Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Jelqzkov

Стабилна ли е Vectra B ?

Стабилна ли е Vectra B ? - възможно да посочите от един отговор!  

38 гласа

1. 1. Стабилна ли е Вектра Б

• Да, стабилна е! Когато е изправна.
      28
    • Да стабилна е със спортно окачване.
      6
    • Не е стабилна!
      5
    • Не е стабилна при висока скорост
      2

Recommended Posts

Ако не бъркам,при Вектра Б има само TC,а при Вектра Ц е въведен и ESP.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тая анкета, която сте закачили е пълна тъпотия, според мен. Поне в този си вид..

За гумите - каквито и да са, струва ми се ПРИНЦИПНО размер 195/65 R15 като че идва леко висок за Вектра/Астра и нищо чудно част от тази нестабилност, да идва точно от това. Аз самия съм точно с този размер и на зимните, и на летните. Гуми нови и да нямам пари да взема, гледам протектора да доволно над белезите и DOT до 2-3г. назад, не повече!

На мен ми се струва, че поради тази височина на гумите идва малка част от нестабилноста. Аз също направих грешката да си взема 195/65-15 зимни гуми. Пътя Попово-Русе го карам всяка седмица по 2-пъти в какви ли не условия, и ми прави впечатлението, че в завои които влизам със 195/60-15 със около 130, със 195/65-15 с повече от 90-100 ме е страх, усещам я някак паянтова (накланя се много), все едно всеки момент ще тръгне настрани цялата, а със 205/50-16 съм стигал до 140 по тях завои. Това с Астрата ми, води се Спорт, всичко си е фабричното по окачването. Същия път съм го минавал и с Вектра Б, но не съм я натискал, за да видя каква ще е разликата спрямо моята. При нея ме радва това, че при най-малкото чукване на ръчната и вече лети настрани :biggrin: Тя също е с гуми 195/65-15.

Между другото пътя Попово-Бяла е жесток за тестове, когато не е натоварено движението, има много бързи завои :3:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че имат значение гумите - с тези пояси нормално да е по-не стабилна.

Но са ефтини и "пазят" джантите от българската действителност. Освен това са и не лош амортесьор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи полека лека стигаме до истината май - че ако Вектрата е с хубави гуми и здраво окачване си е достатъчно стабилна кола, е не за рали изпълнения, но достатъчно да вдъхне сигурност при пътуване. И обратно - ако ти е разнебитена задницата и гумите са секънд хенд по-добре да не се впускаш в авантюри по пътя. Това обаче важи и за другите коли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fitnesman явно ти си човека с последната дума.

Ами щом си казал...

Аз все още не получавам отговор на въпроса: "Защо Вектра Б няма нито 1 сериозно участие на което и да е състезание по моторспорт?"

Обърнете внимание, че Вектра GSi е една от честите "сейфти кар" в европейските Ф1, доста често се среща по GT сериите и пистовите шампионати в началото на 90-те.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Значи полека лека стигаме до истината май - че ако Вектрата е с хубави гуми и здраво окачване си е достатъчно стабилна кола, е не за рали изпълнения, но достатъчно да вдъхне сигурност при пътуване. И обратно - ако ти е разнебитена задницата и гумите са секънд хенд по-добре да не се впускаш в авантюри по пътя. Това обаче важи и за другите коли.

Ми... не мога да се съглася. Карал съм я с 205/55/15 зимни и летни и 215/45/17 летни като всичките ми гуми съм ги купувал нови. Приятно широка гума. С 17-ките е малко по-стабилна, но пак ми бягаше задницата на моменти. Държа на здрава ходова част и винаги съм я поддържал в изправност. Факт е, че не я жалих и съм я карал по-агресивно от 95% от шофьорите, но това не оправдава нестабилността. Единствено не съм пробвал да я сложа на твърдо окачване, но реших да не си го причинявам. И аз както Желязков съм очарован за тръгване и спиране в зимни условия от Вектрата. За толкова години веднъж не се окопа някъде бръмтията му.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Желязков, не претендирам да съм човека с последната дума......и дума да не става. Малко грешно може би си ме разбрал. Аз за себе си съм си доволен от колата - моята е дизел, 2.0 ДТХ, мудничка е несъмнено в сравнение със старата ми Вектра А С20НЕ, но ми вдъхва достатъчно сигурност. Винаги я поддържам в безупречно здраве и занапред ще е така (много добре знам от темите ти как супер си поддържаше Вектора и колко си го глезил).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека сме врагове в спор-а и приятели в отбор-а :flag_opel: :th_up:

X20DTH не е "муден" - той си върви нормално, предвид дългата кутия. Има вариант да живне :newsm05_41:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си .....ама вече возя детето да градината, айде всички на почивка някъде, и все така.... Малко да настъпя и една ръка отзад ме възпира. Та за семейна кола на спокойно каране си е повече от перфектна. Иначе веднага бих я моднал малко пущината. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая успях да накарам задницата да поднесе (но и предницага също).... влезнах в 90° завой с 50, а беше малко мокро и навън беше -2.5°, което ме кара да мисля, че може и да е било заледено... :) Като навлизах в завоя, обаче, не взех впредвит температура и несъобразих скоростта, разминах се много близко до бордюра.

PS: на това клипче се вижда дали е стабилна...

Редактирано от cecko06

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма по-показателно клипче за това стабилна или не е Вектра Б. Аз поне не съм виждал/публикувал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ... колко от вас карат на писта??? Или по точно на Нюрбургринг??? По тази логика ето ви купчина коли с недомислици... или.... изводите ги оставям на вас....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво бихте казали за Astra G по този въпрос. Или по-точно комби аз такава смятам да си купувам.

Редактирано от boiski

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след тази тема, случайно попаднах на тема във ВАГ форума. Тука си обсъждаме кусурите, а там хвалят точно вектра Б.

Не насаждам мнение, просото го коментирам за забавлението. http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f...d1&start=15

Хора сме, всеки мисли чуждото за по хубаво. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване