Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
pachoo

Апел към мотористите!

Recommended Posts

Това го написах във фейсбука си въпреки, че имам адски много приятели мотористи във него с които много се имаме и все пак ....

Plamen Nedyalkov

С извинение към мотористите в профила ми, но случка от преди малко и се сетих за един ваш апел: "Пази моториста" Е... Няма как повярвайте ми... Няма как да ви запазим ако ще очи на гърба ми да изникнат... при скорот 50км/ч в града отзад да ме догони моторист с 200(да не е и повече) и въпреки, че съм с включен мигач от поне 100 метра за завиване на дясно той да реши да ме изпревари от дясната страна... ВИЕ СИ ПРЕЦЕНЕТЕ КАКЪВ ГЛУПАК Е! Бих ви казал следното Ще ви пазим, ако вие спазвате ограниченията... Днес можеше да замине моята кола и да убия човек, който е карал като лунатик и да излеза виновен, но помислете си че човек може да пресича улицата и вие да го отнесете, а ако е ваш близък??? МИСЛЕТЕ КАРАЙТЕ С ГЛАВИТЕ СИ! Не са винаги виновни шофьорите на колите, че не са ви пазили щото сте карали с 200 при ограничение 50км/ч....

Изводите оставям на вас! Не искам да обиждам колегите разбирам ги за тръпката и дозата адреналин която я получават, аз самия съм я изпитвал на Honda RR ако не се лъжа хилядарка беше ... с 260 на задната седалка без каска просто адреналина ми беше на макс... но не застрашавайте живота си! Не погубвайте живота на водачите на автомобили край вас! Вдигайте си адреналина там където не можете да застрашите друг човешки живот!!! А ако има остроумници ... СПАЗВАЙТЕ ограниченията за А категория докато не влезе категория R.... за такива като вас...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също нося мотоциклета в сърцето си. И се пукам от яд като се сблъскам с такъв случай. От яд дори съм казал, че на такъв човек няма да спра да помогна... че утре заради него ще пострада някой...

Но ето:

Нека ви припомня нещо: click-me.gif

Жал ми е много за него, липсва ми и от него не го очаквах!

И искам да обидя всеки един моторист дръзнал да застраши себе си и някой друг по този начин.

Тъпаци! не заслужавате "Пази моториста"! Заслужават я вашите близки и хората, които ще пострадат покрай вашата тъпотия. За вас ще е късно! Не го позволявайте!

Боян сгреши само веднъж и платихме всички!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета темата и едвам се навивам да пиша,понеже някои неща не се описват с думи.Стана ми тежко обаче,като се сещам за следната ситуация...

Преди около 2 години на голям булевард в София,на кръстовище с в ленти за направо и една за на ляво.(не мога да кажа за кое кръстовище става дума,понеже не съм от София).Рано сутринта братовчед ми отива на работа.Престроява се в лентата за на ляво с вкл.мигач.Чакайки доста завиващи на ляво коли,идва и неговия ред.Тъкмо тръгва да завива,когато моторист връхлита (не знам с каква скорост) и го удря в шофьорската врата.До колкото разбрах ситуацията,малко преди кръстовището е нямало остров или мантинела които да разделят двете платна.За щастие братовчед ми не е пострадал от удара,но съдейки по колата му,удара не е бил слаб.Моториста се просва на земята ни жив,ни умрял.Братовчед ми веднага се обажда на бърза помощ,като докато ги чака,се опитал да окаже някаква помощ на пострадалия моторист.Добре,но човека изпада в кома.Около 6 месеца след катастрофата,моториста излиза от кома и се стабилизира след множество наранявания.Излиза от болницата и започва да води дела срещу братовчет ми и застрахователя му.За малко да вкарат брачед ми зад решетките.И защо!?Защото някой си има мощна машина и си мислел,че ще може да мине на магия преди колата да предприеме завиване.Братопвчед ми се размина благодарение на очевидците който били привиквани от полицията за разпит.

Спирам да пиша,защото се изнервям,пък и мога да разказвам до довечера за тази случка.

И все пак,пази моториста,но ако преди това успееш да го видиш!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм разказвал за този инцидент с моторист от живота ми, но темата ме провокира и ще я споделя с вас. Преди доста години- 11 вече, на кръстовището на Слънчев бряг и село Кошарица имах "среща" с един забързал се към моргата моторист. Аз съм без предимство, и ще правя ляв завой за Бургас, оглеждам се внимателно и на двете посоки, и след като нямаше коли, тръгнах. И точно в момента, когато навлязох в кръстовището, с периферното си зрение видях една черна точка, която за част от секундата се превърна в огромен мотоциклет, врязващ се точно в колонката между двете врати на Кадета. Повярвайте ми, нямах време за реакция. Милиони пъти съм си представял ситуацията и съм се питал дали съм имал някакви възможности да направя нещо, но не съм виждал такава. Ударът беше доста силен и страшен. Само чудо спаси големият ми син, който тогава беше на 10 годинки и се возеше отзад вляво, да не пострада сериозно, а се отърва само с наранявания от стъклата по и над лявата вежда. Белезите не се забелязват много, но споменът остава. Ченгетата, които дойдоха после, казаха, че е карал поне със 160- 170, като гледаха спирачния път на мотора и силата на удара. А там ограничението е 50 или 60, не помня точно. И като се прибави и десният завой, който се пада вляво по пътя за Бургас, възможността да видиш летящия ненормалник и да реагираш граничи с фантастиката. Аз изпаднах във вцепенение, не бях на себе си, като видях кръвта по главата на детето ми и неподвижния самоубиец, който се беше проснал на асфалта. Няколко години ми трябваха, за да преживея посттравматичния стрес. Не знам какво е станало с моториста, очаквах да ме съди, но явно и той е разбрал, че вината е негова, макар и да е бил с предимство. Това е моята история с донорите на органи. Имал съм и други- и в града, когато профучават покрай мен отдясно и ми изкарват акъла, и по пътищата. Но празноглавците не може да ги опази никой. Като нямаш нищо в главата си никой не може да ти помогне. Мотористите сами трябва да се пазят, както и да пазят живота и здравето на останалите участници в движението.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:87a2583f5b

Да си обновя темата!!! Лято е, вместо птички вече чуваме мотори! Уважаеми шофьори ПАЗЕТЕ МОТОРИСТА!!! Нищо, че е решил да кара с 300!!!

П.С. Даже и рима има!! Може и стихотворение да се направи ама мен ми куца литературата :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против мотористите,но няма как всички ние да ги опазим ако те не се научат как да карат извън града и в него.Мой приятел вече година и нещо се възтановява след като се преобърна с колата си в опит да избегне внезапно появил се пред него моторист и за да не го удари челно моя приятел свил в дясно и се преобърнал в канавката.Няколко след този инцидент мен щеше да ме сполетисъщата случка,но за разлика от моя приятел намалих и чак тогава се изтеглих в дясно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нямам нищо против мотористите,но няма как всички ние да ги опазим ако те не се научат как да карат извън града и в него.Мой приятел вече година и нещо се възтановява след като се преобърна с колата си в опит да избегне внезапно появил се пред него моторист и за да не го удари челно моя приятел свил в дясно и се преобърнал в канавката.Няколко след този инцидент мен щеше да ме сполетисъщата случка,но за разлика от моя приятел намалих и чак тогава се изтеглих в дясно.

И аз така процедирам в моите предпоставки за сблъсаци с донорите :th_up: И аз нямам нищо против тях... полвината ми от компанията ми от родния град имат мотори от 2007ма година нагоре и са по над 600 кубика... не веднъж и дваж съм ги убиждал с донори... но за тях това е комплимент... така че ! Единственото ме е яд че ще страдаме всички ние и семействата им ако загубим някой от тях, но не им увират главите... Нещо подобно на наркотик е!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И аз така процедирам в моите предпоставки за сблъсаци с донорите :th_up: И аз нямам нищо против тях... полвината ми от компанията ми от родния град имат мотори от 2007ма година нагоре и са по над 600 кубика... не веднъж и дваж съм ги убиждал с донори... но за тях това е комплимент... така че ! Единственото ме е яд че ще страдаме всички ние и семействата им ако загубим някой от тях, но не им увират главите... Нещо подобно на наркотик е!

Нямам думи просто.А и аз и приятелчето ми което пострада и 2-мата карахме в доста големи колони и в 2-те платна за движение и при 2-мата мотористите се шмугнаха между 2-те колони и в момента в който видях приближаващия се срещу мен момторист си го представях как в следващия момент прелита над колата ми.Изтръпвам и започвам да стискам волана колкото се може повече като чуя и видя в огледалата за задно виждане колко бързо се приближава до мен някой моторист.Верно,че и ние шофьорите на МПС-та с 4 колела не сме безгрешни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да напомня за старото си мнения - да напсувам човека от мнението на Пламен и да спомена нещо друго.

Продавах стария си телефон и ми звънна сговорчив мъж, с който се срещнахме по-късно. Каза ми "ще дойда с едно бяло моторче". Бам Hayabusa 1300. Потекоха ми лигите. Та се заговорих с него за мотори и тн (от години планирам книжка и покупка на мотоциклет).

Каза ми - "Това го имам от 2 месеца и още не съм му се нарадвал и ме е 6-тия мотоциклет, кой от кой по-мощни, бързи и стабилни... но аз съм предпазлив. Тресе ме мерака, но имам семейство! И едно да знаеш - няма лоши мотори, има лоши мотористи. Купи си каквото ти е на сърце но бъди предпазлив и внимателен".

А за форумджиите - пазете себе си и бъдете внимателни, щото за съжаление сме с единия крак в затвора, с другия в гроба.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване