Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Jelqzkov

Стабилна ли е Vectra B ?

Стабилна ли е Vectra B ? - възможно да посочите от един отговор!  

38 гласа

1. 1. Стабилна ли е Вектра Б

• Да, стабилна е! Когато е изправна.
      28
    • Да стабилна е със спортно окачване.
      6
    • Не е стабилна!
      5
    • Не е стабилна при висока скорост
      2

Recommended Posts

Чета внимателно колеги ако можете да заблудите някой то не си мислете, че този някой ще е някой като мен.

Добре знаете какво съм карал, как и с какво, и понеже виртуално се знаем единственото от изброените неща не сте сигурни за това как съм си карал колата - добре знаете за окачване, гуми и реглажи... освен там да ми е проблема и заради това да не съм усетил тази уникална стабилност на Вектра Б...

Да може...

Сигурно има други фактори повлиали на всемирната преса да оплюят така прилично модела... сигурно и в тях има акции на други секти...

Сигурно има други фактори повлияли на абсолютното отсъствие на тази перфектна возия в кой да е моторен спорт... (не приемайте буквално думата "отсъствие", знам, че има някакви опити и знам колко са успешни).

Всички сме различни шофьори - пожелавам на всеки 1 от вас да се порадва на истински автомобил със спортен дух :th_up:

Не на автомобил с духа "достъпен комфорт за всеки".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

click-me.gif

И за да не съм съвсем :offtopic: и аз не разбрах какъв беше проблема за 12 лв? И всичко в ред ли е вече?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам хората купили си Вектра Б какво очакват от тази кола. Да земем да е сравняваме с някои кола то WRC шампионата тогава ще е плюем,че няма 4х4 малък мотор и тн :mhihi: . Само си чешем пръстите мисля , аз моята много "спортна" вектра и правя по 30 000 км на година и съм пре доволен от поведението и както със 16-ските така и с 14-ските зимата . То винаги има една граница, която като е преминеш става лошо. Към хората крайно недоволни от вектрата приятелски съвет земете си по едно Субаро и си влизаите с 300 в завоите поне за тва е направена колата :th_up: от пиле мляко нема как :dummy:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SKOFIELD** единствения сравняващ Вектрата с WRC автомобили е SKOFIELD** (поне само той е публикувал такова мнение).

Всичко останали горе долу я сравняват с кола от нейния клас/цена.

Сега, нема нужда, както се вика...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се съглася с мнението на Желязко, макар и не така крайно изразено като него. Имал съм 7 опела- три кадета, една астра ф, една вектра а и две вектри б. Карам опели от 12 години. От всички тези коли Вектра Б е най- нестабилния Опел, който съм карал. А ако го сравня с Вектра А- просто е безсмислено. Задницата, окачването и стабилността на Вектра А са в пъти по- добри от Вектра Б. Ако с такава скорост, в която влизах в завоите с А, вляза с Б, то ще се пребия като куче. Може би защото Б е комби, затова не е стабилна, но като чета и седаните не са по- стабилни от комбитата. Ако трябваше да избирам между чисто нова Вектра А и чисто нова Вектра Б с еднакви екстри, щях да избера А категорично!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
click-me.gif

И за да не съм съвсем :offtopic: и аз не разбрах какъв беше проблема за 12 лв? И всичко в ред ли е вече?

Написал съм го в темата на колата, за да не остава както повечето теми с проблем и после като се реши се пази само за него си :th_up: .

Иначе стабилна ли е Вектра Б или не, аз си оставам на мнението, че е стабилен автомобил... Все пак както преди няколко поста един колега ме нареди за по-агресивното ми каране в някой отсечки на България ... Ако Опел Вектра Б се кара с ограниченията мисля, че няма как да разберете "недостатъците" на задното й окачване, но нали всички във форумите сме много културни и спазваме ограниченията, как така сте усетили нестабилността й??? :biggrin:

Желязков, нищо лично към теб! Всеки си има мнение, но просто явно аз не съм свикнал Опел фен да плюе Опел или фен на Левски, ЦСКА или там който отбор си избереш да го плюе... Няма логика нали???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пачо, Желязко не плюе, а си казва мнението. Освен това той не говори против Опел, а против точно определен вид автомобил. Аз също съм фен на Опел, и то какъв, но не мога да си затворя очите пред тези очевадни недостатъци на Вектра Б.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Знам, че въпроса не е до "лично". С теб се познаваме и знаеш, че не съм кофти пишлеме, макар и краен.

Прочетох в темата ти, карал съм кола с изтърващ амортесьор - наистина резултата е този.

Наистина няма логика да плюя Опел. Но си мисля, че аз не плюя, а казвам или мнение, или споделям факти.

И нека обърна внимание на нещо, което винаги съм казвал - карам Опел, заради усещането да караш Опел - наистина е специално. За тази цена няма друга кола, която да ми доставя точно това усещане.

Ако имах възможност с кеф бих сменил GM с VAG. Не съм и никога няма да бъда сектантски настроен към дадена марка - всяка си има и добрите и лошите модели. За мен всичко след Вектра А е както го показа Джерми Кларксън в предаването от линк-а - кашон с колелца. Много красив (Вектра Б, Вектра Ц фейслифт) но кашон...

Една от колите с които правя сравнение е именно Вектра А. Абсолютно споделям мнението ти и избора.

Благодаря и за подкрепата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка кола си има недостатъци, след 92-3та година просто колите умишлено се правят с една идея по-калпави и вие знаете много добре защо! Вече въпрос на вкусове, стил на шофиране, поведението на шофьора спрямо колата както и мнооого други фактори оказват влияние на даден автомобил! Аз не споря, че Вектра Б е най-най или нещо такова, споря, че ако автомобила е изряден и в добро техническо състояние, си е доста приличен! Имал съм и Астра Ф (даже беше на 1ви април като идвахме на гости в Бургас) имал съм и Лагуна с доста навити километри на тях! Не смея да твърдя, че имам огромна база за сравнение, но от това което съм се возил и тези автомобили които съм притежавал Вектрата до сега е най-добре (само от Март до сега гоня почети 45 000км)!

Мисля че няма място да намесваме комерсиалните клипове и журнали, защото там се гледат предимно коли далееч по-високи от класа на нашите и просто не виждам смисъл да се вярва на всичко каквото напишат, защото нали разбирате, че за да се напише дадена статия се бута и малко кешовица! Истината е това, което си карал ти и си усетил разликите!

Да Желязков, ако и ти си ме видял не гледам да блестя с нищо, а просто идвам на форумите защото ме кефи Опел компанията, но мисля, че трябва да изказваме мнения върху наблюденията ни върху Опел Вектра Б отколкото да гледаме Джерами Кларксон какво е казал... Мисля, че за Ауди в едното си предаване беше казал, че: "Меката му работа, като на селскостопански трактор..." или нещо такова по спомен го цитирам...

Ако говорим за смяна на марката... Аз я смених... и пак се върнах към нея, защото Опел малко или много си е народна кола със качествени части на ниски цени, много се чудих дали да взема тази Вектра или да се ориентирам към Ауди ТДИ, но сметнах, че Опел е по-добрия вариант от ВАГ групата!

Абе сприам да пиша вече мойто мнение се видя, нека да не търкам клавиатурата с празни приказки! Поздрави на всички! :respect:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм го усещал това поднасяне , но при издевателско каране и с голяма скорост в едно колело задницата ме изпревари ама не щото колата е грешка ми щото аз си го направих . Всеки има право на мнение и да си го изказва , за мен проблем няма колата. Задницата е гадно направена с тея милион тампони и тапотии да . Обаче ако се кара нормално за квото е направена, не мисля че някои би се плъзнал. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Всяка кола си има недостатъци, след 92-3та година просто колите умишлено се правят с една идея по-калпави и вие знаете много добре защо! Вече въпрос на вкусове, стил на шофиране, поведението на шофьора спрямо колата както и мнооого други фактори оказват влияние на даден автомобил! Аз не споря, че Вектра Б е най-най или нещо такова, споря, че ако автомобила е изряден и в добро техническо състояние, си е доста приличен! Имал съм и Астра Ф (даже беше на 1ви април като идвахме на гости в Бургас) имал съм и Лагуна с доста навити километри на тях! Не смея да твърдя, че имам огромна база за сравнение, но от това което съм се возил и тези автомобили които съм притежавал Вектрата до сега е най-добре (само от Март до сега гоня почети 45 000км)!

Мисля че няма място да намесваме комерсиалните клипове и журнали, защото там се гледат предимно коли далееч по-високи от класа на нашите и просто не виждам смисъл да се вярва на всичко каквото напишат, защото нали разбирате, че за да се напише дадена статия се бута и малко кешовица! Истината е това, което си карал ти и си усетил разликите!

Да Желязков, ако и ти си ме видял не гледам да блестя с нищо, а просто идвам на форумите защото ме кефи Опел компанията, но мисля, че трябва да изказваме мнения върху наблюденията ни върху Опел Вектра Б отколкото да гледаме Джерами Кларксон какво е казал... Мисля, че за Ауди в едното си предаване беше казал, че: "Меката му работа, като на селскостопански трактор..." или нещо такова по спомен го цитирам...

Ако говорим за смяна на марката... Аз я смених... и пак се върнах към нея, защото Опел малко или много си е народна кола със качествени части на ниски цени, много се чудих дали да взема тази Вектра или да се ориентирам към Ауди ТДИ, но сметнах, че Опел е по-добрия вариант от ВАГ групата!

Абе сприам да пиша вече мойто мнение се видя, нека да не търкам клавиатурата с празни приказки! Поздрави на всички! :respect:

Между другото открих мненията на медиите едва след като сам открих "проблема".

И да не ми се е случвало да поднесе при кротко каране.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, моето обеждение, че Вектрата е стабилен автомобил е след като Април идвах на Бургас на срещата с летните гуми на 16ка джанта и минах целия Шипченски проход на сняг и колата не мръдна грам, а вие тогава си мислехте, че ви бъзикам, ама и в обзорския проход си беше поваляло :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моето мнение е че вектрата си е сравнително стабилен автомобил. Понякога ме изненадва как се държи на пътя, но ми направи впечатлени, че вече са поомекнали амортите и не е така както когато я взех. Аз лично съм тества по АМ Люлин в посока София съсх скорости до 190км/ч и се държеше добре (през лятото). Само че моята кола е по-ниска (толкова ниска вектра рядко виждам), но съм почти сигурен, че не е със спортно окачване или поне по нищо не личи. Случвало ми се е и да натисна леко спирачка при навлизане в завой с неподходяща скорост и в началото леко тръгва да занася задницата, но се овладява после.

Така, че за мен си е доста стабилен автомобил. Само се замислям за някакъв неголям спойлер, който да понатиска отзад..

Колата е хечбек с 2.0 136к.с.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разговора от мнение на мнение става все по-уравновесен и без крайни мнения и МАЙСТОРСКИ преценки! Е, сега с ръка на сърце мога да кажа, че това сега ВЕЧЕ Е ДРУГО!!! Радвам се, че в този спор може-би се родиха някакви истини. Това, за което говорех беше съвсем различно от това, което СЕГА вече се коментира.

А по въпроса, вече този в заглавието - аз също имам какво да кажа, по отношение на марката/моя автомобил. Аз съм с ASTRA G, избрах я по ред причини, както и да е.. и след 3-години каране с нея, започнах да си мисля, че тая кола определено има някакъв проблем в задницата! Наистина е много, МНОГО коварна тая кола и дори и най-малката грешка с нея може да има фатални последствия! И не знам "Стабилна ли е VECTRA B и има ли проблем със задницата", но аз имам досадно-натрапчивото чувство, че ASTRA G има този проблем! Карал съм и друго коли с предно.. нормално тежестта да е в предната част.. ама такава ЛИГАВА задница, такива к**венски номера друга кола не ми е правила! За нещастие обаче толкова много ми допада тая кола, че съм съгласен (и го правя..) да карам с 10км/ч .. 20км/ч .. на места и още с по-малко, но просто ДА СИ КАРАМ КОЛАТА! И като един от най-заклетите фенове на модела, пак казвам.. че според мен би могло да бъде мааалко по-добре!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да изкажа мнение за вектра Б (от близо 2 год. я карам)- като цяло неуверено.

Пробвах и със стоково и със спортно окачване - явно просто си е тежка.В града няма завой който да не мисля,че ще "изтърва" накланя се много и каточили наистина недозавива.

Кръгово с повече от 50 км си е напрово изживяване за разказване

Ако се кара в ограниченията ги няма тези "недостатъци",също и на извънградски път е приятна за шофиране при разумни скорости.

Определено кадета и астра ф са по-послушни от вектрата,но

Определено вектрата е по-завиваща от ауди а6 - същите години

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:th_up: От А4 Куатро също... просто шанс нямаше на гонките във Левски както и между с.Крушуна и с. Карпачево в завоите... и преди да почнете да ме контрирате пак, тук рискувахме само нашето здраве, а пътя беше отбит от доста зяпачи и мотористи, които карат по този път за удоволствие!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И аз да изкажа мнение за вектра Б (от близо 2 год. я карам)- като цяло неуверено.

Пробвах и със стоково и със спортно окачване - явно просто си е тежка.В града няма завой който да не мисля,че ще "изтърва" накланя се много и каточили наистина недозавива.

Кръгово с повече от 50 км си е напрово изживяване за разказване

Ако се кара в ограниченията ги няма тези "недостатъци",също и на извънградски път е приятна за шофиране при разумни скорости.

Определено кадета и астра ф са по-послушни от вектрата,но

Да речем че сме примерно шифйори, макар повечето тука да не сме. При лоши метеорологични условия става по-забавно. Нека всеки с опит каже неговата недозавива или презавива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да речем че сме примерно шифйори, макар повечето тука да не сме. При лоши метеорологични условия става по-забавно. Нека всеки с опит каже неговата недозавива или презавива.

Странен ми е термина презавива.... :biggrin: До сега си мислих, че колата или завива или недозавива... ама презавива сефте го чувам... явно повече трябва да гледам спортни журнали.... :respect:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чувал съм 2 термина understear & overstear. Еднотото е когато колата е с завъртян волан но не завива. А фругото е същото но колата завива повече от необходимото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"При лоши метеорологични условия става по-забавно."

Тъй като карам всеки ден по 110 км Вектрата във всякакви метеорологични условия, ще споделя опита си с този супер "стабилен" автомобил. Адски нестабилен и труден за удържане в правия път автомобил! Карам с такова напрежение, особено когато е заснежено или заледено, че като сляза, още съм напрегнат. Колко пъти си е въртяла гъза и едвам съм я удържал, аз си знам. Това при ниски и съобразени с пътните условия скорости! И със зимни гуми! Нито един от притежаваните от мен опели не се е държал по този абсурден за един що- годе съвременен автомобил начин!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
"При лоши метеорологични условия става по-забавно."

Тъй като карам всеки ден по 110 км Вектрата във всякакви метеорологични условия, ще споделя опита си с този супер "стабилен" автомобил. Адски нестабилен и труден за удържане в правия път автомобил! Карам с такова напрежение, особено когато е заснежено или заледено, че като сляза, още съм напрегнат. Колко пъти си е въртяла гъза и едвам съм я удържал, аз си знам. Това при ниски и съобразени с пътните условия скорости! И със зимни гуми! Нито един от притежаваните от мен опели не се е държал по този абсурден за един що- годе съвременен автомобил начин!

...............което поражда въпроса защо изобщо имаш Вектра Б? Колега, не споря и не искам да ме разбираш погрешно, но наистина, от написаното тук мога да попитам тогава защо се мъчиш с тази кола?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто защото когато купувах Вектра Б преди повече от 3 години изобщо не предполагах за тези нейни недостатъци. Опитах се да я продам, но цените толкова са паднали, че трябваше да я подаря. Което също е един повод да се замислиш защо цените на тези вектри са толкова ниски. Не е трудно да се досетиш, нали?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и мойто мнение Вектра Б е стабилна кола до определена скорост(при нормални условия) завивал съм и с над 140 без да имам чуството че ще излетя,сега я карам и по заледните пътища на България с зимни гуми също съм доволен...трябва да отчитаме и факта че на лед няма стабилна кола:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С над 140 по завоите? Повярвах ти определено. :mhihi:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От завой до завой има разлика не говора за 90 градуса завой например от София за Дупница главния път можеш да го земеш с такава скорост по завойте

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване