Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
petya

Проблем с чистачките

Recommended Posts

Работят нормално, но когато ги спра не се връщат в изходна позиция а застават както си искат на стъклото и трябва 10 пъти да ги пускам и спирам докато ги нацеля да спрат в долната част на стъклото, за да не ми пречат. Дали може да се оправи това в домашни условия и как?

Мерси предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,90% е в моторчето причината.Свали моторчето,после капака на редуктора и на него има 3 контактни пластини.Ако има изгоряла пластина,ще ти напиша как се оправя.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше абсолютно същия проблем. Лятото го оправих сам. Проблема е в редуктора на самото моторче на чистачките. Първо се свалят чистачките от осите им. После се махат двете пластмасови кори, под чистачките. Отвиват се 3 винтчета и се сваля целия механизъм заедно с лостовете му. Преди това се откача буксата с кабелите към моторчето. На редуктора капачето на моето беше капсуловано, така че с ъглошлайф опилих главите на нитовете. Махнах капачето, вътре имаше разтекла се грес. Почистих я, и огънах пластината, даваща контакт, да прилепне към кръглата метална шайба. После с винтчета затворих капачето, пробвах и вече си спираше където трябва. По обратния ред сглобих всичко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще видя какъв е проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачките ми не работят,смисал не пръска вода,като натисна лостчето,преди се чуваше лек шум,може би от машинката,но не пръскаха,а сега и този шум не се чува ? къде се намира това моторче на чистачките, и дали от там ще е проблема. Ще мога ли да го сменя сам, ако е сдало багажа ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,моторчето се намира отстрани на казанчето(до лявата панта на предния капак).Включи пробна лампа на буксата му и ако свети(при пръскане),значи моторчето е за смяна.Издърпваш го нагоре,после нагряваш маркучите със запалка и ги прехвърляш на новото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си довърша и тази тема след 100 години :biggrin: При мен проблема беше в релето. Смениха го(30лв. общо) и сега всичко е ОК.

Редактирано от petya

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, аз забравих да те посъветвам да пробваш с друго реле, но аз пробвах с друго реле и проблема си остана същия, за това бях сигурен че проблема ти е като на мен в оста на моторчето на чистачките.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване