Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте! Имам малко глупав въпрос: как да разбера дали автомобила ми има ESP ? Опел Зафира А, 2000г. 1.6 екотек Х16ХЕ, Нещо светва ли на таблото при даване на контакт ? (моля за отговор на лични...че кой знае кога ще го получа и може да забравя даже че съм питал) :)))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HECTOR57

ЗНАЧИ КАТО ДАДЕШ НА КОНТАКТ КОЛАТА,ГЛЕДАЙ ДАЛИ ПОД ПОКАЗАТЕЛЯ НА ГОРОВОТО ТРЯБВА ДА ТИ ДАДЕ ЕДНА ПРИПЛЪЗВАШТА КОЛА.ЕТО ДАЛ СЪМ ТИ СНИМКА ОТ МОЯ АВТОМОБИЛ,ТОВА КОЕТО СЪМ ОГРАДИЛ Е ТРАКШЪНА А ДРУГОТО ДО НЕГО В ЛЯВО Е АБС.ПРОГРАМАТА ''ESP" Е СЪВКУПНОСТ ОТ АБС И ТРАКШЪН КОНТРОЛ,ДАНО ДА СЪМ ТИ БИЛ ПОЛЕЗЕН.

1194.jpg

Редактирано от HECTOR57

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HECTOR57

''ESP'' Е ПРОГРАМА КОЯТО ВЛЮЧВА ''АБС'' И ''ТРЦ'' ТАКАЧЕ ПО ПЪТЯ НА ЛОГИКАТА ИМАМ ''ESP''

ЕТО И ОТ УПЪТВАНЕТО Е ДАДЕНО,ЧЕ ЛАМПАТА Е ЕДНА.

mcgcs.jpg

Редактирано от HECTOR57

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Индикацията е една и съща,но повечето опели имат само ABS и TC,без ESP.За да имаш ESP,трябва да имаш сензор за ъгъла на завъртане на волана,сензор за странично ускорение и т.н. Пробвай рязка маневра,да занесеш колата и ако присветне индикацията,значи имаш ESP.

Редактирано от sokol1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HECTOR57

Я МИ ГО ОБЕСНИ ПО ТОЧНО АКО ОБИЧАЩ .ОТ КОЯ СТРАНА НА ВОЛАНА Е ТОЯ СЕНЗОР И ТАКА НА Т.Н.

Редактирано от HECTOR57

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HECTOR57

Без да искам извинете ме.А относно идикацията.Да може да сме полезни и на други да разберат дали имат ЕСП.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ESP е голяма рядкост при Зафира А,защото е доста скъпа екстра-около 1200лв. Другият начин да разбереш дали имаш ESP,е с OP-COM.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HECTOR57

Според мен индикацията на тк и есп-то е едана,защото на всички коли има само кола която занася,докато тука колата я има,но е в триъгълник,а триъгълник с удивителна( :excl: -нещо такова) е есп-то до колкота разбрах в книгата за експлатация лампата е една за тк и есп.И щом имаш тази лампа я иамш значи има тк и есп. Между другото,колата я дадох на диагностика и разбрах че има есп. :excl:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравйейте и за много години :)

Интерисува ме как точно да проверя с opcom дали имам ESP система, колата е астра Х z17dth нямам спорт бутон и при даване на контакт не ми светва индикация, ако може някои който знае да каже стъпка по стъпка как се програмира.

Благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване