Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Jelqzkov

Стабилна ли е Vectra B ?

Стабилна ли е Vectra B ? - възможно да посочите от един отговор!  

38 гласа

1. 1. Стабилна ли е Вектра Б

• Да, стабилна е! Когато е изправна.
      28
    • Да стабилна е със спортно окачване.
      6
    • Не е стабилна!
      5
    • Не е стабилна при висока скорост
      2

Recommended Posts

Мен зимата ми е било най-приятно да я карам. Много добре й се носи задницата на сняг. И ръчната й е удобна за магарии, но пък аз съм си дивак. Падне ли сняг забравяше какво е движение направо. :super:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
От завой до завой има разлика не говора за 90 градуса завой например от София за Дупница главния път можеш да го земеш с такава скорост по завойте

-Баце и това ако ти е критерий.. Най-малко с това трябва да се хвалим, ама с една Корса съм взимал голяма част от завоите със 150-160км/ч (все-едноне съм го споменавал!), ама това ако ти е критерий.. :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мен зимата ми е било най-приятно да я карам. Много добре й се носи задницата на сняг. Падне ли сняг забравяше какво е движение направо. :super:

Ето за това говоря, а не за взимане на завои с над 140. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само глупости пишете. Карам Вектра Б седан със стоково окачване и е супер стабилна! Научете се да карате.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Само глупости пишете. Карам Вектра Б седан със стоково окачване и е супер стабилна! Научете се да карате.

Не мислех да пиша повече но.... КРАТКО, ТОЧНО, ЯСНО.... :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам някой от вас карали Вектра Б Комби, защото аз съм с такава и е АДСКИ СТАБИЛНА... чувал съм че на седаните им е лека задницата, затова поднасяли ама тук при комбито е съвсем друго влизал съм в завои на мокър път (гумите ми бяха за мъгла задните) със по 130км въобще не мръдва АМА ГРАМ даже... Незнам как е при вас, но Вектра Б Комби е много стабилен автомобил :) ! Доволен съм. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясноооо, добре че беше васко, пък и пачо да ми кажат, че не мога да карам- с няколкостотин хиляди километра зад гърба си.

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Редактирано от zdravkop

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и моята преди 6 години като е зехме беше 4 пъти по-скъпа. Разбирам ,че може да има проблем не отричам категорично.Обаче чак пък потенета и кривенета в седалките и тн :biggrin: аи стига моля Ви , преди точно 20 дена ходих до Гърция после през Смолян ,Доспат , Гоце Делчев и до Санданки там само завои и интересни пътища , на моита 16 годишна бръкма с 4 човека и багажник до горе и разбит тампон на стабилизиращата щанга ОТЗАД и с гуми 175/70/14 не се завъртяхме и поднесохме нито веднъж :naughty: Явно съм късметлия :mhihi:

Редактирано от SKOFIELD**

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SKOFIELD**, ако трябва така да ги говорим:

Февруари 2012 - големите снегове - Бургас - Добринище през Предела. 2-ма души и пълен багажник и купе с багажи. Без да е необходимо да слагам вериги - отпред с зимни гуми на 60% отзад с пластмасови всесезонни. Без никакъв проблем, слава богу. Това не значи, че се чувствах сигурен :th_up: .

Редактирано от Jelqzkov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Всъщност, когато съм понатоварен, особено в задната част като се събере повечко тежест - аз също я чувствам колата в пъти по-стабилна.

А онова мнение "да се научим да караме" - ще го игнорирам, че инак ще натисна *старт бутона* на много КЛАВИШНИ рейсъри..

п.п. Абе колега, като минаваш/те (и всички, които четат това) през Сандански - обаждайте за спирка на кафе. цигара и т.н. бе баси.. чувствам се изолиран от света и останалото ОПЕЛ-общество в тоя край тука.. :mhihi:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ситуацията е следната - първа кола ми е, вече 5 зими карам в снега и си е прилично стабилна. Не съм закъсвал нито веднъж, карам с 4 зимни гуми. Единственото, с което мога да я сравня е Поло-то на баща ми .... Вектрата е много по-стабилна. Окачването е Ирмшер ... поне по-голямата част :biggrin: . Това лято започна да се държи странно задницата и даже на сухо клатеше много - оказа се счупена пружина и задните ирмшерски ги смених с обикновени. Всичко се оправи ... за мен тази кола е като влак по завоите и е много стабилна - никога не ми е плъзвала задницата, вярно със спортно окачване е ... по-скоро ми е плъзвала предницата и тя ме предава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написах го веднъж,ще го напиша пак...хора,сменете си тампоните, направете си реглаж на ходовата част,купете си гуми и тогава говорете колко нестабилна била колата!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправете си задницата сменете тампоните и втулките и ще приказваме после пак! Вектра Б си е мн стабилен 10000%

Редактирано от sex_niki

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя темата малко се е превърнала на "Мойто си е най-хубаво, не давам да ми го плюете...". Абсолютен маниак съм на модела и се надявам някой ден да се докопам до I500, но това не ме кара да си затварям очите пред недомислената задница. И нова от завода да ми я дадат пак ще е нестабилна задницата. Друг въпрос е кой наистина я кара и кой се вози на Вектра Б... С 40 в града си е стабилна - спор няма.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен малко безсмислена ми се струва темата, докато някой не напише с каква скорост и при какви условия и в какво състояние е колата + гуми и окачване(ако има такова) чувства колата нестабилна - респективно стабилна ..

Не знам дали всеки хвали своето, но темата може да стане със същият успех и 40 страници, ако няма факти и изводи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мен малко безсмислена ми се струва темата, докато някой не напише с каква скорост и при какви условия и в какво състояние е колата + гуми и окачване(ако има такова) чувства колата нестабилна - респективно стабилна ..

Не знам дали всеки хвали своето, но темата може да стане със същият успех и 40 страници, ако няма факти и изводи!

Отпред ирмшерско окачване (всичко по предницата е сменено, някои части 2 пъти) Отзад стоково окачване със заминали тампони които се смениха но разлика нямаше. Винаги съм карал отпред и отзад със 195/65/15 или 195/55/15 лятото, гуми 2ра ръка подчертавам че не са били галоши. Колата съм я чуствал стабилна единствено на прав участък. На мокро и сняг симптомите бяха изпотени длани, рядко карах с повече от 100/110.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така идва по-смислено май :biggrin:

Цялото окачване е ирмшер, амортисьори Sasch вече поизпуснали (от утре с новите) По завоите на мокро имам клипче с гуми Гудиър 205/55/16 произведени 2008ма като задните бяха почети на ограничителя.

Зимата- Миналата година имах шанса да карам само на отсечката между разклона за град Стражица почети до Шумен на доста обилен сняг и си стъпваше доста стабилно, както и Между Аксаковска панорама и Добрич, на поледица. Ами вярно, че тогава повече от 50 не отлепих ама и никой не ме изпревари, никой не съм изпреварил, а си държах наравно с колоната, със съответната дистанция. По пътя имаше доста коли изхвърчели от пътя. Зимните гуми са Мишелин Алпин 195/65/15

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мокър асфалт,Вектра Б 1,6 16в с гуми:отзад 185/70/R14(зимни),отпред 175/65/R14(зимни).Маршрут - идвам от Ериката,влизам в кръговото и излизам от първия изход посока Метро.Скорост-80-85км/ч. Ситуацията се разви във Варна, след като прочетох тази тема и понеже реших да изпробвам стабилността на колата.

Извън темата:Старата ми кола (Корса Б) на същото място при скорост от 70,макс.75км/ч. влезнах в завоя на страни с вратите,завъртях се и видях от близо високия около 25см.бордюр.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая анкета, която сте закачили е пълна тъпотия, според мен. Поне в този си вид..

За гумите - каквито и да са, струва ми се ПРИНЦИПНО размер 195/65 R15 като че идва леко висок за Вектра/Астра и нищо чудно част от тази нестабилност, да идва точно от това. Аз самия съм точно с този размер и на зимните, и на летните. Гуми нови и да нямам пари да взема, гледам протектора да доволно над белезите и DOT до 2-3г. назад, не повече!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да кажа още 1 мнение и аз лятото с гуми отпред 195/65 Фулда Ecocontrol почти нови отзад с гуми 195/65 с почти никакъв грайфер (да имаше око 1-2 мм) Kleber Dynaxer на мокър път валеше си стабилно даже със скорост 100-120 км съм влизал в завойте гонейки един мерцедес Е320 cdi и не се поднисала грам само купето дето се усуква малко ! А сега зимата с гуми отпред 195/65 Kleber Krisalp HP2 (чисто нови) отзад с гуми 195/65 Debica Frigo 2 (карани 1 зима тази им е 2-ра) по пътя Севлиево - Габрово , който не беше мн добре изчистен и кажи речи си карах направо на сняг (асфалта не се виждаше) съм си карал спокойно с 80-90, а по завойте с 65-70 и не подниса задницата ГРАМ !! Правете си изводи. :) :)

Редактирано от mi7aka922

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/65/15 е стандартно зададен размер гума за Вектра Б!Когато се сменят втулки на задницата винаги ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се прави реглаж на ходовата част!Със предни по-ниски пружини и задни по-високи и меки и с гуми втора употреба и аз бих се потил...Ето...всеки казва че колата им е нестабилна,просто защото технически не е в ред...Зимата карам с 195/65/15 лятото 215/45/17 никога ама никога не ми е тръгвала задницата.стига да не е било умишлено усукване!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи неска минах 40 във Варна в егати снега и виелица , навия ли е много задницата заминава с еднакви гуми е отсякаде . После бяхме 4 човека и направо друга кола . Нз като се наклони и е лека отзад и заминава ли :) ама си е весело пък кво :naughty:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Значи неска минах 40 във Варна в егати снега и виелица , навия ли е много задницата заминава с еднакви гуми е отсякаде . После бяхме 4 човека и направо друга кола . Нз като се наклони и е лека отзад и заминава ли :) ама си е весело пък кво :naughty:

Бързо те оборвам!!! :biggrin:

Днес в 9:00 бях в Владиславово таман почна голямата поледица! Направих за 15-20 мин един ремонт в болницата като през прозореца гледах как колите не можеха да качат баира... Тръгнах си в 9:30 ... в 9:40 приблизително бях на магистралата и след това минах 260км!!! ДНЕС (19.12.2012)!!!! Където беше обявен някакъв си код... така и ми е тъпо с тези кодове, но няма значение ... Боеца днес или утре ще кача някоя снимка във моята тема! Мога да ви кажа че въпреки изпусналия амортисьор това "животно" така стъпваше на пътя, че и за миг не ме напрегна, а разбих редица преспи и "тумбака" му сигурно се полира, защото пътя между Търговище и Бяла (около 120км) не беше изчистен грам, а това спортно окачване бях изключително нисък!!! В Бялa полицая как се хвана за главата просто не ми повярва, че идвам от Варна и реши май да ми види сеира и ме пусна да продължа към Левски, ако тръгна... от там където бях паркирал :) Е прибрах се! Страхотен автомобил! Супер стабилен и ако е така както казвате вие, в момента щях да съм нареден до "колегите" в канавките, които бяха десетки за жалост!!!

Гумите ми са миналогодишните Мишелин Алпин дето май са 7 годишни(утре ще им погледна дота на 100% ако не я затрупа снега че тук продължава да си вали!).... Дали не опира до техническото състояние на автомобила??? Въпреки изпусналия амортисьор тази кола пак стъпваше изключително тежко на пътя, а отзад имах 2 сака с дрехи, ежедневните куфари с инструменти и служебния ми компютър демек нормално натоварена!

Редактирано от pachoo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провокиран от мнението на pachoo в неговата тема, бих искал и да похвала Вектрата, при това специално 2.2:

Много добри зимни впечатления имам - много добре спира и потегля, заради тежестта отпред. Докато не съм се чувствал по-не сигурен с кола в завой, то при потегляне и спиране не съм карал по-добра.

Редактирано от Jelqzkov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея,дали при някоя модификация на Вектра,освен тракшън на предните колела против пребуксуване има и асистенция на задните колела против поднасяне.Досега никога не ми е "поднасяла" колата,вчера на сняг се пробвах да я завъртя,но нещо не става.

Имаме Мондео с ESP,няколко пъти съм го карал да поработи :) ,и усещането е подобно както с вектрата. Обаче лампата на TC ,не светна нито веднъж,тоест нищо не ми е показало,че проработва :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване