Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
PetyrPetrov

Vectra B проблем с паленето

Recommended Posts

Колеги, да ви питам нещо извън темата,че и аз взех Вектра B със Y22DTR какъв разход ви дават колите-градско,смесено,извънградско долу-горе.Не намерих подобна тема из форума.Благодаря предварително.Тези дни ще кача снимки на автомобила.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мойта пълно-пълно ... градско зимата между 7 и 8 зависи от стила на каране много.... Лятото пада дори и на 6 с риск някой да ме оплюе ама съм го засичал...

Извън града между 90-110км/ч с много галене и с супер мудни изпреварвания без тормоз съм я гътал на 4.5 а най-много съм я засичал 6.1 със 160км планински път каран като рали шампион където позволява.... Следващите ми засичания ще са след като си намеря резервоар, че ич не ми е приятно дизел на 2.66 под колата ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещата бяха като при pachoo. Рекорда ми обаче е 4,7/100 със 300 000 зор-а.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
При мен нещата бяха като при pachoo. Рекорда ми обаче е 4,7/100 със 300 000 зор-а.

Е нека не забравяме, че от доста време ползвам една руска добавка в която разхода ми падна осезаемо, а на двигателя работата омекна доста повече за Опелов дизел....

Ако си намеря здрав резервоар ще засека разхода и в момента, но за в момента си позволявам да зареждам до 30 литра макс...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата я имам от 10-на дни,комби е 17"джанти от Търговище до Ямбол ми даде 5.9 по борд с 90-120км каране,а градско жената я кара от тогава и я докара до 9.5,като се кача аз я свалям малко,но явно има чалъм дизела и докато я научим ще си гори,иначе на 2 лв и сипвам и не ме събаря /засега/.Да поясня че предната ми кола беше същата с 16" бензин X20XEV с газ инж.Аз си мисля че тая кола като изредиш набързо до 4-та и после да къташ е по добре от бавното ускоряване- незнам.Ослушвам се за съвети,а съм имам дизел и преди 2.0 DTH нещо съм забравил да кътам.Заради цолажа ли ми се струва малко по мудна.Абе като и набия педала тегли здраво може би си внушавам,а и до дни ще и сложа и чипа и тогава ще видим.

Редактирано от etkata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:biggrin: Много позната история...

Първите ми зареждания правех разход между 8 и 10 л/100. Бях потресен! Преди нея имах Пасат Б5 и разход над 6 не бях виждал...

Истината е, че това, което най-много събаря икономичността на този мотор е идиотското съчетание диференциал-скоростна кутия.

Щом я научих горе долу как да я карам икономично, без да я тормозя, успях да задържа смесения разход на 6,7. На по-дълги разстояния Слизаше около 5,5-6.

Нормален ти е разхода и далеч причината не е в джантите. Р-ра не е от значение, а тяхната тежест. Колкото по-леки въртящи елементи - толкова по-млако натоварване.

Борд-а ти не е най-точното нещо... Действителния разход може да варира с до литър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя сега и аз за моята вектруна 2.2 дизел и лятото като тръгнах на море напълних до капачката и като стигнах пак до капачка и сметнах разхода беше 5,1/100 през целия път съм карал с климатроника и не съм вдигал повече от 110-120 а почти през целия път съм карал 90-100 ! Сега зимата градско ми дава около 7,5/100 ,а извънградско 6/100 , може да даде и по малко , но напоследък я настъпвам редовно и затова така ! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,
Притежавам Вектра Б х18хе1, проблемът е трудно палене след определен престой, най - малкия до момента който съм забелязал е около 4 часа. Друго яче казано след престой развърта стартера 3 - 4 пъти и запалва, след това няма проблем. Смених свещи и въздушен филтър, помислих си да неби да е от ключа (да не е свързано нещи с чипове в него) смених и батерията. До момента нямам успех. Също така имам и газов инжекцион. От тук нататък какво мога да търся като проблем: горивен филтър, бенз. помпа (все пак паля на бензин), налягане в горивопровода и т.н. Моля за малко помощ.

Редактирано от neopolitan

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване