Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Vectra`98

Миризма на масло от ауспуха

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Вчера сменях масло на Вектрата.Сега от ауспуха ми мирише на масло.Студена или топла - едно и също.Като я изфорсирам вади един пушек,но много бързо се изпарява в атмосферата,което ме навежда на мисълта,че не е пушека който се получава от маслото.До колкото съм запознат,пушека от маслото е бяло-синкав,а при мен е по-скоро с цвят като на пара.При работещ двигател извадих щеката за проверка на маслото и установих,че се получава леко подухване(сложих една касова бележка за да проверя и тя започна да трепери върху отвора за щеката).Не ми е правило впечатление със старото масло да е миришело.Маслото което съм сложил сега е GM made in EU 10W40

Дайте някакви идеи какво да правя,че съм много притеснен...Мотора е 1,6 16в 1998г.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,маслото си е супер,сигурно и двигателят си е добре.Когато е студено или влажно времето,от ауспуха излиза много пара и тогава повече се усеща миризмата на маслото(може би ти гори малко масло двигателят).Новото масло,може да е отмило налепите от гумичките и сегментите и сега да мирише повече на масло.От пръчката е проблем,когато избива много масло.Според мен,всичко си е наред.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо започна като е студена да върти доста време докато запали.Не знам дали има общо с маслото...Изминал съм около 100 км.от смяната на маслото и гледам,че нивото което ми показва щеката е до максимума.При смяната човека наля 3,400л.масло.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване