Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Плафона в багажното оделение не свети.Отворих го и видях че се е стопил и е прекъснал едната пластина към крушката. От какво може да е и къде мога да намеря такъв плафон?

Редактирано от Reference

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж крушката дали не ти е с различен волтаж. Подобен проблем имах за едния фар- стария собственик беше сложил 24волтова(защо, не знам) и беше разтопила цялата букса.

Предполагам, че най- лесно ще намериш плафончето в някоя морга.

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва да е от крушката- по-скоро провери, дали се гаси лампата при затворен багажник да не би да свети постоянно и от топлината да е стопила.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осветлението се гаси като затворя багажника,а крушката си е 12 волта. Не знам каква ще е причината да се стопи този плафон? ОТ друг модел на Опел става ли,за да знам дали да търся?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен на Зафирата как е, но при повечето опели са еднакви плафончетата в багажника и в жабката. плафонът не е повече от 5лв. и ще го намериш лесно в някоя морга.

Иначе крушката там е 12v,10w.

Редактирано от *Slavi_VectraB*

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плафоните се стапят от лош контакт с крушката или кабелната обувка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата и аз да попитам. При мен плафона си е наред, крушката не е изгоряла, но не свети. Не виждам къде е бутона който включва и изключва. Къде трябва да се намира - може да го няма. Ако липсва, дали се намират такива дреболии?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, schogo написа:

Да използвам темата и аз да попитам. При мен плафона си е наред, крушката не е изгоряла, но не свети. Не виждам къде е бутона който включва и изключва. Къде трябва да се намира - може да го няма. Ако липсва, дали се намират такива дреболии?

плафона се включва и изключва като дръпнеш ключа за фаровете ( врътката )

или ключето на вратата ( намира се на гредата ) е клеясало вътре .

почистваш с контактен спрей или ново, но не знам колко струва

Редактирано от FrIsKy__

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване