Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
ангел миланов

проблеми със двигателя на зафира в

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От скоро съм собственик на Опел и на сайта,бих искал да споделя един проблем и да помоля за съвети.

Имам опел зафира 2005 120коня и само на 3500км ми намали със 1,5л.маслото.Непосредствено след след

като я купих втораупотреба(италианка уж на 150хил. )я закарах на оторизира опел сервиз за да ми сменят всички консумативи.

От тогава започна ходене по мъките,майсторите от сервиза ми обясниха че е от турбото.

Дайте някакъв съвет дали има някой със подобен проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши какво масло са ти сложили,може да е много тънко и затова да го гори.Следващата смяна може да сложиш по гъсто за проба

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,предполага се,че няма сериозни течове двигателят и е Z19DT. Дано проблемът да се окаже в турбото и да попаднеш на читав турбо-сервиз в Сливен. Италиянците не обичат да сменяват масла! Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора колега маслото е 5-30 дексос 2 на Г.М. във сервиз на опел са сменени масла,ремъци,ролки,филтри.Майстора гледа за течове по двигателя от всякъде но нямаше

сериозни течове,само от горе на двигателя където са дюзите от гарнитурата изтича малко масло и ми казаха да свалим турбото или втора употреба или рециклирано(600-700лв)със свалянето

ще ми излезе около 1000лв.Не съм от хората които обикалят насам натам за да разпитват други майстори и затова реших да почерпя съвети от извора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване