Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
martizvjar

C20ne странно гасне и след 1 мин. паля без проблем

Recommended Posts

Колата е Калибра с двигател C20NE и от една седмица започна да гасне.След 1 мин. пали на четвърт и тръгвам.Кара се само на бензин,не е имала газ.Ако някой има идея от къде идва проблема ,моля помагайте.Ако има някаква връзка това,че няколко пъти гасне на 10-11 км след тръгването от студен мотор. :wall: :wall: :wall: :wall:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като угасне пак пробвай дали има искра

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
като угасне пак пробвай дали има искра

Има искра пробвах.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери си датчика за положението на дроселната клапа - той има две положения - натиснат педал и натиснат до дупка

как гасне ? в движение или на тихи ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гасне,като от каране в нормални обороти намаля много и включа на първа.И като се раздруса колата,защото там където гасне всеки път на едно и също място 4 пъти подред има много неравности.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гасне,като от каране в нормални обороти намаля много и включа на първа.И като се раздруса колата,защото там където гасне всеки път на едно и също място 4 пъти подред има много неравности.

значи съм на прав път (или поне така си мисля) провери буксата на дебитомера, на датчика за положение на дросела и на степ моторя .

измери датчика за положение на дросела, почисти си степ мотора и дроселната клапа и около нея

.. провери всички маси :drinkin:

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
значи съм на прав път (или поне така си мисля) провери буксата на дебитомера, на датчика за положение на дросела и на степ моторя .

измери датчика за положение на дросела, почисти си степ мотора и дроселната клапа и около нея

.. провери всички маси :drinkin:

А как се мери датчика на дросела? :confused:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А как се мери датчика на дросела? :confused:

мери с мултицет на зумер

единия извод е общ (забравих кой но май средния беше )

когато не подаваш газ няма връзка, когато чукнеш леко газта се чува едно цъкване и трябва да има връзка между общия и единия крак а когато дадеш газ до дупка трябва да има между общия и другия крак

едит : много отдавна съм правил тази процедура и не съм много сигурен когато не даваш газ дали имаше връзка или се прекъсва когато подадеш , но при всички положения трябва да има промяна на състояноето на единия контакт - той точно определа дали компа да ползва МПХ

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих че палеца ми се е счупил, дали ще е там ключа за палатката?Утре го сменям и дано се оправи.

aVN7809.jpg

Редактирано от martizvjar

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Открих че палеца ми се е счупил, дали ще е там ключа за палатката?Утре го сменям и дано се оправи.

aVN7809.jpg

:wooow::blink:

а стига бе сменяй и пиши какъв е резултата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених палеца и дистрибуторната тъпачка и за сега всичко е добре.Днеска направих 150 км. и не е гаснала.Дано се е оправила.Ще покарам още малко и ще стане ясно.Благодаря на колегите за опитите да помогнат. :beer:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aide ve pi4ove daite edin savet

moita gasne i nedarji oboroti na topal dvigatel

pri mn visoki oboroti garmi vav auspuha i gori kato lamia

ako niakoi ima ideia da dade savet za ko ide re4

ima gazov injekcion i na gas varti sa6tite iztoriii

:help: :help: :help: :help: :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване