушки и оригиналните бели ,

m0FAA.jpg,BVc9J.jpg това са гнездата в които ще сложите сините и белите крушки ,общия брои крушки за осветление и индикаторите ,

agaji.jpg,BVoDr.jpg а това са самите СИНИ крушки за които аз говоря едната струва 2 лева,

m1k_0.jpg,BVDBi.jpg ето и обикновенните крушки които по принцип са си на километража и те също струват по 2 лева броя ! ,

като изцяло качеството на снимките е лошо но нямах с какво да снимам ! Извинявам се за което ! това е моя проект и смятам,че ще стане добре ,в скоро дни ще кача как свети километража вечер ,целия проект е 4 бр x 2 лв = 8 лв ! надявам се малко поне да сте ме разбрали какво искам да покажа и да съм помогнал на някого ако някои има въпросчета да пише на скаипа или лично поздрави ! :opel_forever::OpelClubOnLine::corsaVenci:

Редактирано от vencity

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:shocked:

много добра информация колега.тези крушки са като на часовника,аз си мислех да ги направя с диоди,но ми се струва че няма да светят равномерно,а с тези цветни крушки може да е друго,с нетърпение 4акам резултата и се захващам и аз с моите.

а ако някой колега ме светне къде в варна мога да намеря дифузни сини диоди ,мога и да се пробвам и с тях

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно колега аз за това се отказах от идеята с диодите защото не светят равномерно ,а какви са тези дифузни сини диоди ? ами пробвах на часовника с тези сини оригинални крушки обаче тои като самия дисплеи е жулт ... няма ефект освен че не виждаш нищо през деня на часовника за това реших само километража да направя син !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз си направих с сини диоди,пошкурих яко лупата на диода че да не бие на 1 място,ама пак се усеща неравномерно.а самата пластмаса пред крушките не е жълта,при мене беше бяла.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
еми аз си направих с сини диоди,пошкурих яко лупата на диода че да не бие на 1 място,ама пак се усеща неравномерно.а самата пластмаса пред крушките не е жълта,при мене беше бяла.

Има по лесен начин от шкуренето. Продават се диоди светещи на 100 градуса. Изглеждат точно като 3,5мм, но са по къси и не светят с концентрирана светлина. Аз ползвам такива на всякъде, и не светят в точка. Специално за часовника има и друго решение. Ако случайно не свети като хората, може да се сложи диод по средата. Сега нямам снимка да ви покажа каде точно, но по средата на бялата пластмаса - който го е разглобявал се сеща предполагам (при мене обаче така светна много силно и прозираше дисплея). А иначе със всякакви диоди освен бели и жълти( яркосветещи) почти нищо няма да се вижда особено през деня.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам колеги според мен с тея лампички ще свети добре скоро ще кача снимки как свети ! Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата е много добре направена (е, можеше коментарите на снимките да не са на 6liokavica ама... :biggrin: ) и със сигурност е доста полезна за хората които никога не са разглобявали табло, но принципно като махнеш таблото не е рокет сайънс да видиш коя крушка за какво е и да прецениш коя можеш да смениш с цветна и коя не трябва :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се сьглася,че дисплея е ЖЬЛТ!НА моята КОрса сложих два диода които светеха бяло.Целия дисплей света в бяла много хубаво но проблема който с получи е,че светеха нон стоп и не знам защо :( и се наложи да ги махна!Взимайте си диоди каквито е написал колегата по горе или просто най-ленсото е да тьрсите да си земете диоди които не са с насочена светлина а разпрьскват :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм ...

Скоро вече ще кача снимки кое как е станало защото мисля и стрелките да правя да светят (замисала е да сложа стрелки от астра или вектра примерно а знаете как светят стрелките им ) но нека сменя мотора и ще обърна внимание на километража но незалагам на диоди а на неонова пура вътре в километража .... :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги къде ги намирате тея сини крушки? Има ли изобщо такива? Днес обиколих малко и ми казаха, че получават само нормални. Не стига, че не намерих крушки, ами и разглобих цялата кола и като я сглобих отново едната крушка сдаде багажа. Одеве карах с много ефектен километраж - само половината циферблати светеха. Накрая ще взема да извадя крушките и да ги лакирам с лак за нокти :biggrin: . Между другото съм от Пловдив.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте крушки ги оцветих с перманентен маркер(червено) и ефекта е уникален, а за километража оцветих самия циферблат. По-късно ще кача и снимка да видите ефекта от оцветяветяването.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как оцвети километража? Само плаките от обратната страна на километража ли (там на цифрите)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Как оцвети километража? Само плаките от обратната страна на километража ли (там на цифрите)?

Да точно така и ефекта е мн. добър при първа въаможност ще пусна снимки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро и аз че много неща правя но щекача да видите при мен ... :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре се е получило таблото. Само се чудя, ако му ударя един син маркер на моето дали няма да стане много тъмно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колега аз съм пробвал на километража със син маркер и ми беше адски тъмно почти нищо не се личеше. Така си останах с червеното щото много ме кефи червения цвят. А много исках циферблата да го направя като фолцвагена ама не ми остава много време да се занимавам с това а и не съм го измислел как по точно да го направя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колеги,да ви питам ?моята приятелка има тигра 98г обаче таблото където са врътките за парното и климата не светят,само врътката за реолтаните свети в средата,но другите въобще ги няма. интересувам се къде са тези крушки и как да си ги сменя сам? мерси предварително!!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДР колеги днес си сложих диоди на ТИД-а и ефекта е по добър от маркера, но имам малък проблем като изгася колата и осветлението(фаровете) диодите на дисплея продължават съвсеееем леко да светят. На какво се дължи това, някои ако ми даде идея ще съм благодарен, използвал съм съпротивление на 820 ома. Ако исползвам съпротивление 1К ом дали пак ще свети дислплея?

Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ЗДР колеги днес си сложих диоди на ТИД-а и ефекта е по добър от маркера, но имам малък проблем като изгася колата и осветлението(фаровете) диодите на дисплея продължават съвсеееем леко да светят. На какво се дължи това, някои ако ми даде идея ще съм благодарен, използвал съм съпротивление на 820 ома. Ако исползвам съпротивление 1К ом дали пак ще свети дислплея?

Благодаря предварително.

Причината заради която продължават да светят незнам но за това дали ще светят на 1кио ом да моите всичките са така и съм бая доволен , а какво ще кажете за това колеги :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

016254021-thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Причината заради която продължават да светят незнам но за това дали ще светят на 1кио ом да моите всичките са така и съм бая доволен , а какво ще кажете за това колеги :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

016254021-thumb.jpg

колега мноо добре сее получило ,но имам 2 въпроса !

Това табло на което си показал крушките нее ли с букса ,а на корсата ти с жило ?

И как направи тази светеща стрелка ?

Редактирано от gendata_

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е сменил целия уред? Светят и числата и чертичните не само стрелката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Май е сменил целия уред? Светят и числата и чертичните не само стрелката.

да колега но на мен ми е чудно как е сложил таблото от ГСИ ,то е само с букса а неговото с жило (моето е същото)! пробвал съм табло от ГСИ но километража и обортомера не отчитат изобщо иначе всичко друго си е ОК

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колеги само стрелката съм сменил уреда е същия взех 4 стрелки от калибра и подмених моите с тези от калибрата .Сложих един диод отдоло както е при калибрата ,вектра ,астра ... а относно буксата значи когато километражите започват от 0 километра означава ,че са елетронни само с букса са по принцип се слагат след 1998 година а старите модели са с жило и букса , започва километража от 20 километра ,за това можеби нети е станало таблото от гси ,защотото това което съм снимал е от точно корса гси и беше на моята корса само ,че отчиташе с бая километри отгоре заради скоростния индекс и го махнах .... но стрелките се слагат без проблем само трябва ацки много да внимаваш ! :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване