Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
willy

Резонаторното гърне и малко теория за изпускателните системи

Recommended Posts

Да ти прилича тази тема на рекламен блок ?

Ако искаш очевидна реклама, не е това начинът "Слави" > ТОВА е начинът!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме колко струва един качествен резонатор.Ако сложа резонатор права тръбва и крайно гърне звука по-приятен ли ще е от колкото да сложа резонатор и крайно гърне без да махам останалите?Говоря за Vectra b 1.8,евентуално колко може да ми излезе резонатор и тръбата до крайното гърне (гърне няма да се купува вече имам) ? Гърнето е Jetex-Fortex с вход 65 мм

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши какво искаш да се получи с изпускателната система както звук и сигурен ли си че ти трябва резонатор ,а не ускорител

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е по хубаво резонатор или ускорител ? Ще има ли разлика в звука ако се сложи резонатор или ускорител. Искам хубав и плътен звук с колата да може да се ходи на дълъг път т.е да не гърми много.Утре ми пристига гърнето Jetex-fortex 180 лв,колебая се м/у резонатор и ускорител...и какво да правя другото гърне,посъветвайте ме.

Редактирано от pluvecat

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги значи имам проблем с " вярната астричка " значи много е спьната неможе да се набира на 1/2 едвам едвам а на 4 или 5 абсурд правя спьнка от 5 на 4 никво поемане и ми казаха ми 1во че горивния ми филтьр бил запушен смених го и пак сьщото никьв вьтак в колата и сега ми казаха, че било от катализатора ми бил запушен " разбирачи " ми дават идеите си да ида да ми сложят резонансно гарне и да ми махнат катализатора, но сьм чувал ве, че без катализатор се дига разхода на гориво и, че не е сигорно дали ще се оправи може да си остане пак така спьната хмм :( споделете вашите идей ще са ми от ценна ползва благодаря предварително! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за да не правя нова тема ще си задам въпроса в тази, мисля че е подходяща. От както си махнах катализатора имам един гаден дрънчащ звук при 3000 оборота/мин. В момента съм с права тръба на мястото на катализатора, средно гърне и крайно гърне Remus. Въпроса ми е как да процедирам? Да махна тръбата и да сложа едно резонаторно/ускорително гърне, да разкарам средното, което мисля, че е заминало и естествено задното ми да остане. Не търся нищо конкретно, само да разкарам този дрънчащ, отвратителен звук.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мястото на тръбата слагаш ускорител и проблема е решен, според мен най добре е да оставиш средното , само го подмени с ново така ще запазиш комфорта в купето :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Ще пробвам да подменя тръбата с гърне да видим какъв ще е ефекта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам опел астра 2006 гтц 150 коня сега при разглабянето се установи че имам проблем с изпусквателния колектор който майсторът ми каза че върви с турбината заедно, не можело само колектора да се направи а вървели като комплект този колектор бил заедно с турбината и сега съвета му е че трябва да си купя и турбина с колектор..(над 3000лв........ нещо не мога да си го обесня някой който е наясно може ли да ми помогне

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Сокол но това върши ли ми работа не мога да разбера това значи ли че си слагам нова турбина и защо като старата ми работи перфектно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вдигна и аз темата, по-принцип само чета форума за да обогатя знанията си и не давам съвети, тъй-като съм бос :blush:

Един майстор ми избуши катализатора лошото е, че не знам какво е рязал и какви гърнета е махал но не ми харесва вървежа на колата.

Кажете ми, къде да отида да ми оправят изпускателната система.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги продават тези ускорители?

Преди години сложих резонатор в Крафт на мястото на катализатора, но не съм доволен - има едно метално дрънчене, ако този ускорител е по-тих, го искам...

Редактирано от deo71

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че се връщам съвсем в началото на тази тема, но не мога да съглася с това обяснение

Доста често се дискутира темата за махането на катализатора и заместването му с резонаторно гърне.Надявам се тази статия да е ви е от полза и да даде отговор на повечето въпроси.

Предназначението на резонаторът е да пропуска безпрепятствено изгорелите газове, а пък да отразява ударната вълна като в огледало и да я върне обратно към двигателя.

Отразената ударна вълна достигайки затворения изпускателен клапан, се отразява и от него. Ако дължината на тръбата до резонатора се подбере по такъв начин, че отразяването от клапана да стане непосредствено преди отварянето му, то скокът на разреждане (вакуума) последващ след ударната вълна, ще изсмуче изгорелите газове от горивната камера и ще подобри продухването на цилиндъра.

Източник : www.emk-33.com

Това нещо може да се случва при моторите или, ако на всеки цилиндър има отделно гърне, защото връщайки се вълната среща затворен клапан на цилиндъра от който е тръгнала, но в същото време среща отворен изпускателен клапан на друг цилиндър, тъй като едва ли е толкова "умна", че да върви само по една от четирите взаимно свързани тръби. Вакуумът /до колкото го има/ според мен се създава не от тази вълна, а от преминаването от по малък в по-голям обем и именно затова се подбират тръби с определена ширина според двигателя. "Тунинговането" с много широки тръби не води до по-добър резултат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове